Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Druk w 1200dpi na HP LaserJet 2200 w Windows Vista, 7 - Rozwiązanie

22 Cze 2011 13:41 4662 5
  • Poziom 17  
    Moje pytanie jest następujące jak drukować na drukarce HP Laser Jet 2200 w rozdzielczości 1200dpi pod Windows 7/Vista?
    W XP po zainstalowaniu sterowników ze strony HP druk w 1200dpi jest możliwy, a pod Vista/7 (64bit) niema takich sterowników czy może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
    Sterownik systemowe w XP/Vista/7 niezależnie czy PS/PCL 5 MS/PCL 5 HP pozwalają na druk co najwyżej w 600dpi.
    Jeżeli to istotne to drukarka jest podłączona po LANie ale po USB tez nie drukowała w 1200dpi. Pod LPT nie próbowałem z braku takiego portu w PC.

Przy okazji zapytam się jak rozwiązać problem zacinania się papieru podczas druku w duplexie. Przy normalnym druku - jednostronnym, papier jeszcze mi się nie zaciął, natomiast przy druku dwustronnym wydrukuje 2-3 stony i papier sie zacina.

============================================================

Uruchomiłem w końcu druk w 1200dpi potrzeba mi było "tylko" kilka godzin na przekopanie internetu i znalezieniu jak co obejść.
    Ogólnie rozwiązanie jakie znalazłem tyczyło się drukarki HP LJ 1300 ale działa też z HP LJ 2200.

A więc aby drukować w 1200dpi bez żadnych polepszaczy/optymalizacji należy zainstalować sterownik do Samsunga ML-2570 PCL6 i drukuje idealnie, jedyny mankament tego rozwiązania to to że nie działa duplex (zaznaczenie duplexu ręcznego powoduje wydrukowanie strony z błędem). Instalujemy ręcznie sam sterownik. Ja zainstalowałem wersje 3.01 z 2006r

Drugie rozwiązanie to zainstalowanie sterownika do HP LJ 1320 w tym przypadku niema natywnego druku w 1200dpi a jedynie poprzez wybór opcji FastRes 1200 / ProRes 1200 (156lpi) / ProRes 1200 (180lpi). Przy tym rozwiązaniu duplex działa Ok.
    Sterownik do Win 7 ściągamy ze strony HP lecz wybieramy jako system operacyjny Viste bo dla 7 jest sterownik uniwersalny który jest nic niewart. Jakby wcięło ten sterownik ze strony HP to ten który ściągnąłem zwie się lj1320pcl6winxp2003vista-64.exe

Testowane pod win 7 x64 i vista x64 drukarka pracowała w lanie.

Domyślam się ze to rozwiązanie zadziała pewnie z innymi starszymi drukarkami HP które męczy ten problem.

Dodam jeszcze że jednym z rozwiązań jakie znalazłem było zainstalowanie sterownika od drukarki HP LJ P2050 (nie systemowego lecz od HP) lecz na tym sterowniku drukarka wypluwała kartkę z błędem PCL.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Spec od drukarek
    Spróbuj z tymi:
    Link

Co do zacinania to zrób konserwację dupleksu.
    Tutaj masz SM:
    Link
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 17  
    Niestety ale na tych uniwersalnych próbowałem i też drukuje tylko w 600dpi.
    Manuala posiadam, raczej chodziło mi o bardziej szczegółową informacje co do usunięcia problemu.
  • Spec od drukarek
    Sprawdź tacę gdzie wraca kartka, plastik (str.114) przykręcany do fusera czy nie ma zadziorów, również rolkę i separator. Opóźniania w poborze papieru mogą skutkować zacięciem. Napisz w którym miejscu ci zacina.
  • Poziom 17  
    Drukarka naprawiona lecz niestety nie przeze mnie.
    Dałem ja do naprawy znajomemu, ponoć nawalał mini przekaźnik który powodował że pobierana była kolejna kartka zanim jeszcze drukowana kartka została przesunięta w odpowiednie miejsce.

Co do sterownika i druku w 1200dpi to też problem nie został rozwiązany.
    Jak otworzę zdjęcie w galerii fotografii windows to mam opcje wydruku w 1200dpi niestety jak otworze program który odwołuje się bezpośrednio do sterownika drukarki jak np openoffice to mam tylko wybór 600dpi
  • Poziom 17  
    Uruchomiłem w końcu druk w 1200dpi potrzeba mi było "tylko" kilka godzin na przekopanie internetu i znalezieniu jak co obejść.
    Ogólnie rozwiązanie jakie znalazłem tyczyło się drukarki HP LJ 1300 ale działa też z HP LJ 2200.

A więc aby drukować w 1200dpi bez żadnych polepszaczy/optymalizacji należy zainstalować sterownik do Samsunga ML-2570 PCL6 i drukuje idealnie, jedyny mankament tego rozwiązania to to że nie działa duplex (zaznaczenie duplexu ręcznego powoduje wydrukowanie strony z błędem). Instalujemy ręcznie sam sterownik. Ja zainstalowałem wersje 3.01 z 2006r

Drugie rozwiązanie to zainstalowanie sterownika do HP LJ 1320 w tym przypadku niema natywnego druku w 1200dpi a jedynie poprzez wybór opcji FastRes 1200 / ProRes 1200 (156lpi) / ProRes 1200 (180lpi). Przy tym rozwiązaniu duplex działa Ok.
    Sterownik do Win 7 ściągamy ze strony HP lecz wybieramy jako system operacyjny Viste bo dla 7 jest sterownik uniwersalny który jest nic niewart. Jakby wcięło ten sterownik ze strony HP to ten który ściągnąłem zwie się lj1320pcl6winxp2003vista-64.exe

Testowane pod win 7 x64 i vista x64 drukarka pracowała w lanie.

Domyślam się ze to rozwiązanie zadziała pewnie z innymi starszymi drukarkami HP które męczy ten problem.

Dodam jeszcze że jednym z rozwiązań jakie znalazłem było zainstalowanie sterownika od drukarki HP LJ P2050 (nie systemowego lecz od HP) lecz na tym sterowniku drukarka wypluwała kartkę z błędem PCL.