Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

płyty indukcyjne Teka - co sądzicie o nich?

stopi 22 Jun 2011 14:05 2717 3
Buderus
 • #1
  stopi
  Level 28  
  Zastanawiam się nad kupnem płyty indukcyjnej Teka. Czy jest to tzw. "jeden pierun" i te same flaki co w reszcie, czyli turcja, chiny i tajemnicza tajlandia itd.. Czy są w swojej cenie warte polecenia w stosunku np. do innych w podobnym pułapie cenowym? Modelu nie pamiętam, ale coś klasy 1400zł, 4 pola grzewcze.

  1) jak jest z serwisem, gwarancjami, ew. czasem oczekiwania
  2) jak się ma cena/jakość

  Jeszcze jedno: czy trzeba mieć instalację taką, że "ja pierdziu!" aby wykorzystać pełną moc przeciętnej 4-polowej płyty indukcyjnej i czy każda ma możliwość podłączenia 3-fazowego a można korzystać np. z jednej fazy na 230V?

  Poczytałem temat i zgłupiałem. Tego jest tyle, że oczopląsu można dostać. Czy kupując kuchnię za 2500zł zamiast 1400 zyskuje się faktycznie większą trwałość i funkcjonalność..?

  Dzięki za wszelkie wypowiedzi!
 • Buderus
 • #2
  Hucul
  Level 39  
  Co do Teki nie mam zdania.
  Instalacja musi być dostosowana do poboru kuchni. Niektóre płyty podłączone do jednej fazy ograniczają funkcjonalność: nie można skorzystać z pełnej mocy lub nie działa funkcja "booster".
 • Buderus
 • #3
  avatar255
  Level 13  
  Ja mam Teke i sprawuje sie bardzo dobrze, podlaczona do jednej fazy ,dziala bardzo dobrze .Troche dotykowe klawisze sa glosne ,zbyt glosne jak dla mnie ale poza tym ok.Mam płyte Teka IR 641.
 • #4
  zwykły człek
  Level 20  
  Kup Mastercooka i nie kombinuj. Stosunek cena-jakość najlepsza na rynku.