Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GLP ShowDesigner SD2 DMX kontroler włącza się, ale staje na booting system

CJ Warlock 22 Cze 2011 15:49 2824 1
  • #1 22 Cze 2011 15:49
    CJ Warlock
    Poziom 10  

Witam. Chciałem ostatnio przetestować używany sterownik DMX GLP ShowDesigner SD2, lecz było to niemożliwe ze względu na usterkę: po włączeniu na wyświetlaczu pojawia się napis "booting system, please wait", który nie znika (czekałem 10 min), a sterownik w tym czasie nie reaguje na naciskanie przycisków.

Nie mam do tego sterownika żadnego modułu pamięci, tymczasem sterownik posiada złącze żeńskie Canon 25 pin opisane "memody module". W instrukcji obsługi, opisującej tylko programowanie, nie znalazłem nic, co by pośrednio wskazywało na niezbędność modułu pamięci. W necie na forach po polsku i angielsku również nie znalazłem nic na ten temat. W związku z tym zakładam wątek tutaj.

1. Czy ten sterownik wymaga bezwzględnie modułu pamięci, aby się uruchomił?
    2. Jeśli nie, to jak sprawdzić, co może być przyczyną opisanej usterki?

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne mi podpowiedzi.

Poniżej gwoli ścisłości wygląd płyty czołowej sterownika.

GLP ShowDesigner SD2 DMX kontroler włącza się, ale staje na booting system

0 1
  • #2 19 Kwi 2012 12:27
    CJ Warlock
    Poziom 10  

Ponieważ po długim czasie od założenia wątku otrzymałem zapytanie o ten sterownik zamieszczam poniżej jego instrukcje obsługi po angielsku, które znalazłem w Internecie - wersję skróconą ("brief instructions") i pełną. Być może komuś się one przydadzą.

Co do przedmiotowego problemu to nie udało mi się naprawić ani chociaż rozwikłać przyczyny usterki czy znaleźć pomocnych informacji w Internecie. O ile pamiętam materiały jakie znalazłem o tym sterowniku to tylko wątki na forach obcojęzycznych i w/w instrukcje obsługi. Sterownik nie był mój tylko znajomego i on go spisał na straty jako chybiony zakup, dlatego nie mam już możliwości przyjrzenia się temu urządzeniu.

0