Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z rowerem elektrycznym - szukam porady lub serwisu

kolumb55 22 Jun 2011 16:09 8288 1
 • #1
  kolumb55
  Level 1  
  Witam.

  Po prawie dwóch latach użytkownika pojawił się problem:
  Po przekręceniu kluczyka włączającego zasilanie z akumulatora i pokręceniu pedałami silnik elektryczny nie włącza się. Czasem (ale rzadko) "usiłuje" się chyba włączyć, pojawia się bowiem dziwny dźwięk, jakby coś ocierało o coś innego (trochę podobny do dźwięku wydawanego przy hamowaniu roweru), do tego wibracje jakieś ale po kilku sekundach również to zanika.
  Po tych kilku sekundach rower zachowuje się, jakby w ogóle nie miał silnika.

  Bateria oczywiście jest naładowana.

  Pytanie mam takie:
  Czy ktoś na podstawie takiego opisu może podpowiedzieć, co się mogło zepsuć i czy naprawa jest możliwa do wykonania w domowych warunkach?
  Albo ew. polecić jakiś serwis, który naprawia rowery elektryczne po gwarancji (bo firma w ktorej zakupiłem rower nie prowadzi już serwisu)

  Dane roweru
  Typ: Emotion logic 130

  Silnik: bezszczotkowy, w piaście tylnego koła
  Moc silnika: 200 W
  Akumulator: 24 V 10 AH

  Dziękuję z góry za każdą uwagę.
  kolumb
 • #2
  kybernetes
  Level 39  
  Trzeba rozrysować sobie schemat elektryczny tego roweru, sprawdzić czy dochodzi zasilanie, czy są sygnały z czujników, czy silnik w porządku, czy są sygnały położenia wirnika, czy zasilanie na czujniki itp. Instalacja nie powinna być skomplikowana.
  Jeżeli okaże się, że problem w sterowniku to takie sterowniki można dokupić, podobnie zresztą jak i inne części - na allegro albo jeśli masz w pobliżu miejsca zamieszkania to w hurtowni z częściami do el. skuterów.