Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

livebox wi-fi, laptop wifi, połączenie laptopa z livebox

22 Cze 2011 16:19 15309 14
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam internet TP który działa przez liveboxa. Livebox ma wi-fi i ja łącze sie z tym liweboxem za pomocą adaptera "sagem wi-fi" który podłącza sie do USB. Mam takie pytanie. Skoro mój laptop posiada wbudowane wi-fi to czy ja musze mieć ten adapter? Czy nie da sie jakoś połączyć laptopa z tym liveboxem przez wi-fi które mam w laptopie?
  • Poziom 9  
    ok. to ja zaczynam to robić. na chwile odepnę ten głupi adapterek i zobacze czy da sie to połączyć. za 3 min jestem z powrotem jak coś. bo wiesz bez tego adapterka nie mam neta.

Dodano po 5 [minuty]:

jak w te połączenia sieciowe wleźć? jak wypne ten adapter to mi znika na pasku zadań w rogu ta ikona od sieci bezprzewodowych.
  • Poziom 14  
    stoch18 napisał:
    ok. to ja zaczynam to robić. na chwile odepnę ten głupi adapterek i zobacze czy da sie to połączyć. za 3 min jestem z powrotem jak coś. bo wiesz bez tego adapterka nie mam neta.

Dodano po 5 [minuty]:

jak w te połączenia sieciowe wleźć? jak wypne ten adapter to mi znika na pasku zadań w rogu ta ikona od sieci bezprzewodowych.

Zobacz czy laptop ma włączoną kartę wifi poprzez menedżera urządzeń. Jaki masz system ??

Pzdr
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem.
    Laptop toshiba satellite c655
    System Win 7 home edition.
    Laptop fabrycznie nowy, mam go około tygodnia.
    Podczas instalacji tego modemu wi fi od tp wyskakuje mi że "nie odnaleziono liveboxa".
    Możecie mi podpowiedzieć jak włączyć wi fi które jest w budowane w ten laptop ?
    Byłbym bardzo wdzięczny.
  • Poziom 14  
    Piasek.92 napisał:
    Mam podobny problem.
    Laptop toshiba satellite c655
    System Win 7 home edition.
    Laptop fabrycznie nowy, mam go około tygodnia.
    Podczas instalacji tego modemu wi fi od tp wyskakuje mi że "nie odnaleziono liveboxa".
    Możecie mi podpowiedzieć jak włączyć wi fi które jest w budowane w ten laptop ?
    Byłbym bardzo wdzięczny.

Witam,

wifi włączysz, naciskając równocześnie klawisze Fn i F8. Klawisz Fn znajduje sie po lewej stronie od spacji na samym dole.

Pozdr
  • Poziom 9  
    bartcomp. u mnie jest taki hit ze nie działa mi w ogóle wi-fi w kompie. pamiętam jak go kupiłem to świeciłą sie ta diodka od wifi w lapku a teraz nic. próbowałem go ełączyć i tym wyłącznikiem i fn+f8 i nic. A jak wchodzie w połączenia to mam tylko "lokalne". Dopiero jak ten adapterek wi-fi podłączę to pokazuje mi że mam i "bezprzewodowe". ale czemu nie widzi tego wbudowanego wifi. Dodam że jakieś pół roku temu wgrałem mu windows xp. I chyba od tamtej pory mi to nie chodzi. A wcześniej jak miałem viste to świeciła sie ta diodka od wi-fi. ja nie wiem jak to włączyć. mój komp nie widzi że ma wifi. widzi ten głupi adapter. co tu zrobić żeby to działąło???
  • Poziom 14  
    stoch18 napisał:
    bartcomp. u mnie jest taki hit ze nie działa mi w ogóle wi-fi w kompie. pamiętam jak go kupiłem to świeciłą sie ta diodka od wifi w lapku a teraz nic. próbowałem go ełączyć i tym wyłącznikiem i fn+f8 i nic. A jak wchodzie w połączenia to mam tylko "lokalne". Dopiero jak ten adapterek wi-fi podłączę to pokazuje mi że mam i "bezprzewodowe". ale czemu nie widzi tego wbudowanego wifi. Dodam że jakieś pół roku temu wgrałem mu windows xp. I chyba od tamtej pory mi to nie chodzi. A wcześniej jak miałem viste to świeciła sie ta diodka od wi-fi. ja nie wiem jak to włączyć. mój komp nie widzi że ma wifi. widzi ten głupi adapter. co tu zrobić żeby to działąło???

Heh, trzeba było tak od razu.

Wchodzisz tu http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/suppo...5047&selCategory=2756709&selFamily=1073768663

klikasz download, wybierasz KONKRETNY model (sprawdź nalepkę od dołu), wskazujesz Drivers, potem WiFi i ....... zdajesz relację co się stało :)

Oczywiście, w sensie działa czy nie ;)

Pozdr
  • Poziom 14  
    stoch18 napisał:
    nie ma tam na tej stronie tego modelu co ja mam;/ no ja nie wiem. zobacz Ty. mój komp to toshiba satellite l40-172 http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/298554 taki sam jak tu. i nie ma go.

Spróbuj tutaj - http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/generic/SUPPORT_PORTAL/

Będzie trzeba wpisać numer seryjny z nalepki. :)

Albo tu - http://aps2.toshiba-tro.de/wlan/?page=downloads

Pozdr
  • Poziom 9  
    ta pierwsza strona nie chce mi znaleźć mojego laptopa. A z tej drugiej strony: http://aps2.toshiba-tro.de/wlan/?page=downloads to ja nie mogę pobrać sobie tego realtek itd itd... dla windowsa xp? nie bedzie mi to działać? ja sie kompletnie na tym nie znam.
  • Poziom 9  
    ta sprawa jeszcze nie jest zamknięta. nie działało mi wi-fi w laptopie ale już jakimś cudem mi zaczęło działać. ale mam inny problem. Wi-fi w lapku juz wykrywa mi liveboxa ale nie chce mi sie z nim połączyć. Wyskakuje mi błąd. " system windows nie może połączyć sie z wybraną siecią. Sieć może być poza zasięgiem. Odświerz liste dostępnych sieci i spróbuj połączyć sie ponownie". jak wykrywa mi liweboxa pokazuje pełny zasięg. laptop stoi 0,5 metra od liveboxa. co to może być?
  • Poziom 10  
    stoch18 napisał:
    ta sprawa jeszcze nie jest zamknięta. nie działało mi wi-fi w laptopie ale już jakimś cudem mi zaczęło działać. ale mam inny problem. Wi-fi w lapku juz wykrywa mi liveboxa ale nie chce mi sie z nim połączyć. Wyskakuje mi błąd. " system windows nie może połączyć sie z wybraną siecią. Sieć może być poza zasięgiem. Odświerz liste dostępnych sieci i spróbuj połączyć sie ponownie". jak wykrywa mi liweboxa pokazuje pełny zasięg. laptop stoi 0,5 metra od liveboxa. co to może być?

Spróbuj wyłączyć zabezpieczenia w Liveboxie - czasami system w ten sposób reaguje nie mogąc zalogować się w zabezpieczonej sieci.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    no nie stety. nie daje to nic. livebox sam wraca do swoich ustawień początkowych. mojego brata laptop łączy sie z liveboxem i mojego kolegi też sie łączy z internetem. Tylko ten ma jakiś problem. Co to może być??? i cigle ten komunikat... "System windows nie może sie połaczyć z siecią....bla bla bla..."

Proszę poprawić błędy językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" livebox wi-fi, laptop wifi, połączenie laptopa z livebox [DriverMSG]
  • Moderator - Sieci, Internet
    Jeżeli masz win7 to możesz spróbować coś takiego znalazłem gdzieś na forum, choć jeszcze nie próbowałem:

"Spróbuj wylaczyc jeszcze flage DHCP BROADCAST, czasem bywa ona problemem
    przy niektórych routerach.
    Skocz sobie do rejestru, otwórz galaz
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic
    es\Tcpip\Parameters\Interfaces\ {GUID}
    {GUID} to ciag znaków pod którymi kryje sie Twoja karta -czy to ta
    rozpoznasz chocby po samej adresacji w panelu po prawej. Poszukaj tutaj
    wartosci DhcpConnEnableBcastFlagToggle, otwórz ja dwuklikiem i nadaj wartosc
    1. Zapisz zmiany, restart.

Jesli nie masz tej wartosci to utwórz ja. Kliknij PPM w panelu po prawej i
    wybierz "wartosc dword (32 biotowy), jako nazwe wpisz
    DhcpConnEnableBcastFlagToggle a wartosc podaj 1. uruchom ponownie komputer