Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206 1.4 błąd P1A11 i P1A15 co to za błędy?

22 Cze 2011 20:39 9570 19
  • Poziom 10  
    Witam mam problem z błędami nigdzie nie moge znajść informacji o tych błędach

wyskakuje na komputerze błąd P1A11 i P1A15 i brak innformacji o błędach.
  • Sklep HeluKabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    cdif/2 diagnozuje silnik 1.4 benzyna bardzo dymi i chodzi tak jak by go zalewało
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 27  
    grzeje sie katalizator skoro go zalewa?
  • Poziom 10  
    Napisze odrazu jak nastąpiła sprawa, jeden mechanik od czujnika przepustnicy zrobił zwarcie na dwóch pinach w kostce bo się pomylił jak on to powiedział i od tamtej pory zaczął tak źle pracować silnik. Podjechałem na kompa i wyszedł błąd ,,potencjometr przepustnicy,, + te dwa błędy o których pisałem wcześniej, wymieniłem ten potencjometr a błedy te same nadal pozostały. Dodam jeszcze ze gdy odpinam kostke od tego potencjometru to niema zadnej różnicy

Dodano po 59 [sekundy]:

chodzi o różnice pracy silnika

Dodano po 1 [minuty]:

wygląda to tak jakby nie dostawał napięcia potencjometr, bezpieczniki wszystkie sprawne
  • Poziom 42  
    A google wie co to za błędy
  • Poziom 10  
    no właśnie niewie

Dodano po 36 [sekundy]:

pisze obok nie ma informacji o błędach

Dodano po 1 [minuty]:

A jeszcze jedno mnie dziwi a mianowicie dotknąłem silniczek krokowy i był dosyć gorący moze on ma zwarcie przez to spięcie
  • Poziom 42  
    Szkoda dyskutować ale google wie
    Zawsze można skorzystać PPSa
  • Poziom 10  
    szukam i szukam i nie moge znalęźć prosze o jakiegoś linka jak ktoś posiada
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Szukaj linków, do ludzi co naprawiają te sterowniki. Po pierwszych pomiarach będą wiedzieli co i na co wymienić.
    Pozdrów mechanika.
  • Poziom 35  
    Rocznik, kod silnika, ewentualnie system?

Poczytaj go czymś innym.
  • Poziom 10  
    rocznik 1999/2000 gdzie zczytać kod silnika lub system?

Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

sterownik MP7.3 od czego jest ta kostka niebieska bo widziałem jak mechanik zmostkował 2 piny w tej kostce i od tamtej pory jest ten problem peugeot 206 1.4 błąd P1A11 i P1A15 co to za błędy?

Dodano po 3 [minuty]:

zauważyłem ze takie same kolory kabli idą do potencjometra przepustnicy wymieniłem go na nowy i dalej to samo
  • Poziom 19  
    Bo to nie potencjometr tylko sterownik silnika poszedł. A konkretnie napięcie na potencjometr. Skoro było zwarcie.
  • Poziom 10  
    a błędy wyżej tez na to wskazują? pokaze dokładniej na fotce gdzie zrobiono zwarcie
    peugeot 206 1.4 błąd P1A11 i P1A15 co to za błędy?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Już Ci raz napisałem, Kolega wyżej też mówi a Ty dalej swoje...
  • Poziom 10  
    dziekuje chłopaki za informacje bardzo jestem wdzięczny jutro napisze co i jak

Proszę natychmiast poprawić pisownię, użyj przycisku "pisownia", pamiętaj o wielkich literach oraz znakach interpunkcyjnych. Nie kasować wpisów moderacyjnych. Dotyczy wszystkich postów w tym temacie.[P]

Dodano po 47 [minuty]:

odpowiadam juz dzisiaj... wyjąłem i rozebrałem sterownik, jedna ścieżka przypalona, chłopaki trafiliście w 10 wielkie dzięki
  • Poziom 8  
    kolego ja mem ten sam problem
    tez tak mi zrobił zwarcie i napewno bedzie tez wypalona sciezka
    tylko gdzie mam szukac tego sterownika?
  • Poziom 10  
    sterownik zwany inaczej komputer pokładowy znajduje sie on po lewej stronie jak otworzysz maske koło przedniej lampy przylutuj kawałek kabelka cienkiego i wszystko będzie chulać jak trzeba odpisz jak zrobisz
  • Poziom 8  
    miales kolego racje
    sterownik walniety ale tylko ze
    juz ktos tam kiedys lutował i cos sie dalej spaliło
    jest u elektronika i czekam na info
    po naprawie napisze co i jak
    pozdr
  • Poziom 8  
    wiec tak
    nowy sterownik
    i autko chodzi jak nowe
    dzieki za podpowiedzi