Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo 440 - gasnie silnik na niskich obrotach

janekpilarski 16 Lis 2004 10:21 3601 12
  • #1 16 Lis 2004 10:21
    janekpilarski
    Poziom 15  

witam. mam volvo 440 91 rok z silnikiem 1,7 na pelnym wtrysku (taki silnik byl tez w renault bodajze 19). jest przerobiony na gaz. problem jest nastepujacy: rano zawsze odpala odrazu, jak jest cieply tez nie ma problemu z odpalaniem. jezeli go odpale na benzynie i nie ruszam go to caly czas bedzie chodzil, na gazie bez ruszania zgasnie przy okolo 30 stopniach na silniku,pozniej trzeba troszke odczekac i odpali i bedzie juz chodzil. problem robi sie gdy odpale go rano i zacxzne nim jechac po lekkim rozgrzaniu oczywiscie (mowa teraz o jezdzie na benzynie,zreszta na gazie jest tak samo),auto nie chce jechac, jest bardzo mulowate, tak jakbym jechaql na recznym,gdy puszcze na chwile noge z gazu i wcisne sprzeglo to auto momentalnie zgasnie. i tak jest za kazdym razem gdy wcisne sprzeglo i zdejme noge z gazu. gdy auto jest rozgrzane to ta sytuacja robi sie bardzo rzadko i robi sie zazwyczaj gdy np jade pod lekka gorke i poo dojechaniu na wzniesienie wciskam sprzeglo to auto momentalnie zgasnie (czyli wtedy gdy ma ciezej).czytalem o podobnym przypadku w jakims fordzie i ktos mowil ze moze byc uszkodzony przewod jakis w ksztalvcie litery L ktory odpowietrza skrzynie korbowa. czy moze byc to u mnie tez? jezeli tak to jak to wyglada w moim silniku, gdzie tego szukac? a moze to cos innego? prosze o podpowiedzi. swiece, przewody w n,kopulka i palec sa wymienione. silnik krokowy i czujnik temperatury tez.

0 12
  • #2 16 Lis 2004 15:16
    mariuszjank
    Poziom 11  

Jak zgasnie Zczytaj kody błędów i napisz to poradze duze prawdopodob. zaplon lub czujnik halla ,zmierz jego rezystancje ok 3 kohm jest nad sprzęglem wtyczka 2 pin pozdrowienia
    mariuszjank(malpa)yahoo.co.uk
    V440-1994 1.8 B18U+LPG Leszno wlkp

0
  • #3 16 Lis 2004 20:29
    janekpilarski
    Poziom 15  

kody bledow wykazuja uszkodzony potencjometr, ale jak mierze jego rezystancje to zachowuje sie ok. jak auto jest nagrzane to raz na 10 wcisniec sprzegla i zwolnienia gazu. natomiast nawet gdy jest nagrzany to zgasnie po pokonaniu jakiegos wzniesienia (gdy po wcisne sprzeglo i zdejme noge z gazu). masz moze schemat elektryki do tego volvo albo jakies informacje serwisowe. z gory dzieki

0
  • #4 16 Lis 2004 21:03
    mariuszjank
    Poziom 11  

Wszystkie problemy rozwiązuje tu
    http://brickboard.com/FAQ/700-900/
    Poczytaj tu http://bogstr.republika.pl/volvo/gniazdo.html
    tryb 2 test czujników jak potencjometr nie ma dziury to wyskoczy kod3-3-4 potencjometr może być dobry jako rezystancja ale w pewnym miejscu może nie kontaktować,być wytarty Zaznacz położenie pisakiem odkręć go torks z dziurką i obejrzyj (podobno można to naprawić dorywczo farbą przewodzącą do tylniej szyby)
    pozdrawiam Mariusz Jankowski
    mariuszjank(malpa)yahoo.co.uk
    V440-1994 1.8 B18U+LPG Leszno wlkp.

0
  • #5 20 Lis 2004 10:50
    janekpilarski
    Poziom 15  

a macie jeszcze jakies inne pomysly?

0
  • #6 20 Lis 2004 10:55
    janekpilarski
    Poziom 15  

KODY BLEDOW WYKAZALY 2-1-4

0
  • #7 20 Lis 2004 10:59
    janekpilarski
    Poziom 15  

RPM sensor signal absent intermittently - CO TO OZNACZA?, KOD ODCZYTALEM JAK AUTO RANO ZGASLO. A DO CZEGO SLUZY MAP SENSOR?

0
  • #8 20 Lis 2004 13:12
    bobbik
    Poziom 17  

RPM sensor signal absent intermittently czujnik obrotów- sporadyczny brak sygnału

ale w niektórych autach jest to normalne wskazanie na niepracującym silniku

0
  • #9 20 Lis 2004 17:48
    janekpilarski
    Poziom 15  

a do czego sluzy MAP SENSOR?

0
  • #10 21 Lis 2004 18:06
    janekpilarski
    Poziom 15  

KODY BLEDOW WYSZLY MI: 214 , 232 , 412 . CO MOGE MIEC USZKODZONEGO?

0
  • #11 03 Gru 2004 14:08
    mariuszjank
    Poziom 11  

412 przepustnica ,212 skład mieszanki,214 przepływomierz powietrza
    (właściwie czujnik podciśnienia) ,przepływomierz i potencjometr jest zasilany z jednego pinu komputera ale to zależy od modelu silnika ,brud na wtyczce komputera pin16 w silniku b18ep,fp,f co wykazał test 2 potencjometru?
    http://bogstr.republika.pl/volvo/gniazdo.html

1
  • #12 07 Gru 2004 20:50
    sesot
    Poziom 10  

Hello. Ja też mam 440 tyle ze z 95. Ja mam czasem problem jak zapale na zimnym silniku i od razu na gaz przełacze to też mi gaśnie. Ale na Beznynie nigdy.

Powiedz masz może schemat do interfejsu koputera do VOLVO?

0
  • #13 08 Gru 2004 12:12
    janekpilarski
    Poziom 15  

program mam, schemat chyba niezabardzo ten, w niedziele ci podesle , podaj maila. czy ty masz do tego program. czy myslisz ze trzeba by cos poprzestawiac?

0
  Szukaj w 5mln produktów