Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skutecznie usunąć usterkę compacq cq50

22 Cze 2011 22:18 2564 10
  • Poziom 9  
    Witam jak w temacie napisałem posiadam laptopa compacq cq50 na procesorze AMD Turion RM-70 układ graficzny Nvidia 8200. W tym modelu uległ uszkodzeniu procesor Turion MR-70 więc zakupiłem drugi procesor na alegro zamontowałem nałożyłem nową pastę przez dwa dni smigał ładnie lecz następnego dnia chcąc go włączyć zastałem te same objawy co poprzednio nie uruchamia się ekran włączają się tylko wentylatory i nie pracuje kontrolka pracy procesora więc proszę o pomoc jak mógł bym skutecznie naprawić by usterka więcej nie wystąpiła może istnieje jakiś zamiennik tego procesora?
  • Poziom 20  
    Witaj. Czy czyściłeś radiator? może nie masz odpowiedniego chłodzenia w laptopie.
  • Poziom 29  
    Wadliwa karta grafiki NVidia GForce konieczna wymiana na nową z poprawionej wersji , koszt około 400 zł. tylko serwis samemu nic się nie zrobi . Przy naprawie pytaj czy podzespół jest z poprawionej wersji , i ile dają gwarancji na naprawę , muszą dawać 1 rok , jak nie to idź gdzie dają .
  • Poziom 9  
    Tak radiator kilkakrotnie czyściłem jest na pewno ok . jeśli chodzi o kartę grafiki to karta jest raczej sprawna ponieważ tą sytuacje miałem poprzednio kupiłem nawet płytę główną przez pomyłkę. Chyba kolegi dobrze nie zrozumiałem karta może działać poprawnie a mieć wpływ na procesor i go psuć? ostatnio tak to wyglądało jak by procesor się mocno grzał i po wyłączeniu go już się nie uruchomił. Jeśli faktycznie miał bym wymieniać grafikę to wiem że samemu nie mam takiej możliwości tego zrobić
  • Poziom 29  
    Wadliwe działanie karty grafiki , a czasem mostu południowego powoduje poważne obciążenie procesora , i zaczyna pracować na pełnych obrotach gdy " most płonie " , jeśli kolega mnie rozumie .
  • Poziom 9  
    Ok zrozumiałem to teraz całkiem wyjaśnia sytłacje bo faktycznie procesor pracował pełną parą. Czyli zostaje nic innego tylko kupno nowego układu i na serwis znacie może jakąś strone gdzie mogę zamówić taki układ? za wszelką pomoc dziękuje serdecznie i pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzięki za link chociaż faktycznie lepiej będzie poszukać serwisu gdzie udzielą rocznej gwarancji niż samemu go kupować więc zacznę szukać serwisu. A ja mam jeszcze jedną pytanie czy na układach grafiki piszę datacode ponieważ mam jeszcze jedną płytę zapasową i nie wiem gdzie można to sprawdzić?
  • Poziom 29  
    W tym miejscu znajduje się na grafice .
    Jak skutecznie usunąć usterkę compacq cq50
  • Poziom 9  
    Witam po długiej przerwie, odebrałem mojego cq50 z naprawy jak na razie mam go już 3 tydzień i sprawuje się dobrze koszt wyniósł mnie 400 zł. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi i wszelkie porady które były skuteczne proszę o zamknięcie tematu.:D