Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie antykorozyjne ,np. Bitex prosze o porade

wapo 22 Cze 2011 22:35 3230 5
  • #1 22 Cze 2011 22:35
    wapo
    Poziom 7  

Witam, chce zabezpieczyć podwozie swojego sprintera bitexem problem polega na tym ze jest tylko w kolorze czarnym. Mój sprinter jest koloru białego i powozie ma równiez zabezpieczone w tym kolorze. Czy znajde na ryku taki preparat o białym kolorze.
    Słyszałem ze niby trzeba to puźniej przemalować na biały

Post był raportowany,
    pozwoliłem sobie rozszerzyć tytuł.
    Regulamin.: 3.1.15. (11) Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    mod.[CameR]

0 5
  • #2 22 Cze 2011 23:27
    darek_wp
    Poziom 28  

Nie spotkałem się jeszcze z białym środkiem antykorozyjnym a bitex dobrze się małuje.

0
  • #3 22 Cze 2011 23:31
    reaven22
    Poziom 27  

Zdecydowanie lepiej położyć pistoletem dobrej jakości baranka i po wyschnięciu przemalować go nawet renolakiem.
    Bitexem zabezpieczało się syrenki bo nic innego nie było.

0
  • #4 22 Cze 2011 23:32
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Cytat:
    lepiej położyć pistoletem dobrej jakości baranka i po wyschnięciu przemalować go nawet renolakiem.

A po co, skoro są białe? Są bo własnoręcznie "pryskałem"!

0
  • #5 22 Cze 2011 23:37
    reaven22
    Poziom 27  

Farba utwardza powierzchnię baranka, dzięki temu tak łatwo nie odbija się od kamieni i nie wypłukuje. Łatwiej też się myje podwozie po zimie.

0
  • #6 23 Cze 2011 00:23
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Bitex ciężko się maluje farbą na rozpuszczalnikach organicznych.
    Rozpuszczalniki zawarte w farbie rozpuszczają warstwę Bitexu powodując "spękania".

Najlepszy jest biały lub szary środek typu "baranek". Nadaje się do malowania każdym lakierem nawierzchniowym a przy okazji ma "żądany" kolor.

0