Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLITECHNIKA ŚLĄSKA Informatyka na AEI czy na Elektryku?

daniel0801 22 Cze 2011 23:32 8313 28
  • #1 22 Cze 2011 23:32
    daniel0801
    Poziom 8  

Witam.
    Moje pytanie, który z tych wydziałów wybrać?
    Mam mętlik ponieważ matura mi nie poszła dosyć dobrze, będę miał około 40 pkt.
    Na elektryku jest to kierunek zamawiany, przez co może być większe obciążenie tego wydziału. Sam nie wiem.
    Od początku celowałem w AEI.
    Co zrobić w mojej sytuacji?
    Bo chciałbym się dostać na info tyle, że w tym roku można wybierać 1 wydział.
    Z góry dziękuję z pomoc.
    Pozdrawiam.
    Daniel.

0 28
  • #2 22 Cze 2011 23:47
    Konrad65
    Poziom 14  

Tutaj nikt za ciebie nie wybierze to ty musisz wybrać taki kierunek jaki cię naprawdę interesuję...

0
  • #3 23 Cze 2011 11:00
    Elektronik9
    Poziom 30  

Może na początek porównaj siatki godzin na obu wydziałach i dostępne specjalności?

0
  • #4 23 Cze 2011 21:02
    daniel0801
    Poziom 8  

Zawsze chciałem na AEI tylko czy z takim wynikiem z matury dostanę się.
    A że muszę wybrać jeden wydział to chcę wybrać taki na który się dostane bo wynik z matury mój nie będzie kryształowy.
    Bo obawiam się że w drugim naborze może być ciężko.

0
  • #5 30 Cze 2011 17:37
    daniel0801
    Poziom 8  

A więc zdobyłem 86% z maty podstawy i 38% z rozszerzenia.
    Mam szansę na AEI?

0
  • #6 01 Lip 2011 12:49
    ser-ek
    Poziom 11  

Heh, ja też się mam zamiar wybrać na infę na AEiI. I też się zastanawiam czy moje 90% z podstawy starczy, rozszerzenie mi nie poszło - 34%. Chociaż w tym roku powinny być niższe progi do przyjęcia z racji, że mata była trudniejsza niż w zeszłym roku. A zawsze jest jeszcze możliwość w razie niepowodzenia w pierwszym etapie rekrutacji przyjęcia na informatykę z listy rezerwowej.

0
  • #7 07 Lip 2011 12:12
    grudzien2
    Poziom 11  

daniel0801 napisał:
    A więc zdobyłem 86% z maty podstawy i 38% z rozszerzenia.
    Mam szansę na AEI?

Nie.

Cytat:
    Heh, ja też się mam zamiar wybrać na infę na AEiI. I też się zastanawiam czy moje 90% z podstawy starczy, rozszerzenie mi nie poszło - 34%. Chociaż w tym roku powinny być niższe progi do przyjęcia z racji, że mata była trudniejsza niż w zeszłym roku. A zawsze jest jeszcze możliwość w razie niepowodzenia w pierwszym etapie rekrutacji przyjęcia na informatykę z listy rezerwowej.

J/w przewaga na nie. Ludzie zmierzający na aei uczą się, a ucząc się otrzymuje się wyniki powyzej 50% z rozszerzenia, więc to że matura rozszerzona była troszeczke trudniejsza(nie była, naprawdę) nie ma na nic wpływu. Można by się uczepić niżu demograficznego ale to jak tonący brzytwy.

Podczas rekrutacji w ubiegłym roku osoba z najniższą ilością punktów miała ich 48, i to z 2 naboru i na samym końcu listy. Tj. 96% z podstawy lub 48 z rozszerzenia.

Za to na EiT macie szanse jeśli napisaliście ten rozszerzony angielski na min. 90%

0
  • #8 07 Lip 2011 13:43
    daniel0801
    Poziom 8  

Jestem 45 na liście rezerwowej :/

Zobaczymy co z tego będzie?!

Jakie są prognozy?

0
  • #9 07 Lip 2011 16:52
    wilderman
    Poziom 1  

Witam
    Podepnę się do pytania. Napisałem maturę z matmy na 98% podstawę i 62 % rozszerzenie. Dostałem się na informatyka na wydziale mat-fiz politechniki śląskiej jednak nie wiem czy był to dobry wybór. Zapisałem się również na informatykę w Katowicach (Uniwersytet Śląski). Może ktoś napisać jak wygląda informatyka na mat-fiz politechniki?

0
  • #10 07 Lip 2011 17:57
    ser-ek
    Poziom 11  

Ja jestem na 21 miejscu na liście rezerwowej, ale jestem dobrej myśli :)

0
  • #11 07 Lip 2011 18:32
    Karol21United
    Poziom 9  

Ser-ek jesteś na tej liście rezerwowej na wydziale elektrycznym czy na AEiI?

0
  • #13 08 Lip 2011 17:42
    Karol21United
    Poziom 9  

Wie ktoś jak sytuacja z progami przedstawia się na wydziale elektrycznym na informatyce i mechatronice?

0
  • #14 09 Lip 2011 09:22
    bonekdg
    Poziom 10  

Na elektryczny dostaniesz się spokojnie ;) na informatyke. Ale nie myśl sobie że jest łatwo :) aei i elektryczny to dwa konkurencyjne wydziały. W tamtym roku 40% odpadło po pierwszej sesji. Zobaczymy jak to będzie. Ja się tam wybieram :)
    A miejsca jeszcze zostały

0
  • #15 12 Lip 2011 17:50
    daniel0801
    Poziom 8  

Po uaktualnieniu listy na Polsl AEI jestem 4 na liście rezerwowej :/
    Czy walczyć jeszcze o AEI bo może coś się uda w II naborze?!
    Czy sobie odpuścić i starać się na elektryczny (infa).

Pozdrawiam
    Daniel

0
  • #16 13 Lip 2011 14:22
    bonekdg
    Poziom 10  

Popatrz sobie na plan studiów. wybierz to co cie bardziej interesuje. ja wole elektryczny. A szanse masz. Myśle że miejsca w elektrycznym będą jeszcze w III naborze;P

0
  • #17 15 Lip 2011 16:31
    daniel0801
    Poziom 8  

Byłem 4 na liście rezerwowej i jest nowy nabór dodatkowy dla tych co sie nie dostali.
    Opłaca mi się startować jeszcze na AEI bo tam 9 wolnych miejsc czeka?
    Czy już brać się na elektryczny na infe?

0
  • #18 15 Lip 2011 22:29
    bonekdg
    Poziom 10  

Daniel ;) powiedz ile miałeś z matury to ci powiem

0
  • #19 18 Lip 2011 09:12
    daniel0801
    Poziom 8  

Mata 86% podstawa i 38% rozszerzenie

0
  • #20 20 Lip 2011 17:46
    bonekdg
    Poziom 10  

hmm ;) powiem ci na elektrycnym jest dość miejsc ale raczej na miejce na AEI bym nie lliczył

0
  • #21 24 Lip 2011 19:23
    IPii
    Poziom 2  

Cytat:
    aei i elektryczny to dwa konkurencyjne wydziały

e tam konkurencyjne. i tu i tu infa jest naprawdę średnia, aei trzyma wyższy poziom, m.in. dlatego, że bardziej ogarnięci ludzie tam idą, na elektryku poza tym infy uczą osoby niekoniecznie z nią związane, co nikomu na dobre nie wychodzi

Cytat:
    W tamtym roku 40% odpadło po pierwszej sesji

niby na którym wydziale? jeżeli piszesz o aei to jest to bzdura totalna (może z 20 osób odpadło rok temu z 220), na elektryku też na pewno nie było to 40%, bo znam tam parę osób - choć na pewno więcej niż na aei

generalnie jak ktoś Wam mówi ile osób na danym wydziale odpada po pierwszej sesji, to podzielcie tą liczbę przez 2 i wtedy +/- daje to jakieś pojęcie, nie wiem skąd ten śmieszny trend się wziął

0
  • #22 30 Lip 2011 13:11
    grudzien2
    Poziom 11  

Jest ktoś w stanie napisać ile na ile miejsc wolnych zostało po pierwszym naborze na Elektryku?

0
  • #23 31 Lip 2011 16:29
    bonekdg
    Poziom 10  

wiesz ;) to nie są informacje z pierwszej ręki. Poprostu powtarzam to co mówili ;)
    Jest dość mieść.

0
  • #24 31 Lip 2011 22:53
    grudzien2
    Poziom 11  

A czy mając 52 pkt (72podst mat + 95rozsz ang) miałbym szanse?

0
  • #26 11 Sie 2011 14:06
    Enfer
    Poziom 1  

Panowie i jak się sprawa w końcu potoczyła?
    Ja miałem 50% z rozszerzenia i dostałem się w pierwszym naborze, bez listy rezerwowej. Z tego co tutaj widzę była ta końcówka listy. Czy udało się komuś dostać z mniejszym wynikiem?

0
  • #27 03 Wrz 2011 23:19
    Papla13
    Poziom 9  

IPii napisał:
    Cytat:
    aei i elektryczny to dwa konkurencyjne wydziały

e tam konkurencyjne. i tu i tu infa jest naprawdę średnia, aei trzyma wyższy poziom, m.in. dlatego, że bardziej ogarnięci ludzie tam idą, na elektryku poza tym infy uczą osoby niekoniecznie z nią związane, co nikomu na dobre nie wychodzi

Cytat:
    W tamtym roku 40% odpadło po pierwszej sesji

niby na którym wydziale? jeżeli piszesz o aei to jest to bzdura totalna (może z 20 osób odpadło rok temu z 220), na elektryku też na pewno nie było to 40%, bo znam tam parę osób - choć na pewno więcej niż na aei

generalnie jak ktoś Wam mówi ile osób na danym wydziale odpada po pierwszej sesji, to podzielcie tą liczbę przez 2 i wtedy +/- daje to jakieś pojęcie, nie wiem skąd ten śmieszny trend się wziął

Tu i tu jest średnia? Dosyć ciekawe. Moim zdaniem "średni" to są dzisiejsi studenci którzy na politechnikę idą z podstawową matematyką, bez zainteresowań i bez predyspozycji do zawodu inżynierskiego. Parę lat temu gdy kończyłem politechnikę były to dwa najlepsze wydziały (sądzę że oprócz studentów niewiele się w tej kwestii zmieniło). A informatyków z AEII znano nawet za granicą! Co prawda wtedy nie było jeszcze informatyki na elektrycznym ale patrząc po ofertach pracy (zapotrzebowanie na informatyków wyspecjalizowanych np w sieciach elektr. ciągle rośnie) dobrzy inżynierowie po tym wydziale nie będą mieć kłopotu z pracą.

Trend się wziął stąd, że faktycznie z tego co mi wiadomo tyle osób odpada. Z roku na rok poziom rekrutacji spada na łeb na szyję. Połowa generalnie osób się nie nadaję a wspomniane wydziały elektryczny czy AEII nie przepuszczą ludzi którzy nie opanowali chociażby ułamków.

0
  • #28 18 Wrz 2011 23:14
    daniel0801
    Poziom 8  

Witam!
    Otóż ja z moim marnym wynikiem dostałem się na AEI (końcówka listy)
    mata pod. 86% roz. 38%.

Będzie dobrze!

0