Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek ford + alarm prestige aps-100

22 Cze 2011 23:41 2673 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam taki oto problem, kupiłem kiedyś fabryczne siłowniki fordowskie centralnego zamka, takie żółte montowane np w galaxy,scorpio czy fieście używałem je jakiś czas w fiacie uno i sprawowały się bdb, ale nie podpinałem ich pod żaden alarm. Teraz mam poloneza, w którym jest fabrycznie alarm prestige aps-100 z pilotami, ale bez centralnego. Wg schematu, który znalazłem tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic332766.html
    alarm ten posiada złącze sterowania centralnego zamka jednak nie umiem go spiąć z tymi siłownikami, które posiadam. Siłowniki mam 2 x master(4przewodowe ) 2 x slave(3 przewodowe) doszedłem że sterowane są masą. Jak p
    odam zasilanie i masę do mastera mogę go wsuwać i wysuwać podając masę z zapalniczki na dwa pozostałe kable, ale już po podpięciu tych kabli z siłownika do centralki alarmu zgodnie ze schematem, który podałem wyżej nie ma żadnej reakcji, tzn. mogę normalnie uzbroić alarm, kierunki migną itd, ale siłownik nie porusza się. Sprawdzałem i na wyjściu centralki po wciśnięciu przycisku pilota jest impuls, więc centralka i siłowniki sprawne, jednak nadal nie wiem czemu to nie działa.

Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy w instrukcji jaką znalazłem do modelu aps-150
    jest zapis "złączka dwubiegowa(biała) czerwono&zielona: wyjścia sterowania cntralnym zamkiem" Czy to oznacza że po wciśnięciu przycisku przez chwilę jest na każdym złączu przez chwilę "+" i po chwili masa?

Moje siłowniki są takiego kształtu jak ten tylko żółte:
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zastosuj uniwersalne siłowniki, a nie te fordowskie i po problemie.
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    A mógłbyś trochę rozwinąć temat. Jakaś podpowiedz co kupić ?Byłem w sklepie elektronicznym i gościu nie bardzo wiedział jak mi pomóc, mówił że muszę mieć jakiś gotowy sterownik do tego.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Skoro podpowiedź norbert'a.s jest niewystarczająca, to może jednak bezpieczniej będzie podjechać do warsztatu, który za parę złotych zmontuje wszystko tak, żeby nikomu nic się nie stało.
    Gdybyś znał zasadę pracy przekaźnika, budowę siłownika centralnego zamka i zasadę działania całej instalacji zamka w samochodzie, to podpowiedź byłaby wystarczająca.
    Propozycja zlecenia naprawy w warsztacie, to jedyne rozsądne i bezpieczne wyjście z sytuacji.
  • Poziom 10  
    Fakt nie znam zasady pracy przekaźnika, więc dlatego pytam jaki przekaźnik powinienem zastosowac, o to głównie się rozchodzi, wiem które piny odpowiadają za zasilanie i sterowanie siłownikiem, oraz które piny dają impuls dla siłownika w centralce alarmu. Nie wiem natomiast jakiego przekaznika użyć, w sklepie z elektroniką też nie umieli mi pomóc. Mam np przekażniki samochodowe elmot typ 541 i 542 nadają się czy szukac innych np. z all.gro