Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wsad do drukarki Epson Stulus C42SX

JanuszM 16 Nov 2004 10:44 1955 6
 • #1
  JanuszM
  Level 17  
  Drukarka nie może nawiązać komunikacji z komputerem, mrugają na przemian diody i jedyny sposób sprawdzenia czy to aby nie przepełnienie pampersa jest wrzucenie pamięci z takiej ale sprawnej. Mam dwa takie egzemplarze, więc warto się pobawić.
  Czy ma ktoś taki wsad i może mi podesłać?? Byłbym wdzięczny.

  Pozdrawiam, Janusz
 • #3
  JanuszM
  Level 17  
  Wlasnie przed chwila probowalem tym programem i wyswietlal error costam przy samym starcie. Prosilbym jednak o ten wsad, jesli on nie pomoże to ostatecznie by wypadało na elektronikę.
  Pozdrawiam, Janusz
 • #4
  AliYO
  Level 19  
  Co do programu to jest pisany pod Win98 i żeby prawidłowo działał muszą być już zainstalowane sterowniki pod daną drukarkę. Musi być podłączona, włączona i dopiero wtedy można uruchomić program.

  To jest pierwszy sposób zresetowania licznika, drugi to użycie programu SSC Service Utility i nie słyszałem jeszcze żeby ktoś się bawił z wsadami do pamięci do epsonów bo te metody całkowicie rozwiązują ten problem.
 • #5
  JanuszM
  Level 17  
  Uruchomiłem ten program na Win98 z zainstalowaną i włączoną uprzednio drukarką, tak samo po restarcie i na innym komputerze. SSC zawiesza się przy próbie komunikacji z drukarką. Być może jest uszkodzona elektronika i dlatego nie może przeprowadzić resetu, bo zanim zapisze coś do pamięci to musi mieć komunikację.
  Jeśli wsadzę przez programator wsad ze zresetowanym licznikiem to powinny przestać migać diody, zaś sprawa komunikacji może się okazać osobnym tematem. Jak na razie jest to jedyna (wg. mnie) droga do zlokalizowania uszkodzenia a mam dwie takie drukary, soft nie chce ich zresetować a diody ciągle naprzemiennie mrugają...

  Pozdrawiam forumowiczów, Janusz
 • #6
  kris134
  Level 14  
  hej-scc nie skasujecie pamieci drukarki c 42 ani jej kartridzy!!! bo ona jest na lpt -tylko drukarki na usb mozna kasowac programem scc-tylko i wylacznie reczny reseter chipow wchodzi w gre!!!
 • #7
  konradx
  Level 18  
  uzyj opcji soft reset i jak dukarka zacznie mielić to uzyj szybko opcji.....hmm nie pamietam ale to była taka czerwnona zkładka , działa na bank bo nie jedną już 42 naprawiłem, odezwę siejak sprawdzę dokładnie tą funkcję