Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Calkowity zestaw do 1500zl

23 Jun 2011 04:43 3511 31
  • Level 9  
    Witam!

W sprzecie audio jestem niestety kompletnie zielony, a po przeczytaniu kilku watkow i recenzji czuje sie jeszcze bardziej skolowany, wiec postanowilem chyba pierwszy raz w zyciu zalozyc tego typu watek na forum.

A wiec, szukam kompletnego zestawu audio do 1500zl( w razie jakiegos skoku jakosciowego moglbym nagiac do 2000zl)

-Moj pokoj jest sredniej wielkosci, nie byloby problemu z zawieszeniem czy tez postawieniem spretu.
    -Muzyki slucham praktycznie kazdej od od metalu, poprzez muzyke elektroniczna do muzyki symfonicznej, zalezy mi glownie na jakosci dzwieku bo glosnosc sadze ,ze i tak bedzie wystarczajaca jak na mieszkanie.
    -Najcheniej podpinalbym zestaw pod komputer lecz mam sredniej klasy karte dzwiekowa i raczej jej nie zmienie(laptop) wiec w ostatecznosci moglbym nagrywac plyty i puszczac je na odtwarzaczu lecz byloby to dosyc uciazliwe.
    -B wazne zeby sprzet w latwy sposob mogl byc przelaczany miedzy komputerem a telewizorem.
    -Fajnie gdyby glosniki sie dobrze prezentowaly.

Z gory dziekuje za wszystkie porady!

Pozdrawiam,
    Milan
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Kup sobie polski sprzęt jak Alton 110 Altus 140 to gra lepiej niż te nowe yamahy czy technicsy do tego Diora ws303 czy Radmor 5412 z korektorem i już pułki w segmencie latają sam mam podobny zestaw więc polecam
  • Helpful post
    Level 38  
    Jakiej wielkośći dokładnie jest pokój w którym zestaw ten będzie grał i oczywiśćie piszemy o zestawie stereo, nie kina domowego?
  • Level 9  
    Pokoj okolo 25 metrow kwadratowych. Wydaje mi sie ,ze stereo z uwagi na lepsza jakosc dzwieku.
  • Level 38  
    Tonsil Fenix do tego wzmacniacz np Wzmacniacz DENON PMA-535, komputer podłączysz pod wejścię AUX i telewizor np. pod Tuner lub CD.
  • Level 38  
    Feniksy 2.0 oczywiście, sprzedawca wzmacniacza ma sporo pozytywnych komentarzy, wydaje się być ok.
  • Level 9  
    Dzieki wielkie!

Lecz czemu zdecydowanie 2.0 a nie 5.1? Chodzi o cane? Moze najpierw kupilbym 2.0 a z czasem dokupil reszte?:)
  • Level 38  
    A co jest Twoim priorytetem, filmy czy muzyka? jeśli muzyka to tylko i wyłącznie 2.0 co nie oznacza że nie obejrzysz filmu na takim sprzęcie, gorzej to wygląda w drugą stronę, amplitunery 5.1 dysponują bardzo małą mocą oraz oferują dość niską jakość dźwięku.
  • Helpful post
    Level 38  
    Tak, ewentualnie coś innego, jeśli np zależy Ci na sporej ilości basu np. Tonsil Bolero 200, Altus 200 do rocka i muzyki klubowej.
  • Level 9  
    Hmmmm i teraz zrobiles mi dylemat. Bo bardzo lubie rocka i muzyke klubowa tylko boje sie ,ze gorzej moi sasiedzi a jak wiadomo bas sie najmocniej niesie. A te pierwsze tonsile z basem kiepska stoja? Czy tez poprtostu nie sa jakies ekstra basowe?
  • Helpful post
    Level 38  
    Najlepszy bas maz wyżej podanych mają Tonsil Bolero 200, tylko znowu i nich trochmę kiepsko z dźwiękami wysokotonowymi, Altusy natomiast bas mają taki bardziej pusty i bardzo ale maja za to bardzo wyraźne średnie i wysokie tony, a feniksy to tak po środku, i cena trochę spora.
  • Level 9  
    To chyba sklaniam sie jednak ku tym bardziej uniwesalnym feniksom. A jeszcze takie pytanko, stawiac je na ziemi czy tez na jakis podstawkach? Wymienilbys mi jeszcze jakie kalbe mam konkretnie kupic zeby podloczy do pc i tv? Z nieba mi spadles:P!
  • Helpful post
    Level 38  
    Kolumny powinny stać na podłodze, bez podstawek, kable łączące wzmacniacz z kolumnami to kable głośnikowe beztlenowe o przekroju 2x1.5mm2 kable łączące wzmacniacz z komputerem to Jack-Cinch taki:
    do telewizaora taki sam lub cinch-cinch (to już zależy jakie masz wyjście w telewizaorze)
  • Level 9  
    Dzieki wielkie, nie wiem co jeszcze pwoiedziec:)!!!

Dodano po 5 [minuty]:

Kurcze tylko w czasie kiedy rozmawialismy z allegro znikl wzmak denona a w zadnym internetowym sklpeie go nie widze. Co pelecasz zrobic? Poczekac az na allegro sie pojawi czy mzoe znasz jakis sklep?
  • Level 9  
    :) Napewno tak zrobie! Sorry ,ze tak Cie mecze ,ale jaka jest roznica miedzy tymi 2 co mi zalinkowales, oplaca sie dorzucic troche do tego wyzszego modelu czy to raczej bez roznicy?
  • Level 38  
    Ten tańszy jest słabszy ale i tak wystarczający do domowych zastosowań, dyskotek w domu chyba nie będziesz robił :)
  • Level 9  
    A wiec...Kolumienki i wzmacniacz juz w domku;] Wzmacniacz do komputera podpiety....Tylko jak teraz wzmaka z tymi kolumnami podloczyc? Mam kawal kabla i co dalej?:)
  • Level 38  
    Z tyłu wzmacniacza masz 8 zacisków, podłączasz jedną kolumnę do pary zacisków L, przewód z czerwonym paseczkiem do czerwonego zacisku "+" i przewód bez paseczka do czarnego zacisku "-"

Tak do ma wyglądać:
  • Level 9  
    Czyli oskrobacv koncowki kabla z plastiku i powkladac je do tych "dziurek"?:D
  • Level 38  
    Tak:) najpierw sie odkręca, wkłada przewód i zakręca.
  • Level 9  
    Okejas, juz robie!

Dodano po 16 [minuty]:

Kurcze ,ale ten chwytak nie lapie tego kabla ??? W sensie wkladam i nic go nie przytrzymuje...?
  • Level 38  
    Zależy jakie jest mocowanie, są zaciski które się "otwiera" wkłada przewód i "zamyka" przekręcając zaciskiem, są również takie które się odkręca, wkłada przewód i zakręca.
  • Level 9  
    To sa takie ,ktore sie odkreca tylko ,ze przy przylreceniu wogle nie trzymaja kabla, ani glosniki, ani wzmacniacz. A jak powiedzmy ,ze przytrzymalem je, to glosnik i tak nie gral? (tej nakretki nie da sie calkiem odkrecic ,ale to chyba normalne?:))
  • Level 38  
    Jak mogą nie trzymać, dobrz by było gdybyś zrobił zdjęcia tych zacisków.
  • Level 9  
    To sa takie zakretkowe jak na Twoim zdeciu. (aux do sluchawkowego wejscia kompa?)
  • Level 9  
    hmmm....bte kupilem ten lepszy wzmak z Twojego linka wiekc wyglada dokladnie tak samo:) Moze to wina kabla?? bo wzielem kable ,ktory jest niby idealny do tych glosnikow od firmy glosnikowej. Cos mi swita ,ze to mogl byc 2.5mm lecz pewien nie jestem. Zeby leciala muzyka musza byc podpiete 2 glosniki?