Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MIO MOOV 500 - dziwne zachowanie oprogramowania.

23 Jun 2011 10:44 3633 7
  • Level 28  
    Cześć
    Kupiłem odblokowaną navi jak w temacie i mam z nią następujące problemy:

1. Ustawienia resetują się po przejściu do windowsa i z windowsa do panelu nawigacji. Np. ustwaiłem funkcję sygnalizacji dźwiękowej po dotknięciu ekranu, po przejściu do panelu win (lub spowrotem) funkcja się wyłącza.

2. Ustawiając zegarek w Win, po przejściu do panelu nawigacji jest ok. Po powrocie do do Win przestawia się na jakąś wyimaginowaną datę i czas. I to za każdym razem na inną! Po pojawieniu się paska narzędzi przy uruchomieniu win widać jeszcze starą godzinę. Po tym jak zniknie i wcisnę ikonkę Menu start - pojawia się już nowa data i godzina.

3. Płyta z oprogramowaniem i instrukcją nie działa - nie odczytuje jej komputer. Czy jest na niej coś przydatnego?
  • Level 38  
    Windows CE został CELOWO tak zaprojektowany, by nie zapamiętywać ustawień użytkownika. Więc wszelkie zmiany które zrobisz na Pulpicie będą znikały po resecie (dlatego wlasnie stosuje sie Panele) !

Urządzenia GPS CELOWO nie zapamiętują godziny i daty po wylaczeniu - po każdym włączeniu data i czas są pobierane automatycznie z sygnału satelitarnego i prawidłowo wyswietlane w programie nawigacyjnym (czas GMT)! Gdyby czas był zapamiętywany, musiał bys nawet kilka razy dziennie ręcznie przestawiać godzinę, gdy przekraczasz tzw. strefy czasowe (np. na trasie Polska - Ukraina - Rosja)!

Na plycie jest Mio More Desktop sluzacy do zarzadzania zaw. urzadzenia, m.in. sciaganiem legalnych aktualizacji map Mio.
  • Level 28  
    OK, to może i jest zrozumiałe dla ustawień zegara. A co z ustawieniami personalnymi? PO wybraniu np standardu polskiego oraz załączenia dźwięku po dotknięciu wyświetlacza opcja znika po restarcie lub przejściu do pulpitu. To jest też celowe? Czy są jakieś witaminki na wyeliminowanie tej celowości?
    To moja pierwsza nawigacja i troszkę mnie takie rzeczy dziwią...
  • Level 28  
    o kurczę.... No nic, nawigacja ma działać jako nawigacja, a nie palmtop - aczkolwiek miałem plany wrzucenia programu do śledzenia satelitów amatorskich oraz mapy nieba (jeśli istnieją takie programy pod CE 5.0). Dziś próbuję zainstalować Automapę - bo oryginalne Mio Map jakoś mi nie pasuje. Wczoraj prowadził mnie w drogę jednokierunkową pod prąd...
  • Level 28  
    Wrzuciłem Automapę 6.8.0. Działa wyśmienicie! Należy od razu zrezygnować z MIO MAP - trochę ich mapy są niedopracowane a program nie ma tyle możliwości konfiguracyjnych co AM.

Czas aktualizuje się automatycznie (jest opcja synchronizuj czas z GPS) ale.... pokazuje czas o godzinę do przodu. Zmieniałem ustawienia w panelu sterowania, w AM nie znalazłem funkcji korekcji czasu. Co jest nie tak? MIO zna położenie / strefę czasową, zna datę (czas zimowy/letni) a mimo to pokazuje godzinę do przodu.

I jeszcze mam takie pytanie - przeszukałem menu MIO ale nie natknąłem się na funkcję załączania się podczas podania napięcia z ładowarki samochodowej. Wiem, że znajomy ma taką funkcję w Garminie. Czy w MIO lub AM można coś takiego uaktywnić? Super sprawa jak po włączeniu stacyjka załącza się navi. Z tym, że on ma wersję z BT i wykorzystuje jako zestaw głośnomówiący z telefonu - może tylko modele z BT mają taką funkcję ?
  • Level 38  
    1. Czas nie pokazuje sie "godzine do przodu" tylko zawsze w GMT.
    2. Miomap w miejscowosci Kolumna II pokazuje 12 ulic, a w Automapie 681 pokazuje 4 ulice ;)
    3. BARDZO czestym powodem uszkodzenia urzadzenia jest zbyt duzy skok napiecia przy wlaczaniu stacyjki auta- ODRADZAM zdecydowanie wlaczanie w ten sposob urzadzen -zwlaszcza tych tanich.
  • Level 28  
    Po zabawie z MIO

1. Czas właśnie nie jest GMT tylko GMT+2h i to mnie zastanawia. Przegrzebałem menu AM i nie znalazłem żadnych ustawień, które by to zmieniły. Postanowiłem wyłączyć update czasu z sat i AM bazuje na czasie systemowym. Niestety nie można doprowadzić do rozładowania aku.
    2. Na szczęście nie jeżdżę tam :) . Ilość funkcji i ustawień AM bije na łeb na szyję MIO. Ale to tylko moja opinia.
    3. No MIO chyba do najtańszych nie należy... taka średnia półka. Za tą cenę mogłem kupić GOCLEVER z kamerą cofania, BT, i transmiterem FM.
    Zastanawiam się, co steruje tym załączeniem navi po pojawieniu się napięcia w ładowarce i chyba jest to WIN CE. Gdzieś wyczytałem, że gość robił wpisy dla LARCa - czy pod każdą NAVI trzeba robić indywidualne wpisy? A może jest jakiś gotowy sofcik?