Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolny transfer w Micro SDHC 32 GB

piotrze 23 Cze 2011 11:18 2191 6
  • #1 23 Cze 2011 11:18
    piotrze
    Poziom 8  

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
    To mój pierwszy post na tym forum, toteż proszę o wyrozumiałość.
    Mój problem polega na tym, że mam dość wolny transfer na mojej karcie Micro SDHC 32 GB. Co do odczytu to raczej nie mam zastrzeżeń, tylko jak coś kopiuję z komputera to na samym początku transfer zapisu wynosi równiutko 2 MB/sek. a potem spada do 1,39 MB/sek. i następnie dochodzi do 1,42 MB/sek. i wyżej już nie może. Czy jest jakiś sposób aby przyśpieszyć ten transfer do tych początkowych 2 MB/sek. ? Na koniec dodam, że jest to karta NO-NAME bo nie pisze na niej nic w stylu Kingston czy coś (w końcu kupiona za 25 zł). A włożona jest do niewielkiego czytnika o nazwie Micro SD USB 2.0 (bez adaptera). Z góry dzię kuję za pomoc.

0 6
  • #3 24 Cze 2011 15:44
    piotrze
    Poziom 8  

Programem Atto i w nim mi pokazuje mniej więcej 1.5 MB/sek. ale jak kopiuję normalnie (mam win 7) i wezmę wyświetl szczegóły zaraz po rozpoczęciu kopiowania to właśnie wtedy przez 1 sek. pokazuje 2MB/sek. a potem schodzi do 1.42MB/sek.

0
  • #4 24 Cze 2011 16:35
    artaa
    Poziom 43  

Te 2MB/s przez 1s wynika z buforowania.
    Kupiłeś najtańszą kartę więc nic dziwnego, że zapisuje tak wolno.
    Sprawdź czy rzeczywiście ma 32GB...

0
  • #5 24 Cze 2011 17:47
    piotrze
    Poziom 8  

Co do pojemności to rzeczywiście ma 32 GB bo dzisiaj w nocy sprawdzałem. Pliki które kopiowałem zajmowały ok. 30 GB a kopiowały się ok. 6 godz. A jeszcze chciałem zapytać czy istnieje jakiś skuteczny sposób żeby ją sformatować w NTFS bo próbowałem wielu sposobów a żaden nie pomógł bo gdy wezmę formatowanie NTFS to pisze, że nie był w stanie dokończyć formatowania a na karcie wtedy wyświetla system plików RAW.

ps. w FAT32 i exFAT da się sformatować

0
  • #6 24 Cze 2011 20:02
    artaa
    Poziom 43  

A dały się te skopiowane pliki, poprawnie skopiować karty z powrotem na HDD i otworzyć?

0
  • #7 24 Cze 2011 20:53
    piotrze
    Poziom 8  

Jeśli chodzi o te pliki RAW (nie wiem co to znaczy) to gdy chciałem otworzyć folder karty to mi wyskakiwało, że dysk wymaga formatowania.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo