Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprawdzanie wirników komutatorowych

wujekjurek 23 Cze 2011 14:08 4707 12
  • #1 23 Cze 2011 14:08
    wujekjurek
    Poziom 10  

Witam, poszukuje urządzenia do sprawdzania wirnikow komutatorowych.
    Znalazlem takowe urzadzenie kiedys produkowane czyli WT-3.
    Jezeli ktos posiada takie, to prosze o pisac, lub jezeli ktos wie z czego zrobic podobne urzadzenie to rowniez prosiłbym o pomoc.
    Pozdrawiam

0 12
  • #3 23 Cze 2011 14:18
    wujekjurek
    Poziom 10  

dzieki za linka, ale juz to przegladalem i nic ciekawego nie znalazlem, glownie interesuje mnie z czego zrobic takie urzadzenie,

0
  • #4 27 Cze 2011 19:05
    wujekjurek
    Poziom 10  

Witam, znalazlem jakis tam transformator od mikrofali , typu EI , usunałem " I " zostało E usunolem jedno uzwojenie podpiolem pod 220v no i cos tam buczy pole sie wytwarza ale jak klade wirnik czy jest dobry czy zly to efekt jest zawsze taki sam blaszka jest przyciagana do wirnika. czy ktos moze mi pomoc co robie zle czemu zawsze blaszka jest przyciagana?

0
  • #5 27 Cze 2011 19:24
    jannaszek
    Poziom 39  

Kolego, zawsze blaszka będzie przyciągnięta, ale trzeba mierzyć na komutatorze wartość napięcia , zaindukowanego w tworniku, w poszczególnej sekcji,
    kumasz?

0
  • #6 27 Cze 2011 19:30
    robokop
    Moderator Samochody

jannaszek napisał:
    Kolego, zawsze blaszka będzie przyciągnięta, ale trzeba mierzyć na komutatorze wartość napięcia , zaindukowanego w tworniku, w poszczególnej sekcji,
    kumasz?

Jannaszek, znowu piszesz bzdury - skoro nie znasz zasady działania tego urządzenia, to po co zabierasz głos? Jeśli blaszkę przyciąga cały czas, to jest źle. Blaszkę w tym układzie będzie przyciągać zawsze, bo przyciąga ją nie sam wirnik, polem zaindukowanym przez jego uzwojenie, tylko sam elektromagnes, ze względu na złą budowę.

1
  • #7 27 Cze 2011 19:51
    jannaszek
    Poziom 39  

Oj kol. robokop, z całym sczacunkiem dla twojej wiedzy, ( jeŚli coś żle rozumiem- (po żubrówce) to przepraszam, ale kiedyŚ na elektrotechnice, kłótnię wygrałem z profesorką.
    Blacha zawsze zostanie przyciąnięta, czy to będzie permoley, czy zwykła.
    Teoretycznie, i w zasadzie praktycznie, bardziej , jeśli będzie zwarcie w uzwojeniu, jednak bardziej miarodajne, będzie zmierzenie SEM w sekcji.
    Serdecznie pozdrawiam.

0
  • #8 27 Cze 2011 19:56
    robokop
    Moderator Samochody

Nie będzie - tutaj ułożenie wirnika w polu magnetycznym będzie przypadkowe - a powinien w każdym położeniu leżeć tak samo, co gwarantuje klinowe wycięcie w oryginalnym aparacie, w dodatku w oryginale tylko część pola wydostawała się z magnetowodu i przechodziła przez badane uzwojenie wirnika, co też ma znaczenie.

0
  • #9 27 Cze 2011 19:58
    krzysiek7
    Poziom 34  

Do sprawdzania wirników można wykorzystać silniczek pompki od pralki automatycznej. Trzeba usunąć z niego wirnik i zwarte zwoje, a następnie wyciąć pod kątem kawałek rdzenia w górnej jego części, tak aby można było tam włożyć testowany wirnik. Trochę to prowizorka ale działa bez zarzutu.

0
  • #10 27 Cze 2011 20:00
    robokop
    Moderator Samochody

I nie pali się uzwojenie przy zasilaniu napięciem sieciowym?

0
  • #11 27 Cze 2011 20:04
    krzysiek7
    Poziom 34  

Już kilkanaście lat tego używam i nic się nie dzieje.

0
  • #12 27 Cze 2011 21:38
    wujekjurek
    Poziom 10  

a mozesz jakies zdjecia tego zrobic? moje wyglada w sposób nastepujacy:
    Sprawdzanie wirników komutatorowych

0