Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel audio i dziwne brzęczenie.

23 Cze 2011 14:54 1362 11
  • Poziom 17  
    Witam,
    Kupiłem sobie panel 5,25 z 2xusb, firewire i audio, łatwo to znaleźć na aukcjach za 4,99zł, facet ma tego setki.
    Podłączyłem tylko audio bo po to to kupiłem i działa od razu ale coś brzęczy, słyszę jakby przebijał jakiś silniczek i przyspieszał i zwalniał.
    Czy ktoś ma pomysł jak to poprawić? Może jakieś uziemienie jest na wtyczkach usb u firewire?
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Pomóc może inne poprowadzenie wiązki kabli (z dala od kabli SATA i wentylatorów) lub wymiana na ekranowane.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 17  
    To posprawdzam jeszcze dziś. Będzie ciężko to inaczej poprowadzić, gniazdo dokładnie po przekątnej od zatok 5,25.
  • Poziom 43  
    To jest niezły panel firmy Medion z dość grubymi dobrze ekranowanymi przewodami. Jeśli coś buczy, brzęczy, to przyczyna może leżeć w zakłóceniach od płyty głównej w przypadku zintegrowanych kart dźwiękowych lub uszkodzeniu panela.
  • Poziom 17  
    To jest taki panel Panel audio i dziwne brzęczenie.
    Spróbuję posłuchać czy są te zakłócenia jak całkiem będę trzymał ten kabel w powietrzu.
    Karta dźwiękowa zintegrowana na płycie asus M4A88T-V EVO/USB3.
  • Poziom 43  
    Mam z tej samej serii tylko biały. Zmagałem się z trzaskami, buczeniem, ogólnie z zakłóceniami od płyty głównej myśląc, że to wina panela. Przy kolejnej wymianie płyty podłączyłem panel do Nvidia HD audio i nie słyszę żadnych zakłóceń, idealna cisza. Wszelkie Integry poniżej ACL888 dają masę zakłóceń.

Dodano po 4 [minuty]:

Ważna jest jakość płyty, mam w biosie funkcje Spread Spectrum dla Sata, PCI-E, CPU, które minimalizują zakłócenia elektromagnetyczne, sprzęt mniej "sieje". U mnie wiązka kabli od panela przeplata się z kablem zasilającymi, sata i to wcale nie wpływa na pracę audio w panelu.

Dodano po 4 [minuty]:

Nawet jeśli przewód owiniesz folią aluminiową, żeby go wyekranować, to nic nie da, jeśli zakłócenia są od płyty, a na 99% tak jest. Ja robiłem cuda na kiju i nic nie pomagało.

Dodano po 3 [minuty]:

Można wykonać prosty test, potrzebna będzie karta muzyczna na PCI, która ma wyprowadzenie na front panel albo jakakolwiek inna (np. SB LIVE), w której da się ustalić piny. Jeśli panel nie jest uszkodzony, to po podłączeniu karty usłyszysz czysty dźwięk bez zakłóceń, bez względu na ułożenie kabli itd.
  • Poziom 17  
    Cholera, a miało być tak pięknie... Mam jeszcze starego SB Live gdzieś, może jak znajdę do niego drivery pod win7 to powyłączam te integry i zobaczę czy z nim też brzęczy.
  • Poziom 43  
    Jak masz choćby najprostszego SB LIVE, to szukaj wg. symbolu umieszczonego w górnym prawym rogu karty rozpiski pinów i postaraj się podłączyć do niego panel. Słabą integrę sobie daruj, nic z tego nie będzie.

Dodano po 1 [minuty]:

To, że ten panel jest tani, to nie znaczy, że jest kiepski - jest wręcz przeciwnie. Po prostu jest brzydki, pasował do starych obudów Mediona.
  • Poziom 17  
    Ok, dzięki.

Dodano po 20 [minuty]:

Chyba jednak nie podłączę, na CT4670 nie widzę podłączenia do panela.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    loky napisał:
    na CT4670 nie widzę podłączenia do panela
    Bo go nie ma. Trzeba znaleźć wyprowadzenie poszczególnych pinów (o ile jest 40-pinowe złącze AUD_EXT) i podłączyć metodą majsterkowicza.
    http://pinouts.ru/Multimedia/creative_int_pinout.shtml

Mało która SBLIVE nie ma złącza AUD_EXT - jeśli akurat masz taką to pech.
  • Poziom 17  
    Niestety nie mam AUD_EXT.
    Trudno, przynajmniej główne głośniki nie brzęczą...
  • Poziom 43  
    Szkoda. Ale zawsze możesz za przysłowiowe 2 piwa kupić taką z tym złączem albo lepszą, dużo droższą z gotowym wyprowadzeniem.

Wyjść z tyłu te problemy dotyczą w dużo mniejszym stopniu, marność integry wychodzi najczęściej przy front panelu. W każdym bądź razie nie pozbywaj się tego panela, jakością przewyższa wiele dodawanych do obudów.