Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opętana Ręka - urządzenie, które gra na instrumencie twoją dłonią

exti 23 Jun 2011 15:46 2536 5
 • Opętana Ręka - urządzenie, które gra na instrumencie twoją dłoniąNaukowcy z Japonii wynaleźli urządzenie, które sprawi, że nawet najbardziej upośledzona muzycznie osoba będzie mogła grać na instrumencie.  PossessedHand, czyli Opętana Ręka steruje palcami użytkownika przez stymulowanie prądem elektrycznym mięśni jego przedramienia, za pomocą 28 elektrod pobudzajacych każdy mięsień oddzielnie. Wszystko dzieje się bez świadomego udziału grającej osoby. Urządzenie steruje ruchami stawów pomiędzy trzema kościami w każdym palcu i dwoma w kciuku oraz dwoma ruchami nadgarstka. Ogólnie jest ono w stanie kontrolować 16 stawów dłoni.

  Jeśli chodzi o instrumenty, na jakich można grać, to japońscy naukowcy na razie eksperymentowali z koto, tradycyjnym japońskim instrumentem strunowym i stwierdzili, że użytkownicy byli w stanie wyczuć ruchy powodowane przez PossessedHand nawet z zamkniętymi oczami. Początkujący użytkownicy popełnili podczas grania tylko 4 pomyłki, a osoby grające bez pomocy urządzenia - 13. Urządzenie jednak nie jest wystarczająco mocne, aby sprawić, by użytkownik szarpał struny, porusza tylko palcami w odpowiedni sposób. Zmieniając siłe stymulacji można stymulować mięśnie położone na różnych głębokościach w przedramieniu. Urządzenie może się automatycznie kalibrować dla indywidualnego użytkownika, szacując relację pomiędzy siłą stymulacji każdej elektrody a ruchem mięśnia. PossessedHand raczej nie pozbawi nauczycieli muzyki pracy, ale być może na jego bazie powstaną jakieś ciekawe gry.

  Źródło:
  http://www.tgdaily.com/games-and-entertainment-features/56811-possessedhand-hacks-users-own-muscles

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  exti
  Level 32  
  Offline 
  exti wrote 2418 posts with rating 151, helped 10 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2008 year.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  2OMEGA2
  Level 14  
  Agares1 wrote:
  quniq wrote:
  To jest moment, w której rozrywka elektroniczna staje się niebezpieczna.

  Nie rozumiem co w tym takiego strasznie niebezpiecznego. Życie grozi śmiercią. Jak ktoś ma pecha to i w kałuży się utopi.

  A jak jakiś "haker" włamie się i zacznie "mną kierować"
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  Matracz
  Level 12  
  quniq wrote:
  To jest moment, w której rozrywka elektroniczna staje się niebezpieczna.

  Pozostaje podłączyć tą rękę do tego.