Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie przekaźnika wzmacniającego mase! Otwieranie klapy z pilota.

23 Cze 2011 16:58 2474 6
  • Poziom 11  
    Witam.
    Zakupiłem niedawno sterownik zamka centralnego do mojego fiata bravo, który posiada dodatkowy kanał sterujący otwieraniem klapy bagażnika. Mam podłączony w bagażniku siłownik slave, który otwiera klapę po podaniu impulsu zasilania. Teraz to wszystko potrzebuję podłączyć pod sterownik. Wiem który którym kablem idzie sygnał otwierający klape, a teraz potrzebuję pomiędzy sterownik a siłownik dodać przekaźnik, który wzmocni sygnał MASY- bo taki sterownik podaje, a jego natężenie to wg instrukcji około 300 mA. A siłownik potrzebuje znacznie więcej.
    Szukałem dużo informacji po forum, ale niestety nie mogę znaleźć interesujących mnie informacji.
    Po prosu potrzebuję podłączyć wszystko pod najprostrzy przekaźnik,który po sygnale z sterownika wzmocni impuls MASY aby mógł " ruszyć " siłownik.
    Dziekuję z góry i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Kup przekaźnik na 12V 30/ 40A za 5 zł w każdym sklepie z częściami kupisz :)
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Przekaźniki z malucha są tanie i na duże prądy.
    Masą otwierasz, a plusem zamykasz?
  • Poziom 11  
    Pytam o podłączenie przekaźnika a nie o jego zakup. Przekaźnik już mam dawno, i nie jestem aż takim amatorem żebym nie wiedział gdzie i jaki kupić. Potrzebuję instrukcji podłączenia go, aby sygnałem wyjściowym była masa,a nie plus. Bo wiem jak zrobić na +, na masę próbowałem kilu możliwości, i dużo szukałem info i lipa niestety ;/
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    85-masa ze sterownika, wyjście ze sterownika na klapę
    86- plus (z jakiegos bezpiecznika)
    30-minus,masa pojazdu
    87- do siłownika klapy
  • Poziom 11  
    Miglans_87 napisał:
    Przekaźniki z malucha są tanie i na duże prądy.
    Masą otwierasz, a plusem zamykasz?

Masą zamykam i otwieram drzwi, i również sygnał masy jest wykorzystywany do otwierania klapy bagażnika.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Jeśli masą zamykasz i otwierasz, to masz jeszcze sterownik centralnego i sterujesz nim z jakiegoś alarmu, prawda? I ten alarm ma dodatkowy kanał na którym pojawia się masa? A siłownik od klapy ma 2 kabelki i nie wiesz jak to ogarnąć?