Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Druk dwustronny nie działa prawidłowo - HP Officejet Pro 8500 A909g

xmms 23 Cze 2011 18:19 2360 3
  • #1 23 Cze 2011 18:19
    xmms
    Poziom 11  

Witam,

Przedstawię krok po kroku historię zdarzeń.
    Kupiłem na allegro tą drukarkę
    Druk dwustronny nie działa prawidłowo - HP Officejet Pro 8500 A909g

Z tuszami ze wszystkim.
    Zacząłem z Acrobata drukować dokument. Zaznaczyłem druk dwustronny , dwa arkusze na jednej stronie.

Drukarka wzięła kartkę, dwa arkusze na drugiej stronie wydrukowała, jednak pobierając tylko 3/4 strony, część zostawiła w środku. Na ekranie informacja "Trwa wysychanie tuszu" . Następnie rozpoczął się proces drukowania dwustronnego, czyli duplekser się załączył. Po chwili jednak na ekranie informacja "Anulowanie Drukowania" i wyrzuca kartkę , zadrukowaną po drugiej stronie ale tylko w ok 1/4 i lekko zgiętą zaraz za drukiem.

Telefon do HP. Wysłali drugi duplekser, uznając , że taka jest przyczyna zaistniałego problemu. Na nowym duplekserze sytuacja taka sama. Znów telefon do HP. Tym razem od razu wymiana drukarki. Dostałem model europejski już. Duplekser z amerykańskiej zostawiłem sobie oraz ten co dostałem od HP. Podłączyłem drukarkę, włożyłem duplekser z tamtej. I znów to samo - na nowej drukarce jaką dostałem od HP. Przełożyłem dupleksery uznając, że może ten duplekser amerykański też trzaśnięty. Na tym co dostałem dodatkowo też to samo.

Nie wiem czy to wina drukarek ale drugą uszkodzoną nie mógłbym dostać. A może coś trzeba załączyć w tej drukarce, skonfigurować? Nie mam pojęcia. Ktoś kto zna ten model, proszę o pomoc.

0 3
  • Zasilacze Ups
  • #2 22 Lip 2011 17:40
    agentusek
    Poziom 10  

witam
    mam ten model i nie mialem dotychczas problemow z dupleksem, choc rzadko go używam.. Czy testy przeprowadzales na roznych komputerach i roznych systemach operacyjnych?
    P.S. Sprawdzilem i dziala, tzn po wydrukowaniu pierwszej strony czeka z komunikatem na ekranie" Tusz wysycha prosze czekac". Po wyschnieciu tuszu wciaga 3/4 strony ktora wyplul i drukuje dalej. Moze problem juz rozwiazales?

0
  • Zasilacze Ups
  • #3 22 Lip 2011 19:36
    xmms
    Poziom 11  

Wina sterowników. Nie działa po WDS czyli IPv6 na windows 7. Sieciowo po porcie na IPv4 działa. Ale wiadomo, IPv6 obsługuje się szybciej.

0
  • #4 22 Lip 2011 21:19
    agentusek
    Poziom 10  

xmms napisał:
    Wina sterowników. Nie działa po WDS czyli IPv6 na windows 7. Sieciowo po porcie na IPv4 działa. Ale wiadomo, IPv6 obsługuje się szybciej.

gratulacje.

0