Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito 112 CDI - wyłączająca sie turbina

23 Cze 2011 19:25 4793 3
  • Poziom 2  
    Mam problem z wyłączającą się turbina w mercedesie vito - dodam że jest to automat. Silnik normalnie pracuje i turbina działa w warunkach miejskich ale gdy np. jestem na autostradzie i trochę docisnę pedał gazu to po jakiś 15 minutach turbina przestaje działać i silnik traci na mocy.Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu turbina działa ale po chwili znowu się wyłączy. Nie wiem co jest tego przyczyna i na co zwrócić uwagę przy naprawie (czy ewentualna regeneracja turbiny jest potrzebna a jeśli tak to jak to sprawdzić ?) Bedę wdzięczny za wskazówki ...
  • Moderator na urlopie...
    A dlaczego diagnostyki na "choćby" odpytanie o kody usterek nie zrobisz? Podciśinienia do sprawdzenia, zawór sterujący turbiną też do sprawdzenia i jego okablowanie. Może sama turbina się przycina. No coś musisz zacząć sprawdzać.
  • Poziom 10  
    Ja bym zaczął od węży podciśnienia, miałem kiedyś podobną usterkę.
  • Poziom 2  
    Samochod był już w naprawie i fachowcy wymienili czujnik włączania turbiny (podsterowania podciśnieniem czy jakos tak) a podpiecie komputera wykazało bład skrzyni biegów jaki tego nie wiem. Jest to automat i w związku z tym nie wiem czy np. awaria skrzyni może powodować bład turbiny ? Czy sa jeszcze jakies inne możliowści uszkodzeń , które należy sprawdzić?