Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-115C - komputer przestał widzieć urządzenie

23 Cze 2011 20:18 3264 2
 • Poziom 2  
  Dzień dobry,

  Mój problem dotyczy drukarki/urządzenia wielofunkcyjnego Brother DCP-115C .

  Urządzenie ma około 5 lat, działało doskonale, aż pewnego dnia komputer (Windows XP Prof. SP3) przestał ją "widzieć". Pokazuje się informacja o nierozpoznanym urządzeniu, z możliwością "ręcznego" instalowania sterowników.

  Mam pewne podejrzenie, bo choć nie było mnie wtedy w domu, noc wcześniej były spore burze i mogło dojść do jakiegoś przepięcia - mieszkam na odludzi, z częstymi "padami" sieci.

  Co próbowałem do tej pory:
  - odinstalowywałem drukarkę (także tymi programem ze strony Brother, dla usunięcia sterownika, potem czyszczenia rejestru (dla pewności) i takie tam),
  - przy ponownej instalacji dochodziłem do etapu włącz urządzenie - nie wykrywał,
  - zmieniałem port USB w komputerze (choć inne urządzenie działają bez zarzutu)
  - zmieniałem kabel USB (jest na 5m przedłużaczu, dałem jakiś krótki, 1,5m od innego urządzenia - nie pomogło)
  - próbowałem instalacji na laptopie, na którym nigdy wcześniej nie było to urządzenie instalowane (Windows XP HE SP3), dokładnie taka sama sytuacja - urządzenie nierozpoznane/nieznane

  Co ciekawe, skaner, a raczej kopiarka działa. Jak wiadomo ten model może służyć jako "ksero" bez podłączenia do komputera i jako takie działa - drukuje w kolorze i na czarno.

  Wniosek - coś się chyba stało z jakimś modułem odpowiedzialnym za komunikację z komputerem. Chyba, że jest jakaś "ręczna" metoda instalowania sterownika, która pozwoli obejść komunikat o nieznanym urządzeniu. Ze strony Brother próbowałem pakietu "samego" sterownika, ale jakoś nie udało mi się go odpalić. W każdym razie mam już mętlik w głowie i chciałem spytać, czy to uszkodzenie jest typowe, a jeżeli tak - ile kosztowałaby ewentualna naprawa (i czy moze być wykonana "gdziekolwiek").

  Mam nadzieję, że opisałem problem poprawnie.
 • Poziom 2  
  Jestem po rozmowie z infolinią Brother i ostatni pomysł, reset, przywrócenie do ustawień fabrycznych nie pomógł. Pozostaje chyba oddać gdzieś do naprawy...
 • Poziom 11  
  Możesz spróbować wymienić płytę główną z innej drukarki. Tych modeli jest trochę na allegro, najczęściej ze względu na uszkodzenie głowicy. Sam mogę ci taki egzemplarz odstąpić.