Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-115C - komputer przestał widzieć urządzenie

Frasss123 23 Cze 2011 20:18 2670 2
  • #1 23 Cze 2011 20:18
    Frasss123
    Poziom 2  

Dzień dobry,

Mój problem dotyczy drukarki/urządzenia wielofunkcyjnego Brother DCP-115C .

Urządzenie ma około 5 lat, działało doskonale, aż pewnego dnia komputer (Windows XP Prof. SP3) przestał ją "widzieć". Pokazuje się informacja o nierozpoznanym urządzeniu, z możliwością "ręcznego" instalowania sterowników.

Mam pewne podejrzenie, bo choć nie było mnie wtedy w domu, noc wcześniej były spore burze i mogło dojść do jakiegoś przepięcia - mieszkam na odludzi, z częstymi "padami" sieci.

Co próbowałem do tej pory:
    - odinstalowywałem drukarkę (także tymi programem ze strony Brother, dla usunięcia sterownika, potem czyszczenia rejestru (dla pewności) i takie tam),
    - przy ponownej instalacji dochodziłem do etapu włącz urządzenie - nie wykrywał,
    - zmieniałem port USB w komputerze (choć inne urządzenie działają bez zarzutu)
    - zmieniałem kabel USB (jest na 5m przedłużaczu, dałem jakiś krótki, 1,5m od innego urządzenia - nie pomogło)
    - próbowałem instalacji na laptopie, na którym nigdy wcześniej nie było to urządzenie instalowane (Windows XP HE SP3), dokładnie taka sama sytuacja - urządzenie nierozpoznane/nieznane

Co ciekawe, skaner, a raczej kopiarka działa. Jak wiadomo ten model może służyć jako "ksero" bez podłączenia do komputera i jako takie działa - drukuje w kolorze i na czarno.

Wniosek - coś się chyba stało z jakimś modułem odpowiedzialnym za komunikację z komputerem. Chyba, że jest jakaś "ręczna" metoda instalowania sterownika, która pozwoli obejść komunikat o nieznanym urządzeniu. Ze strony Brother próbowałem pakietu "samego" sterownika, ale jakoś nie udało mi się go odpalić. W każdym razie mam już mętlik w głowie i chciałem spytać, czy to uszkodzenie jest typowe, a jeżeli tak - ile kosztowałaby ewentualna naprawa (i czy moze być wykonana "gdziekolwiek").

Mam nadzieję, że opisałem problem poprawnie.

0 2
  • #2 24 Cze 2011 15:03
    Frasss123
    Poziom 2  

Jestem po rozmowie z infolinią Brother i ostatni pomysł, reset, przywrócenie do ustawień fabrycznych nie pomógł. Pozostaje chyba oddać gdzieś do naprawy...

0
  • #3 30 Cze 2011 12:58
    ro_bb
    Poziom 10  

Możesz spróbować wymienić płytę główną z innej drukarki. Tych modeli jest trochę na allegro, najczęściej ze względu na uszkodzenie głowicy. Sam mogę ci taki egzemplarz odstąpić.

0