Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kocioł gazowy kupić do kamienicy o powierzchni 77m2 ?

seba236 23 Cze 2011 21:07 7106 15
  • #1 23 Cze 2011 21:07
    seba236
    Poziom 9  

Witam
    Rezygnujemy w domu w końcu z piecy kaflowych i zakładamy ogrzewanie gazowe. Po szukaniu na forach informacji i innych opinii znalazłem kocioł gazowy DeDietrich ZENA 24 MS 24 MI FF z zamkniętą komorą spalania. Jako, że poleciła mi go osoba zajmująca się serwisem jako nowość i alternatywę dla Vaillant VUW turboTEC plus 242-3.
    Czy może ktoś ma ten kocioł i napisze jakąś opinię o nim albo zaproponuje jakąś alternatywę dla DeDietrich? Najlepiej w podobnej cenie. :D

Czy do tego kotła będzie pasował sterownik EUROSTER 2026 TX bezprzewodowy?

Mieszkanie położone na ostatnim piętrze gdzie nad nami jest strych o pow. 77m2. Okna wymienione na nowe. Stare budownictwo jeszcze poniemieckie w kamienicy.

0 15
  • #2 24 Cze 2011 13:14
    budomix
    Poziom 9  

Proponuje immergas Victrix zeus superior 26 koszt ok.7800. Kocioł z zamkniętą komorą spalania, kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody ze stali INOX.

0
  • #3 24 Cze 2011 19:59
    seba236
    Poziom 9  

Taki koszt wychodzi niestety poza ramy finansowe a mamy ograniczony budżet.
    A czy TERMET KOCIOŁ KONDENSACYJNY WINDSOR 25 kW 2F, IMMERGAS VICTRIX 26 2 I KONDENSACYJNY, De Dietrich MCR/II 24/28MI się sprawdzą (te kotły są powiedzmy w naszym zasięgu)? Nie myśleliśmy o kotle kondensacyjnym tylko o jakimś dobrym i oszczędnym 2 funkcyjnym z zamkniętą komorą spalania. Do rozważenia jest jakiś kocioł kondensacyjny do max. 4 tyś. pln a to i tak wykracza trochę poza nasz budżet np. ten terment.
    Czy dołożenie ok. 1,5 tyś. pln. do kondensacyjnego kotła zwróci się w miarę szybko czy dopiero po wielu latach jak i tak będzie trzeba pewnie wymienić kocioł na nowy? Czy ma sens kupowanie kotła kondensacyjnego do instalacji wysokotemperaturowej (tak się to chyba nazywa)?

0
  • #4 24 Cze 2011 22:06
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam.
    To ja w takim razie proponuję IMMERGAS VICTRIX X 12 2 L i do kompletu zasobnik CWU, lub zestaw VICTRIX 12 PLUS. Cenowo wyjdzie dosyć rozsądnie, i na powierzchnię 77m2 z powodzeniem wystarczy, jeśli budynek jest chociażby przeciętnie ocieplony, a nawet słabo ocieplony (oczywiście zakładam że jakieś ocieplenie jest). U mnie ten kocioł grzeje domek 150m2 i ma jeszcze sporo zapasu, ale domek bardzo dobrze ocieplony.
    A jeżeli chcesz jeszcze taniej, i bez zasobnika CWU grzana przepływowo, to proponuję kocioł z zamkniętą komorą spalania (turbo) IMMERGAS EOLO STAR 24 3E.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 25 Cze 2011 07:46
    budomix
    Poziom 9  

Jeśli chodzi o tańszy to proponuje tradycyjny dwu funkcyjny z zamkniętą komorą spalania immergas nike star 24 3E za ok 2600 i mogę go zamontować za ok 500zł jeśli do Pana będę miał nie za daleko.

Moderowany przez serwisant73:

Kolega tutaj od niedawna, więc na razie upominam. Takie jawne oferowanie swych usług na forum może być odebrane jako spam lub kryptoreklama. W przyszłości proszę takie propozycje składać na PW. To jest forum serwisowe i z założenia nie służy pośredniczeniu w zdobywaniu zleceń!

0
  • #6 25 Cze 2011 16:01
    seba236
    Poziom 9  

może zwykły TERMET MINIMAX DYNAMIC 2Funk. GC 21-03 TURBO wystarczy?

Dodano po 3 [godziny] 4 [minuty]:

Po przeglądnięciu wielu opinii najprawdopodobniej zakupię termala. Tylko nie wiem czy zwykły z zamkniętą komorą czy kondensacyjny. Dlatego mam pytania:
    1) czy różnica w cenie między tymi kotłami zwróci się w kilka lat czy w kilkanaście pomiędzy:
    - Windsor 25 http://moto.allegro.pl/termet-kociol-kondensacyjny-windsor-25-kw-2f-i1672303266.html w cenie 3550 pln
    a
    - MiniMax DYNAMIC TYP GCO-DP-21-03 http://moto.allegro.pl/termet-minimax-dynamic-2funk-gc-21-03-turbo-i1663682783.html w cenie 2500pln
    Czy ta różnica w kwocie 1tyś pln zwróci się w miarę szybko czy nie ma sensu kupować kondensacyjnego kotła?
    2) czy do kotła kondensacyjnego będzie trzeba kupować jakieś inne grzejniki (droższe, o innych parametrach)?
    3) komin będzie nowy z kwasówki ocieplany z przewodem powietrznym. Czy w kotle z zamkniętą komorą i kondensacyjnym komin się nie różni?
    4) cz można wykonać takie podłączenie komina jak na rysunku poniżej (była by możliwość wykorzystania dziury w dachu po starym kominie i tylko jej powiększenie)?
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/760e47ce5c6c52bf.html
    5) czy do kotła kondensacyjnego wystarczy podłączyć tylko wąż do odpływu?
    6) czy z tymi kotłami będzie współpracował sterownik Termet 3000 TX czy może być Euroster 3000 TX (wyglądają na takie same regulatory tylko inaczej obrandowane.

Decyzję tak naprawdę muszę podjąć w kilka dni. Więc wszelkie sugestie i podpowiedz mile widziane.
    :D

0
  • #7 26 Cze 2011 12:55
    seba236
    Poziom 9  

Po telefonicznej rozmowie z osobą zajmującą się instalacją i doborem kotłów poleciła mi Immergas VICTRIX 26 2 I (v. 2011). Czy będzie można podpiąć pod ten kocioł dowolny sterownik czy tylko dedykowany?
    Proszę o odpowiedź.

0
  • Pomocny post
    #8 26 Cze 2011 13:46
    adam998
    Poziom 25  

seba236 napisał:
    Po telefonicznej rozmowie z osobą zajmującą się instalacją i doborem kotłów poleciła mi Immergas VICTRIX 26 2 I (v. 2011). Czy będzie można podpiąć pod ten kocioł dowolny sterownik czy tylko dedykowany?
    Proszę o odpowiedź.

Też przymierzam się do zakupu właśnie tego kotła...nie orientowałem się co do innego sterownika, mam zamiar zakupić orginalny sterownik właśnie do tego kotła.
    Sterownik CAR V2 (Comando Amico Remoto V2) jest urządzeniem, pozwalającym regulować i kontrolować parametry funkcyjne kotłów IMMERGAS wyposażonych w mikroprocesor.
    Sterownik pełni również funkcję termostatu pokojowego z możliwością tygodniowego programowania temperatury na dwóch poziomach (komfortowej - dziennej i obniżonej - nocnej)

Jako termostat modulujący steruje temperaturą czynnika grzewczego w zależności od różnicy pomiędzy nastawioną a odczytywaną temperaturą wewnątrz pomieszczenia. Jeśli do kotła podłączona jest sonda zewnętrzna system regulacji dostosuje temperaturę czynnika grzewczego w instalacji również w zależności od temperatury na zewnątrz budynku.

Na wyświetlaczu pokazuje wartości: temperatury otoczenia, temperatury czynnika grzewczego, temperatury ciepłej wody użytkowej, funkcję realizowaną przez kocioł, kody zadziałania zabezpieczeń kotła, aktualny czas i dzień tygodnia.

Myślę że to jest najlepsze rozwiązanie koszt około 550zł
    Pozdrawiam

0
  • #9 26 Cze 2011 14:05
    seba236
    Poziom 9  

adam998
    a gdzie zdobywałeś informację o tym kotle?? Wydaje mi się dobrym rozwiązaniem za niewygórowaną cenę.
    Ja poszukuję sterownika bezprzewodowego (niestety - kocioł teraz a remont mieszkania w przyszłym roku) bo nie wiadomo gdzie on będzie wisiał docelowo więc wolałbym inny niż dedykowany a najlepiej z nastawami 4 poziomów temperatur (albo więcej).

0
  • #10 26 Cze 2011 17:58
    Rysio4001

Witam.

seba236 napisał:
    Proszę o odpowiedź.

seba236 napisał:
    Ja poszukuję sterownika bezprzewodowego

Do wszystkich kotłów kondensacyjnych VICTRIX marki IMMERGAS można podłączyć obcy regulator, aby tylko miał sterowanie stykiem bezpotencjałowym np: popularne regulatory EUROSTER, również bezprzewodowe. W tych kotłach są oddzielne zestawy zacisków do podłączania oryginalnych dedykowanych regulatorów, jak również obcych ze stykiem bezpotencjałowym włącz-wyłącz.
    Co więcej, w tych kotłach będzie działała automatyka pogodowa po dołączeniu czujnika zewnętrznego po mimo podłączenia obcego regulatora (krzywą grzewczą wtedy się nastawia na kotle), co jest nie możliwe w większości innych marek.
    budomix napisał:
    Jeśli chodzi o tańszy to proponuje tradycyjny dwu funkcyjny z zamkniętą komorą spalania immergas nike star 24 3E

Kolego BUDOMIX nie wprowadzaj w błąd. Wszystkie kotły marki IMMERGAS NIKE, również NIKE STAR 24 3E są kotłami z otwartą komorą spalania.
    Pozdrawiam.

0
  • #12 04 Lip 2011 08:39
    seba236
    Poziom 9  

Kupiłem IMMERGAS VICTRIX 26 2 I NOWY MODEL. Mam nadzieję, że będzie się sprawował dobrze.
    Ale nie wiem jakie wybrać grzejniki do tego kotła. Czy zwykłe stalowe czy aluminiowe? Znalazłem gdzieś informację, że są grzejniki niskotemperaturowe ale jeszcze nie szukałem dokładnie informacji. Jakie grzejniki wybrać Waszym zdaniem?

0
  • #13 06 Lip 2011 22:42
    Rysio4001

Witam.
    Zastosuj grzejniki stalowe płytowe.
    Ten sam grzejnik może pracować za równo jako nisko-parametrowy, średnio-parametrowy, jak i wysoko-parametrowy. Chodzi o to, o jakiej temperaturze jest podawana woda do grzejnika. Oczywiście ten sam grzejnik jako wysoko-parametrowy będzie miał dużo większą moc niż jako nisko-parametrowy, tak więc grzejniki dobrane na niski parametr dla tych samych pomieszczeń będą dużo większe. Zwykle na opakowaniu grzejnika jest podawana moc dla wysokiego parametru. Informacje jaką moc ma dany grzejnik przy niskim parametrze zwykle są w specyfikacji grzejnika lub w cenniku.
    Dla kotła kondensacyjnego powinieneś dobierać grzejniki na niski parametr. Kotły kondensacyjne pracujące na niskim parametrze dużo intensywniej kondensują, a tym samym są bardziej oszczędne.
    Pozdrawiam.

0
  • #14 16 Lip 2011 01:40
    seba236
    Poziom 9  

Kocioł zamontowany. Zalazłem grzejniki firmy Regulus. Najlepiej mi pasują do mieszkania, a mają dużą sprawność przy niskich temperaturach. Sterownik będę zakładał na pewno dedykowany CAR albo SCAR. I moje pytanie. Czy do takiego mieszkania zakładać czujnik zewnętrzny? I czy przyniesie on oszczędności (mieszkanie nie jest ocieplone ale okna są wszędzie nowe)?

Czy sonda zewnętrzna może być umieszczona na 4 piętrze?

0
  • #15 23 Lis 2011 20:12
    Dooddy
    Poziom 8  

seba236 napisał:
    Kocioł zamontowany. Zalazłem grzejniki firmy Regulus. Najlepiej mi pasują do mieszkania, a mają dużą sprawność przy niskich temperaturach. Sterownik będę zakładał na pewno dedykowany CAR albo SCAR. I moje pytanie. Czy do takiego mieszkania zakładać czujnik zewnętrzny? I czy przyniesie on oszczędności (mieszkanie nie jest ocieplone ale okna są wszędzie nowe)?

Witaj,
    Jak się sprawuje Twój kocioł? Jestem bardzo ciekaw, ponieważ rozważam zakup takiego samego urządzenia. Czy jesteś zadowolony z wyboru?

0
  • #16 24 Lis 2011 20:34
    seba236
    Poziom 9  

Jak na razie jestem zadowolony z wyboru. Ogrzewa dobrze jak na razie. Wydaje mi się, że jednak mogłem kupić zwykłe grzejniki, ale zobaczymy jak przyjdą mrozy. Wydaje się oszczędny jak na razie. Jedyny mankament (wszystkie tak mają) to słabszy komfort ciepłej wody z porównaniu z piecem jednofunkcyjnym. Ale to wiedziałem.

0