Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ROYAL-LUX TV7199 TXT

16 Lis 2004 12:40 1725 5
 • Poziom 12  
  Witam TV jak w temacie po wymianie pionu pracuje wszystko jest ok tylko w Stand-by przetwornica terkocze moze może miał ktoś coś podobnego ?
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 23  
  Zacznij od wymiany elektrolitów po pierwotnej stronie zasilacza
 • Poziom 12  
  Niestety elektrolity po obu stronach przetworki wymieniłem w pierwszej kolejności bez efektu
 • Poziom 10  
  W tym modelu przetwornica w trybie stand by powinna zaniżyć B+ , jaśli tak nie jest to najprawdopodobniej nie jest wyłączana przez tranzystor realizyjący stand by z procka. W okolicy transoptora po stronie wtórnej zasilacza są oprócz powyższego jeszcze dwa tranzystory i diody zenera realizujące stabilizację B+. Piszę bez patrzenia na schemat, więc nie podam konkretnych numerów tranzystorów ale proponuję przyjrzeć się im, w szczególności tranzystorowi "stand by".
 • Poziom 21  
  tez mam taki problem,że terkocze na standby.Na czuwaniu napięcia są prawidłowo zanirzone.Powymieniałem tranzystory po wtórnej,zenerki,elki i nic.jak obnize nap na trafie separującym to przestaje terkotac-rozwiązalioście może już ten problem?
 • Poziom 16  
  Mogę potwierdzić że naprawiałem takiego Royala i rzeczywiście efekt pracy przetwornicy był identyczny. Skonsultowałem się z kolegą z serwisu
  gdzie naprawiali te telewizory, powiedział że tak może być. Mój Royal działa już miesiąc i nic się nie dzieje. Sam do dziś nie wiem czy to jest usterka czy tak ma być.
  Pozdrawiam