Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwie anteny wifi do pokrycia całego hotelu

mi_cinas 23 Cze 2011 21:33 1387 2
 • #1 23 Cze 2011 21:33
  mi_cinas
  Poziom 8  

  Witam,

  próbuje podejść jakoś do postawienia sieci wifi w pensjonacie nad morzem. W chwili obecnej są tam dwa apki (blackbox) skonfigurowane do pracy w WDS. Jeden ap znajduje się w lewym dolnym rogu hotelu (w recepcji, razem z modemem adsl), a drugi na strychu. Działają one, raz lepiej, raz gorzej przy użyciu standardowych antenek - patyków.

  Chciałbym wyposażyć te apki w nowe anteny, które pokryłyby zasięgiem cały hotel. Problem z doborem typu oraz zysków anten. Ta z recepcji musi złapać kontakt z AP na strychu oraz dodatkowo pokryć obszar parteru (szerokość budynku około 12m). Antena ze strychu musi z kolei nadawać sygnał pokrywając całe drugie piętro (na szerokości 20m).

  Myślałem, żeby w recepcji użyć anteny sektorowej o możliwie dużych kątach (120 i 20 stopni), a na dachu antena dookolna mieszczoną prostopadle do osi budynku, aby pokrywała możliwie duży obszar na 2 piętrze.

  Hotel został wybudowany na początku XXw, posiada grube betonowe mury. Czy anteny rzędu 14dBi sobie tam poradzą? Czy recepcjonistki nie będzie boleć od nich głowa? :) Schemat poglądowy w załączniku

  Grafiki nie umieszczamy w załącznikach tylko przez opcję "Dodaj obrazek". Poprawiłem ale następnym razem zwracać na to uwagę.
  [witux]


  Dwie anteny wifi do pokrycia całego hotelu

  0 2
 • #2 23 Cze 2011 21:43
  bogiebog
  Specjalista Sieci, Internet

  Srebrnej kuli do WIFI w zabudowie nie ma, to loteria, dopóki nie spóbujesz nie będziesz pewny jak z pokryciem będzie. Generalnie jedna ściana OK, dwie może, trzy raczej nie. Sufit na pewno więcej niż jedna ściana (zbrojenie dodatkowo)
  Zainstaluj inssider-a na laptopie i testuj sygnał WIFI w różnych położeniach routera WIFI/APeka.

  Duży zysk anteny = wąska wiązka
  14dbi - równie dobrze możesz użyc latarni morskiej ustawionej na trybunach do oświetlenia stadionu.

  0
 • #3 23 Cze 2011 22:31
  mi_cinas
  Poziom 8  

  Czyli bardziej opcja 'bierz co masz i do hotelu' ;) Problem z tym, że nie mam żadnych zbędnych anten, a chciałbym chociaż wiedzieć w przybliżeniu co kupić. Coś wymyślę w takim razie

  0