Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon Pioneer LP-640 i Unitra Tosca 303

shivn 23 Cze 2011 21:41 1811 6
  • #1 23 Cze 2011 21:41
    shivn
    Poziom 8  

Witam,

Moja wieża staje się powoli kompletna. Ostatnio kupiłem do niej gramofon Pioneer LP-640. I teraz pytanie - jak go podłączyć do tosci tak, by wszystko było okej, gdyż na różnych forach spotkałem się z różnymi opiniami. Tosca każdy wie jak wygląda, a gramofon ma 2 wyjścia chinch męskie, kabel zasilający i kabelek uziemienia.

Z góry dziękuję,
    Adam

0 6
  • #3 23 Cze 2011 22:26
    shivn
    Poziom 8  

Jesli chodzi o Chinche, to mam przejściówke z DIN na 2 x chinch. Głównie chodziło mi o uziemienie (kaloryfer wystarczy?), oraz o to, że w instrukcji do gramofonu było napisane, że trzeba go podłączyć do amplitunera.

W załączniku oryginalna instrukcja do Pioneera PL-640 w.pdf

0
    Załączniki:
  • #4 24 Cze 2011 12:16
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Ten kabelek od "uziemienia " należy podłączyć do obudowy TOSC-i. W moim przypadku bez podłączenia do obudowy ww kabelka ( z tym, że do wzmacniacza WS303 ) słyszalny był duży ( lekko mówiąc ) przydźwięk sieci.

0
  • #5 27 Cze 2011 00:05
    shivn
    Poziom 8  

I jeszcze jedno pytanie. Skoro Pioneer ma wkładkę MC, to do Tosci potrzebny będzie jakiś przedwzmacniacz, czy nie? Bo długo szukałem i nie znalazłem.

0
  • #7 27 Cze 2011 10:09
    shivn
    Poziom 8  

Stosując się do rady powyższej :cunning: stwierdzam że wszystko działa. A pytałem z prostej przyczyny - nie chciałem żeby coś się spaliło.
    Interesujący mnie temat został wyczerpany - wątek do zamknięcia.

0