Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris 1.4 d4d 2004 - hałasuje skrzynia biegów

23 Cze 2011 23:26 11620 11
  • Poziom 9  
    Witam.
    Tym razem mam problem z huczącą podczas jazdy skrzynią biegów.
    Nie hałasuje gdy auto jedzie na " luzie ".Włączenie dowolnego biegu powoduje nawrót choroby.
    Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie jak powyższy rozwiązać proszę o odpowiedź.
    Cenne będą także wskazówki odnośnie kolejności ewentualnego demontażu skrzyni biegów.
  • Poziom 34  
    Podstawowe pytanie olej w skrzyni kiedy był sprawdzany. Jeśli na pewno hałas dochodzi ze skrzyni biegów to bez jej wyciągnięcia i rozbiórki się nie obejdzie. Co do jej demontażu ja zawsze odkręcam wszystko to co mi utrudnia do skrzyni dostęp i w końcu odkręcam ja samą od silnika. Wyciągałeś kiedyś przy jakimkolwiek samochodzie skrzynie?
  • Poziom 9  
    Witam.
    Dotychczas obywało się na interwencjach do przegubu wewnętrznego włącznie czyli skrzyni nie wyjmowałem.Moje podejrzenie odnośnie źródła hałasu wynika z tego, że podczas jazdy na "luzie" szum ustaje.Nie mam żadnych informacji nt. kiedy był sprawdzany poziom oleju w skrzyni , ja też nie sprawdzałem poziomu oleju.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nalej oleju, a i tak teraz hałas będzie, tylko nieco mniejszy.
  • Poziom 9  
    no i stało się
    po 272 tys. km. skrzynia odmówiła współpracy, obecnie jest wymontowana i lekko zdemontowana, oleju w skrzyni było niecałe 2 l.
    widać wysypane łożysko na jednym z wałków
    stwierdziłem też , że łożysko oporowe przyciera się i trudno przesuwa
    czy macie jakiś patent na usprawnienie działania w/w łożyska ?
    następna sprawa - jak ocenić czy tarcza sprzęgła jest O.K. ?
    oraz jaki olej wlać do skrzyni ?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Nie rozumiem ludzi którzy słyszą że coś w aucie się dzieje a dalej śmigają... a potem tylko koszta są większe...

Jeżeli chodzi o sprzęgło to po prostu wymiana tłoczka wysprzęglika, łożyska oporowego, tulei wysprzęglika i docisk...
    ( wymiana powinna nastąpić po ok 100 - 150tyś km. )

Do przekładni manualnej olej - 75w90
    Do przekładni automatycznej - 70w80
    ( wymiana co 60tys km )

Bebechów skrzyni nigdy nie robiłem więc się nie wypowiadam.
  • Poziom 26  
    Sprawdzić łożyska wymienić uszkodzone zweryfikować części wymienić przeliczyć koszt jeśli naprawa wychodzi drożej od używanej skrzyni kupić używaną zamontować i w drogę.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    do ciunajj - bieda kolego ,bieda
    do andrend - póki co znalazłem 1 wysypane łożysko ale chodzi mi o kolejność demontażu
    na razie zdjąłem pokrywę skrzyni od strony podłużnicy i mam problem ze zdjęciem kół zębatych znajdujących się pod nią
  • Poziom 24  
    Jeśłi nie masz o tym pojęcia to daj zarobić komuś ;) A prościej będzie poszukać drugiej używanej skrzyni.
  • Poziom 9  
    To koło 5 biegu.Moze popekać przy demontarzu chyba ze ma otwory na sruby do sciagacza.Chyba bedzie lepiej poszukać nowej-uzywanej.Musisz ją cała rozebrać,zweryfikować i zmontować.Wez podjedz do serwisu i zagadaj z mechanikiem na boku zeby pomógł.On bedzie zadowolony i zarobiony a skrzynia bedzie smigać jak złoto.
  • Poziom 9  
    Skrzynia wymieniona na używaną .
    Z poprzednich odpowiedzi wiem jaka klasa oleju ale jeżeli ktoś wie ile go trzeba wlać to proszę o podpowiedź.