Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nietypowa prośba , co wybrać z pośród tego sprzętu (długie)

pcmaniaczek 24 Jun 2011 00:40 3853 21
 • #1
  pcmaniaczek
  Level 21  
  Witam

  Generalnie moim marzeniem to powrót do zeusów i wzmacniacza min. 2x160 wat ale na to nie ma pieniędzy po prostu (może by się i znalazły ale żal by mi było aż tyle zapłacić bo nowe Zeusy albo nawet Altusy 300 i wzmacniacz to co najmniej 2200 złotych)

  Pomieszczenie 20 m2

  Sygnał z komputera

  Zastosowanie : filmy , sporo rocka, najwięcej Hardstyle (łupanina na całego jak ktoś nie wie)

  Dam parę przykładów teraz a was proszę o wybranie tego co byście kupili i proszę też to uzasadnić :)
  1. Kolumienki Tonsil Siesta Sat a do tego wzmacniacz np. Yamaha Rx-350 i do tego w przyszłości jeśli była by taka potrzeba subwoofer Tonsil Aktiv 200 (podłączyłbym to w ten sposób : do wyjścia wzmacniacza subwoofer a do subwoofera dopiero satelity, ktoś kto zna ten subwoofer wie o co chodzi) (łączny koszt ok. 1800 zł) Albo to samo tyle że subwoofer polecany również niżej czyli STX S-200, wtedy cena spada do ok 1500 zł

  2. Słynne Microlaby Solo 7C a do tego w przyszłości http://stx.pl/s-200-kolor-czarny-subwoofer.html (ma on normalne wejścia cinch lewy i prawy z tego co widzę (sposób podłączenia taki że sygnał z komputera rozdzielił bym na microlaby i na subwoofer i były by one podpięte równolegle do sygnału z karty dźwiękowej, mam nadzieje że sygnału by to nie osłabiło za bardzo)
  (łączny koszt ok. 900 zł)

  3. Logitechy Z-623 za ok 500 zł

  4. Logitech Z-5500 za ok. 1150 zł

  5. Tonsil Fenix 2 + wzmacniacz za ok. 1200 zł a do tego ewentualnie subwoofer kiedyś ?

  6. Zostawiam to wam, może jakieś STX ??? F-360 a do tego wzmacniacz jakiś ????


  Proszę o wszelkie dorady, jednocześnie proszę żeby ktoś kto odpowiada zaznajomił się najpierw z danym sprzętem jeśli go wcześniej nie zna !

  Pozdrawiam
 • #2
  shadow0013
  Level 34  
  Trzeba dążyć do spełnienia marzeń, poczekaj na okazję, dozbieraj pieniądze. Kupisz inny sprzęt będziesz niezadowolony, w rezultacie może się okazać że za którymś zakupem spełnisz marzenie.
 • #3
  pcmaniaczek
  Level 21  
  Za długo już czekam, tak więc proszę o odpowiedzi :)
 • #4
  freeland
  Level 12  
  to ile chcesz wydać ?
  Bo się w Twojej księgowości pomyliłem.

  Co ja bym zrobił - jakiś amplituner kina domowego - 600 zł (używkę można dostać w tej cenie przyzwoitą) Kolumny STX nówki - ok. 500 zł z przesyłką. Albo używki z Allegro - tez w tej cenie....
  Na tył i środek póki co bele co za 100 zł. Przy dobrym ampli sub zbędny. Posłuchasz muzy w stereo, a w kinie Ci wątrobę urwie.

  Jakieś komputerowe gó... (autocenzura) to sobie daruj, nawet jak to 1000 zł kosztuje.

  Dodano po 6 [minuty]:

  P.S. A uzasadnić - no dobra skoro chcesz:

  1. Dobry amplituner - dobrze zagra w stereo, amplituner KD bo chcesz filmy. Uzasadniłem ?
  2. Duże kolumny frontowe - bo a/ duży metraż, b/ między wierszami widzę że lubisz dokuczyć sąsiadom decybelami. c/ żadne tonsile bo to kupa jest muzyczna. Amen. (temat tyle razy wałkowany na różnych forach - użyj google, dla mnie to nie kolumny.
  3. Żadne komputerowe pierdziałki, nie ważne kto to produkuje. Chyba że dla siostry z podstawówki do simsów.
 • #5
  pcmaniaczek
  Level 21  
  Bardzo Cie przepraszam ale jak się nie znasz to się nie wypowiadaj :)

  Widać że nie masz pojęcia co to Microlab ani Logitech, ani też STX, nie wypowiadaj się już w tym temacie z łaski swojej i proszę o opinię ludzi bardziej kompetentnych :)


  Pozdrawiam

  ps. Dodam tylko że nie zależy mi na 5.1, może być stereo albo 2.1, ma być dużo mięsistego basu i tyle
 • #6
  freeland
  Level 12  
  Masz rację, nie znam się na mięsistym basie.
  Rzeczywiście nie znam się na łupaninie, przyznaję się iż na co dzień korzystam z McIntosha - ale Ci nie polecam, to straszna lipa, nic, a nic mięsistego basu.

  P.S. Powinienem się po tonsilach domyślić - mea culpa.
 • #7
  pcmaniaczek
  Level 21  
  No właśnie, masz lepszy sprzęt więc nie znasz się na tanim sprzęcie :)

  Dlatego szukam kogoś kto mi dobrze doradzi ;)

  Generalnie opcja nr. 1 odpada bo za wysoki koszt, reszta pozycji aktualna przy podjęciu wyboru :)

  Pozdrawiam
 • #8
  telecaster1951
  Moderator of Acoustics
  Podaj górną granicę ceny.
  Na ten czas, powiem tylko tyle. Fenixy, zagrają lepiej od logitechów, z dodanym subwooferem, zagrają dużo lepiej, aczkolwiek, da się lepiej. Cena też nie jest niska.
  STX F-360 ok, ale używane za niższe pieniądze i też szału ni ma, przynajmniej w moim odczuciu.
  Ja poleciłbym Ci, żeby poczekać, odłożyć więcej pieniędzy i kupić Zeusy. Teraz myślisz, nad rozwiązaniem zastępczym, czyli jak będziesz słuchał muzyki, będziesz myślał, czy aby Zeusy nie zagrają lepiej.
  Ewentualnie zastanowić się nad Fiestami, cena identyczna jak za Zeusy, a Fiesty/Siesty, to, według mnie, najlepsze, co zostało wyprodukowane na Daszyńskiego.
 • #9
  pcmaniaczek
  Level 21  
  Tonsil Zeusy miałem w poprzednim mieszkaniu razem z Pionerrem A-88X (mimo że bydle miało zakres oporności kolumn od 6 ohm to z 4 ohm zeusów radził sobie idealnie), miał 1020 wat poboru o ile dobrze pamiętam. Ale sprzęt sprzedałem bo ani nie było jak tego słuchać w pokoju 10m2 w bloku a poza tym potrzebna była kasa :(

  Generalnie Zeusy nie mają dobrego dźwięku, ale mają kopa, nie słyszałem jeszcze żeby ktoś upalił zeusy :)

  Nowe zeusy i wzmacniacz do nich to min. 2300 złotych a na to może i mnie stać jak bym poodkładał ale po prostu nie chcę wydać tyle kasy na sprzęt grający.

  Dlatego powiedzmy że górna granica to max max max 1500 złotych.

  STX -F360 dobrze wyglądają ale jak zobaczyłem ich zwrotnice zrobioną na pająka na terminalu przyłączeniowym, zrobioną z samych kondensatorów to mi się odechciało ...

  Tonsil Fenix 2 ...one też nie mają w ogóle zwrotnicy z tego co wiem, jedna kolumna waży 10 kg ...średnio je widzę przy mojej muzyce .....

  Coraz poważniej myślę nad Microlabami Solo 7C a do tego subwoofer STX S-200 albo Logitechy Z-5500 ....boje się tylko że zestaw 5.1 jeszcze jako tako by uszedł bo jest to fabryczna konstrukcja ale dodawanie do microlabów subwoofera STX może już nie być takim dobrym pomysłem .... jakoś trzeba skorygować bas z microlabów z basem z subwoofera ..

  A gdybym jednak wybrał opcje wzmacniacz--->subwofer tonsila---> satelity fiesta albo maestro to podpinając satelity do wyjścia z subwoofera Aktiv 200 jest inaczej, elektronika subwoofera odcina niskie pasmo z gniazd satelit i nie ma problemu wtedy ...Jak miałem kiedyś Subwoofer pasywny ZGN 200 Tonsila to miałem tak zrobione i działało to naprawdę dobrze:)
 • #10
  telecaster1951
  Moderator of Acoustics
  Quote:
  Generalnie Zeusy nie mają dobrego dźwięku, ale mają kopa,

  Grają całkiem dobrze, mają taki typowo imprezowy dźwięk, a kopa mają porządnego, Altusy uciekają z podwiniętym ogonem. Ale niestety jak przy Altusach, żeby ładnie grały, potrzebują "elektrowni".
  Quote:
  nie słyszałem jeszcze żeby ktoś upalił zeusy

  Po tegorocznym sylwestrze, naprawiałem 4x GDN 30/120 ze spaloną i zaklinowaną w szczelinie cewką. Facet podłączył Zeusy do wzmacniacz samochodowego 500W. Co ciekawe GDWT przetrwały.
  Więc można ;)
  Quote:
  STX -F360 dobrze wyglądają ale jak zobaczyłem ich zwrotnice zrobioną na pająka na terminalu przyłączeniowym, zrobioną z samych kondensatorów to mi się odechciało ...

  Dźwięk nie jest zły, jak dla mnie porównywalny z Fenixami, ale wykonanie jak na 450zł za sztukę, marne. Wyglądają lepiej niż grają, niestety.
  Quote:
  Tonsil Fenix 2 ...one też nie mają w ogóle zwrotnicy

  Mają filtr górnoprzepustowy. To jest taka budżetowa kolumna 2,5 drożna. Wykonanie nie jest złe, ale również wygląd przewyższa walory słuchowe.
  Quote:
  A gdybym jednak wybrał opcje wzmacniacz--->subwofer tonsila---> satelity fiesta

  Wybierz to. Ładnie zagra i hardstyle i rocka i spokojną klasykę. Mówiłem już, cały zestaw Siesta/Fiesta to najlepsze co wyszło z Daszyńskiego i teraz z Czerniejewskiej.
 • #11
  Uzytkowinik19
  Level 38  
  Chcesz mięsisty bas? pomyśl nad Tonsil Bolero 200, nie potrzebują wspomagania subwooferem ani mocnego wzmacniacza.
 • #12
  pcmaniaczek
  Level 21  
  Tonsil Bolero bardzo fajny sprzęt ale wolę nowe kolumny :)

  Na alledrogo można też kupić nowe Voyager 350 za 1400 zł/kpl tyle że jak za 5 lat siądzie zawieszenie w głośniku to już tylko regeneracja, nowych GDN 25/80 15 ohm nie widziałem w sprzedaży od co najmniej 3 lat :(

  Dziękuje za odpowiedź, teraz mi łatwiej dokonać wyboru :)

  1. Myślę nad jakąś Yamahą max. 2x60 wat (więcej mocy do fiesta sat nie potrzeba) a do tego subwoofer, ale jaki ???

  STX S200/ S300 czy Tonsil Aktiv 200 ??? Albo inny Tonsil ???

  2. I jak lepiej podłączyć ? Do zacisków głośnikówych ze wzmacniacza podłączyć kable do wejścia w subwooferze a satelity do wyjścia z subwoofera ? (jak miałem subwoofer pasywny Tonsila to tak miałem, ale zastanawiam się teraz czy jak jest subwoofer aktywny to czy nie jest tak, że po podłączeniu wyjścia ze wzmacniacza jako sygnału do subwoofera,i satelitek do wyjścia z subwoofera to czy nie będzie czegoś takiego że wzmacniacz w subwooferze aktywnym nie będzie działał po prostu, a będzie czerpał moc z wyjścia wzmacniacza (tak jak w pasywnych subwooferach ze zwrotnicą przelotową)

  Czy lepiej wyjście sygnału z kompa rozdzielić i podłączyć równolegle subwoofer aktywny i wzmacniacz do kolumienek ????

  3. No i kolejna sprawa, jeśli i tak będzie subwoofer to czy jest sens zakupu Fiesta Sat ?? Może Maestro Sat albo nawet Fenix Sat wystarczą ??? I tak będą grały bez niskich częstotliwości ....

  Fiesta Sat 900 zł/kpl
  Maestro 2 Sat 600 zł/kpl
  Fenix Sat 500 zł/kpl (czyli już lepiej dopłacić do maestro)


  4. I ostatnie, tyle że proszę najpierw zapoznać się z testami Z-5500, opiniami itp itd a dopiero później odpowiedzieć :)

  Po prostu chcę uniknąć odpowiedzi audiofilów którzy jak słyszą zestaw komputerowy to dostają palpitacji serca xD

  Jestem jeszcze ciekawy który subwoofer będzie grał lepiej, czy ten Tonsil Aktiv 200 albo STX czy Subwoofer z zestawu Logitech Z-5500 ???

  Bo co by nie powiedzieć to zestaw Logitech Z-5500 ma naprawdę wzorowe opinie ...a kosztuje 1100 zł :)
 • #13
  Uzytkowinik19
  Level 38  
  Ja dalej będę stał przy swoim tonsil bolero 200 do tego yamaha a-520, żaden subwoofer do tego nie będzie potrzebny.

  @Do kolegi cuma1990, w tych 12m2 z takim sprzętem to jakości dobrej napewno nie ma, po pierwsze za małe pomieszczenia a po drugie gdzie z takim sprzętem estradowym do domu :)
 • #14
  pcmaniaczek
  Level 21  
  Ja Cie rozumiem ale wolę nowy sprzęt, no chyba że bolero by sprzedawał ktoś komu ufam :P a nie wieśniakowi który jest takim tępym idiotą że zamiast zregenerować albo kupić nowe głośniki oryginalne to woli wsadzić syfy z targowiska ...cała polska ....

  powtórzę :


  Na alledrogo można też kupić nowe Voyager 350 za 1400 zł/kpl tyle że jak za 5 lat siądzie zawieszenie w głośniku to już tylko regeneracja, nowych GDN 25/80 15 ohm nie widziałem w sprzedaży od co najmniej 3 lat Sad

  Dziękuje za odpowiedź, teraz mi łatwiej dokonać wyboru Smile

  1. Myślę nad jakąś Yamahą max. 2x60 wat (więcej mocy do fiesta sat nie potrzeba) a do tego subwoofer, ale jaki ???

  STX S200/ S300 czy Tonsil Aktiv 200 ??? Albo inny Tonsil ???

  2. I jak lepiej podłączyć ? Do zacisków głośnikówych ze wzmacniacza podłączyć kable do wejścia w subwooferze a satelity do wyjścia z subwoofera ? (jak miałem subwoofer pasywny Tonsila to tak miałem, ale zastanawiam się teraz czy jak jest subwoofer aktywny to czy nie jest tak, że po podłączeniu wyjścia ze wzmacniacza jako sygnału do subwoofera,i satelitek do wyjścia z subwoofera to czy nie będzie czegoś takiego że wzmacniacz w subwooferze aktywnym nie będzie działał po prostu, a będzie czerpał moc z wyjścia wzmacniacza (tak jak w pasywnych subwooferach ze zwrotnicą przelotową)

  Czy lepiej wyjście sygnału z kompa rozdzielić i podłączyć równolegle subwoofer aktywny i wzmacniacz do kolumienek ????

  3. No i kolejna sprawa, jeśli i tak będzie subwoofer to czy jest sens zakupu Fiesta Sat ?? Może Maestro Sat albo nawet Fenix Sat wystarczą ??? I tak będą grały bez niskich częstotliwości ....

  Fiesta Sat 900 zł/kpl
  Maestro 2 Sat 600 zł/kpl
  Fenix Sat 500 zł/kpl (czyli już lepiej dopłacić do maestro)


  4. I ostatnie, tyle że proszę najpierw zapoznać się z testami Z-5500, opiniami itp itd a dopiero później odpowiedzieć Smile

  Po prostu chcę uniknąć odpowiedzi audiofilów którzy jak słyszą zestaw komputerowy to dostają palpitacji serca xD

  Jestem jeszcze ciekawy który subwoofer będzie grał lepiej, czy ten Tonsil Aktiv 200 albo STX czy Subwoofer z zestawu Logitech Z-5500 ???

  Bo co by nie powiedzieć to zestaw Logitech Z-5500 ma naprawdę wzorowe opinie ...a kosztuje 1100 zł Smile
 • #15
  Uzytkowinik19
  Level 38  
  Wzmacniacz: Yamaha A-520, kolumny jeśli chcesz nowe to za takie pieniądze tylko Tonsil Fenix 2 lub Jamo S426, bez subwoofera oczywiście.
 • #16
  pcmaniaczek
  Level 21  
  Jamo S426 ??? Wiesz co naucz się czytać, TO MAJĄ BYĆ KOLUMNY DO MUZYKI HARDSTYLE !!! A dwa nisko-średnio tonowe głośniczki po 14 cm nie zrobią mi takich efektów jak oczekuje.

  Już na pewno nie chce Jamo, u mnie w sklepie w którym pracuje mamy kina domowe z kolumnami Jamo S426, 506 itp itd, marnej jakości kolumny firmy Sigma w zestawie z amplitunerem grają lepiej od Jamo !

  Po raz kolejny proszę, jak ktoś nie ma pojęcia TO NIECH SIĘ NIE ODZYWA, tak ciężko zrozumieć ?

  Po za tym zadałem konkretne pytania, i proszę tylko o odpowiedzi a nie dorady na poziomie sprzedawcy w tesco, czy to forum aż tak zeszło na psy ??? Albo wypowiadają się goście co mają zestaw estradowy 750 wat w pokoju 12 m2 i twierdzą że jest bosko bo jest bum bum cyk cyk albo wypowiadają się użytkownicy którzy twierdzą że kolumna Jamo z głośniczkami 14 cm będzie dobra do muzyki HardStyle i da dużo mięsistego basu !
 • #17
  Uzytkowinik19
  Level 38  
  Uparłeś się na nowe kolumny i myślisz, że kupisz coś konkretnego za takie pieniądze, gdybym miał jakąś dobrą kamerke to bym Ci nagrał filmik co te Jamo robią w pokoju 18m2, jeśli sam wiesz co jest dla Ciebie najlepsze to po co szukasz pomocy na forum skoro wiesz lepiej.
 • #18
  pcmaniaczek
  Level 21  
  Domyślam się bo znam ten model na wylot, samo to że nowy zestaw kosztuje 400 złotych to świadczy o tym czego to jest warte.

  Proszę o odpowiedź na pytania które zadałem :)
 • #19
  pcmaniaczek
  Level 21  
  Troszkę przemyślałem i po namyśle doszedłem do paru wniosków....

  1. Kolumienki Tonsil Siesta Sat a do tego wzmacniacz np. Yamaha Rx-350 i do tego w przyszłości jeśli była by taka potrzeba subwoofer Tonsil Aktiv 200 (podłączyłbym to w ten sposób : do wyjścia wzmacniacza subwoofer a do subwoofera dopiero satelity, ktoś kto zna ten subwoofer wie o co chodzi) (łączny koszt ok. 1800 zł) Albo to samo tyle że subwoofer polecany również niżej czyli STX S-200, wtedy cena spada do ok 1500 zł


  Odpada raczej ze względów ekonomicznych (nie opłaca się), tym bardziej że wyczytałem że subwoofer Aktiv 200 (maestro) wcale nie jest dobry i mocny ....bardzo dużo negatywnych opinii jest na jego temat, poza tym nie chcę jednak 2.1 itp, to ma być zestaw do muzyki !!! Więc tylko stereo !

  Tym też sposobem pozycja nr. 3. Logitechy Z-623 za ok 500 zł i pozycja nr. 4. Logitech Z-5500 za ok. 1150 zł też odpada (powód jak wyżej, ma być stereo).


  Dlatego obecnie zastanawiam się nad : Microlab Solo 7C (opinie : http://forum.pclab.pl/topic/362824-Microlab-SOLO-7C-mini-fotorecenzja/ )

  To rozwiązanie jest najtańsze, za 600 złotych mam i kolumny i wzmacniacz ....ale boje się że nie uzyskam tego czego pragnę ...

  Kolejnym pomysłem to Tonsil Fenix 2 albo STX F-280 a do tego Yamaha AX-500 (albo AX-700 w przypadku STX) Koszt ok. 1300 zł łącznie.

  Kolejny pomysł to Altus 200 albo 300 a do tego Yamaha AX-700 (koszt ok. 2000/2200) w zależności od tego jakie Altusy .

  I ostatnia propozycja to Tonsil Zeus a do tego jakaś używana końcówka mocy Elmuz (2x200 wat albo 2x300) łączny koszt ok. 2300 zł. ew. zamiast końcówki to wzmacniacz Pioneer z serii reference np. A-676 (2x120 wat to może być za słabo do zeusów).


  Co proponujecie pamiętając że mam pokój ok. 20m2, jest on wąski i długi (4x6 gdzieś tak), i wysoki pewnie na 4 metry ....

  Kolumny mają stać przy tej dłuższej 6 metrowej ścianie w odstępie ok. 3 metrów


  W poprzednim mieszkaniu jak jeszcze posiadałem Tonsil Zeus i Pioneer A-88X nie zdały za bardzo egzaminu..było głośno i dudniło...dźwięk się zlewał itp...ale wtedy pomieszczenie miało niecałe 10m2 a nie ok.20m2...

  Chce żeby było czysto, głośno, chciałbym czuć uderzenia basu na całym ciele tak jak bym stał przy odwrotce na dyskotece :D

  Nie szukam sprzętu który będzie buczał jak subwoofer w amerykańskim rapie ! Kocham bas mocny, szybki i taki który czuć na skórze !
 • #20
  benek161
  Level 21  
  Ile w końcu masz na to kasy? Bo przewija mi sie 1300, 1800, 2200zł... Jeśli masz 2000zł buduj 3way classic
 • #21
  pcmaniaczek
  Level 21  
  ehhh...napisałem że diy odpada ....

  A kasy mogę wydać max. 2500 złotych...ale im mniej tym lepiej...szukam dobrego zestawu stereo do mojego pokoju i tyle.
 • #22
  pcmaniaczek
  Level 21  
  Witam ponownie

  Czy ktoś pomoże??

  Ps. proszę czytać tylko ostatnie moje posty bo tam jest ostateczny wybór.