Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZIS 1450 - zmywa ponad 12h

24 Cze 2011 10:32 7053 32
  • Poziom 20  
    Witam

Zmywarka Amica ZIS 1450 zmywa całą noc ponad 12h i nie moze zakończyć cyklu.
    Odłączenie od prądu - nie pomaga - bo to najszybciej można zrobić odłączając zasilanie w domu :-) - zmywarka zamaskowana i trzeba rozbierać połowe kuchni żeby się do niej dostać

Może spotkaliście sie z takim objawem - a może w ciemno programator zakupić
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista AGD
    Sprawdź czy grzeje wodę , może moduł czeka na odpowiednią temperaturę wody i tak sobie miele , miele , miele :D .Do sprawdzenia grzałka i droga dostarczenia napięcia do grzałki.
  • Poziom 20  
    Ok sprawdzę
    ale może jeszcze jakieś propozycje zanim rozbebesze kuchnie na tydzień czasu :-)
  • Poziom 20  
    A moja zmywarka stoi i nadal robi wszystko w nieskończoność - nie może zakończyć

Podaj jaki masz model - jeśli taki jak mój to mogę zrobić fotki każdej kartki

PS jaki miałes problem ze swoją zmywarką?
  • Poziom 1  
  • Poziom 23  
    ZIS 1450, sprawdz termostat (drops na drzwiach) i mikrostyk na dole pod zmywarka, niestety termostat musialem rozlozyc ;/
    mozemy liczyc na te fotki?
    Czy wie ktos gdzie taki termostat mozna dostac? Aktualnie zlozylem go na wkreta ;)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 26  
    Zapodaj foto modułu od strony elementów - czy zasilanie jest na MKP czy na trafie? Jeśli MKP to problem jest typowy.
  • Poziom 26  
    A czy pojemność MKP zmierzona - napięcie przysiada po zamknięciu przekaźnika.
  • Poziom 10  
    Mam identyczny problem, chciałbym się z tym w miarę szybko uporać.
    Nie posiadam schematu a za bardzo nie chcę szperać po całym urządzeniu.
    Czy koledzy podpowiecie jak się za to zabrać a może ktoś posiada schemat.

Z góry wielkie dzięki
  • Poziom 20  
    Mi jeszcze sie nie udało tego rozwiązać
    Nie wiem gdzie dokładnie jest płyta elektroniki - pewnie z tyłu za zmywarką
    ale proszę o potwierdzenie czy tam to sie znajduje

A może istnieje jakaś servisówka do tego?
  • Poziom 10  
    Moim zdanie płytka/programator/ jest w drzwiach.
    Ale przypuszczam że problem jest po stronie czujnika lub termostatu.

Dużo łatwiej by było z schematem, inaczej to zgaduj-zgadula.

Ale chyba nie będzie wyjścia, chyba że ktoś się tu zlituje.
    Koszt naprawy serwisu chyba przewyższy wartość tego dość leciwego modelu.

Pozdr.
  • Poziom 23  
    Ok moj sperzet naprawilem rozbierajac ta "pastylke" to chyba termostat/ zabezpieczenie termiczne na drzwiach pod wycieta blaszka.
    Rozlozylem, przeczyscilem styki i zlozylem. Przeszla wszystkie testy.
    Pytanie tylko co mozna zrobic gdy do drzwi dolna czescia uszczelki wyplywa lekko woda?

@Tiger: Programator jest na drzwiach jak zwykle w takich urzadzeniach.
    Wpierw trzeba odkrecic ten panel z przyciskami i tam jest zapieta plytka.

W razie co moge wam sprawdzic plytke ;)
  • Poziom 20  
    Ale tez miałeś problem z czasem zmywania?
    Czy jakieś inne przypadłości?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Wymień MKP 1.5 uF 275V AC... Nawet jeśli napięcie jest stabilne. Koszt 2 zł a pomaga w 90% takich objawów... Pomiar pojemności MKP w tych zmywarkach to podstawa.
  • Poziom 20  
    Jakoś mi się nie udało tego zrobić - ale ferie już niedługo i postanowiłem to rozebrać
    tylko nie wiem czy ją wyciągać cała czy tylko drzwi rozebrać - proszę o info gdzie wszystko się znajduje
  • Poziom 23  
    Teraz mam inny problem - na dole w drzwiach pojawia sie woda i nie wiem skad, moze nie trzeba calej uszczelki wymieniac, macie jakies propozycje?

Zacznij od drzwi na niej jest ta pastylka - NTC na schemacie ktora przerywala u mnie dzialanie.
  • Poziom 20  
    Helo
    Jestem po pierwszym rozebraniu tej zmywarki
    Patrzyłem na tą pastylkę ale wydawała mi się OK

Z instrukcją w ręku doczytałem, że w zmywarce nie ma soli i świeci ostatni led
    /ale to chyba nie z tym problem /
    Kupiłem soli ale to nic nie zmieniło - dziś spróbuje wymienić kondensator i ominę tą pastylkę - po weekendzie będzie wiadomo :-)
  • Poziom 20  
    Pawel1812 napisał:
    Wymień MKP 1.5 uF 275V AC... Nawet jeśli napięcie jest stabilne. Koszt 2 zł a pomaga w 90% takich objawów... Pomiar pojemności MKP w tych zmywarkach to podstawa.

akurat takiego kondensatora nie ma w moim sprzęcie są 2 sztuki 0,1uF
    Wymieniłem te 2 kondensatorki - wymieniłem też elektrolity (było ich tylko 5szt)
    Przelutowałem płytkę pod kątem zimnych lutów. Zamiast termistora dałem bezpiecznik (samochodowy) ładnie pasował w zaciski po termistorze -ale wtedy było coś nie halo ze zmywarką i po założeniu termistora nie wyświetlał już błędów.

Zmywarka nadal zmywała 10h i ją wyłączyłem

Wskaźnik soli nadal nadal pokazuje błąd - w jaki sposób go oszukać oczywiście dla testów.
  • Specjalista AGD
    Yahoo napisał:

akurat takiego kondensatora nie ma w moim sprzęcie są 2 sztuki 0,1uF

Coś słabo szukałeś . A co jest pod oznaczeniem C2 ?
  • Poziom 20  
    Była tam jeszcze jedna duża kostka-ale oznaczeń na niej brak-wieczorkiem otworze jeszcze raz i zerknę ponownie. Nie wiesz czasem jak jest zrobiony zasobnik i dozownik soli?? Jakaś pompka do pobierania tego??
  • Poziom 20  
    Pawel1812 napisał:
    Wymień MKP 1.5 uF 275V AC... .
    i to był strzał w 10

Dziękuje Pawel1812
  • Poziom 11  
    Odkopuję temat. U mnie objawy trochę się różnią. Zmywarka czasem zrealizuje program do końca. Czasem... Obecnie zatrzymuje się po pobraniu wody. Pompa myjąca działa. Woda wewn. zimna. Podejrzewam (serwisant po rozmowie telefonicznej również) programator. Tu pytanie - wymieniać wszystkie kondensatory przy okazji wymiany MKP 1.5 uF 275V AC?

Mój problem opisany tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2285918.html

Edit. Info dla potomnych - kondensator MKP 1.5 uF 275V to największa, szara kostka na płytce. U mnie oznaczenia zasłonięte były naklejką. Po jej usunięciu ukazał się pełny opis /parametry.
  • Poziom 11  
    Niestety - wymiana MKP 1.5 uF 275V AC nie pomogła - objawy te same - zmywarka pobiera wodę, rozpoczyna mycie (słychać bryzganie wodą o obudowę) i zatrzymuje się. Woda wewn. zimna. Jedno co zauważyłem - w którymś z elementów na płytce (podejrzewam tą dużą, czarną kostkę podobną rozmiarem do MKP) przy potrząsaniu coś luźno "lata". Jakby malutka blaszka.
    Mądre głowy - poradźcie coś. Ciężko będzie wyskoczyć z 500 zł na nowy programator...
  • Poziom 36  
    Kelso napisał:
    Woda wewn. zimna. Jedno co zauważyłem - w którymś z elementów na płytce (podejrzewam tą dużą, czarną kostkę podobną rozmiarem do MKP) przy potrząsaniu coś luźno "lata". Jakby malutka blaszka
    Prawdopodobnie to przekaźnik jak luźno coś lata to może być uszkodzony i trzeba go wymienić. Jak kolega się nie zna na elektronice to czasami warto poszukać jakiegoś dobrego elektronika który ma pojęcie jak to sprawdzić i oddać do naprawy.
  • Poziom 11  
    Chętnie powierzył bym programator komuś kompetentnemu, ale ... nikt nie chce się zabierać za takie naprawy. Roboty, szukania dużo - efekt niepewny. Serwisant co najwyżej zamówi nową płytkę i zamontuje. Jedyne co mi przychodzi do głowy - wylutuję ten podejrzany element i jeśli to w nim coś luźno lata - poszukam nowego. Też czuję, że to jest przekaźnik. Dziś męczę zmywarkę i...na 10 prób 2 razy przeszła program. Wniosek taki, że wszystkie pompy i grzałka są sprawne.
  • Poziom 26  
    Idź do sklepu i potrząśnij każdym nowym przekaźnikiem - w każdym będzie luźna blaszka ;) To nie jest kryterium oceny sprawności przekaźnika.