Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Manta, 3500, nie odbiera FM

Crusader_bin 24 Cze 2011 13:37 3332 7
  • #1 24 Cze 2011 13:37
    Crusader_bin
    Poziom 8  

Witam,

Jestem już nieco zdesperowany i nie wiem, gdzie znaleźć wskazówki na temat problemu z nowym radiem.
    Radio Manta 3500, zostało zakupione nowe, w sklepie. Stare radio Phillipsa niestety nie działało już najlepiej, nowe z mp3 - do tego tanie - wydawało mi się być dobrym rozwiązaniem.

Mp3 działa bez zarzutu. Natomiast radio nie odbiera fal FM. Skanowanie - Search - nic nie daje, a ustawienie manualne - cisza, żadnych szumów, nic. Radio podłączył mi człowiek w sklepie, twierdził, że antena może być uszkodzona. To raczej odpada, bo stare radio (oryginalne z Opla Astry Classic z 2001 r) większość stacji odbiera.
    Myślałem, że może końcówka od anteny nie sięga, ale i w serwisie i w sklepie usłyszałem, że to są standardowe końcówki i nie ma mowy o czymś takim.

Dodam, że końcówka radia nie pasowała do wtyku, więc koleś w sklepie przerobił kable (po kolorach) do odpowiedniej wtyczki. Byłem w serwisie, serwisant popatrzył i stwierdził, że prawidłowo. Powiedział, że wina radia. Tylko, że radio jest nowe :(

Naprawdę już nie wiem co robić, więc jeżeli jest ktoś, kto rozumie cokolwiek z tego wszystkiego to byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę.

edit: Dodam, że winstrukcji napisano: Przed użyciem należy usunąć wkręt zabezpieczający (A) i na rysunku śrubka na górze radia (takowej na radiu wcale nie ma, a po obejrzeniu radia nie zidentyfikowałem żadnej "niezwykłej" śrubki, a przecież nie będę rozkręcał obudowy).

0 7
  • #2 24 Cze 2011 13:42
    matzg
    Poziom 35  

Cytat:
    Tylko, że radio jest nowe

Witam, sądzisz że nowe radio nie może być uszkodzone?
    Skora instalacja antenowa od radia jest ok to radio do wymiany zgłoś reklamację.

0
  • #3 24 Cze 2011 14:02
    Crusader_bin
    Poziom 8  

Być może tak będę musiał zrobić, chciałem się jednak upewnić, że nie odeślą mi radia pisząc, że ono działa i jeszcze przy okazji nie obciążą mnie za koszt przesyłki itp. W serwisie dwóch ludzi mówiło, że to pewnie kwestia dostrojenia, ale naprawdę nie wiem o co im chodziło, szukałem na pasmach FM1, FM2 i FM3... Najgorsze jest to, że wkładając radio chyba nieco krzywo, uszkodziłem naklejkę gwarancyjną (lewa, górna jej strona otarła się o ramkę), więc kto wie, czy w ogóle przyjmą mi reklamację...

0
  • #4 24 Cze 2011 19:50
    djlj24
    Spec od car audio

Jeżeli nie ma nawet szumu to wskazuje na uszkodzenie radia - bez anteny lub z uszkodzoną instalacją antenową na zakresie FM powinien być szum a na kawałku druta włożonego w gniazdo antenowe zamiast anteny radio powinno złapać jakąś silną lokalną stację.
    Niestety ta firma ma złą renomę. Wygląda na to, że pierwszej kontroli działania dokonuje klient już po zakupie, dlatego też potem są palety zwrotów po sprzedaży.

0
  • #5 01 Lip 2011 22:01
    Crusader_bin
    Poziom 8  

Złożyłem reklamację, jednak trochę się to ciągnie, a ja zaczynam się zastanawiać, czy koleś, który mi "polutował" kabelki z braku odpowiedniej "złączki" nie zrobił tego być może źle. Zrobił ją ze zwykłych kabli jakie miał i z góry założyłem, że zna się na rzeczy, ale kto wie?

Bo skoro w samochodzie mam końcówkę potrójną (do której było podłączone stare radio) a złączka podłącza się tylko do tych dwóch elementów pierwszych od góry i zostawia ten jeden na dole pusty to może coś jest z tym nie tak? Przecież od czegoś to powinno być, inaczej nie byłoby tego wcale, prawda? Gdyby była jakaś złaczka nie robiona na kolanie, którą podłączyłoby się do tego potrójnego gniazda i doprowadziło do podwójnego wejścia w radiu mogłoby to działać? Podobno w nowych samochodach są tylko podwójne gniazda, dziwi mnie to trochę. :(

Naprawdę żałuję, że nic nie wiem na ten temat :( Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje. Nawet jeżeli to nie jest żaden powód na nie działanie radia, to chętnie dowiedziałbym się dlaczego używało się kiedyś potrójnych gniazd, a teraz nie :P

0
  • #6 02 Lip 2011 13:09
    SP8JZ
    Poziom 33  

Nowe radio jako cudowna recepta na uzdrowienie kaszanki w okablowaniu audio samochodu. Skąd ja to znam.
    Stare radio philipsa nie działało najlepiej. Rozpisujesz się o tym nowym , więc może napisz coś o radiu Philipsa (jakie auto itp)

Dodano po 6 [minuty]:

wymień wszystkie powody zmiany radia każdy szczegół może się przydać

0
  • #7 02 Lip 2011 19:20
    Crusader_bin
    Poziom 8  

Nie bardzo wiem, jaki to jest model tego Phillipsa, wiem tylko, że to podstawowe radio mojego samochodu - Opel Astra classic z 2001 roku. Radio kiedyś odbierało ładnie i czysto, teraz odbiera po prostu zdecydowanie słabiej, częściej szumi, a niektórych stacji w danej okolicy nie odbiera wcale, chociaż wiem, że odbierają je inni. Stare radio jest chyba 4x30 W, nowe 4x50W (chociaż elektryk mówi, że to g. prawda zapewne).
    Ktoś mi kiedyś mówił, że kable są pochrzanione w tym samochodzie od radia, ale wyglądają ok, jedyne o co chciałem zapytać to skąd ta różnica między potrójnym wejściem, skoro teraz wszystkie nowe radia mają podwójne?

0
  • #8 03 Lip 2011 20:07
    djlj24
    Spec od car audio

Opel Astra ma w złączu styki wykorzystywane do komunikacji z wyświetlaczem. Radio to pewnie CAR400 (wyraźnie opisane na przedniej ścianie).
    W samochodzie pewnie masz antenę aktywną zasilaną po włączeniu radia. I często się zdarza, że jej uszkodzenie poprzez wilgoć powoduje słaby odbiór radia. Skoro radio porządnej firmy Philips nie odbierało poprawnie to tym bardziej radio składane za miskę ryżu nie będzie odbierać lepiej.

0