Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox Phaser 6125, 6128, 6130 reset bębna?

24 Cze 2011 14:03 5048 1
 • Poziom 11  
  Witam wszystkich forumowiczów a szczególnie speców od drukarek laserowych, bo to do nich jest temat skierowany :D .
  Jakiś czas temu przerabiałem temat z regeneracją tonerów do drukarek kolorowych Xerox Phaser 6125 z dość dobrymi wynikami.
  Teraz, po lekkim zgryzie z klientem, zostałem "zmuszony przez życie" do zapoczątkowania wątku na temat resetu lub sposobu na odblokowanie modułu bębnów ( Imaging Unit Xerox Phaser 6125, 6128, 6130) w tych urządzeniach.
  (Swoją drogą byłbym happy gdyby ktoś podpowiedział jaki to jest odpowiednik drukarek zapewne w Samsungu bo większość drukarek Xeroxa opiera się na tej marce - po pewnych udoskonaleniach.)
  Okazało się że zespół jest liczony na 30tyś. stron i jest blokowany chipem, zresztą tak jak wszystko w Xeroksie :D ale najlepsze to oczywiście cena za nowy moduł ~ 1800zł brutto ! Klient mało co zawału nie dostał. Oczywiście nie było mowy o wymianie - nowe urządzenie można kupić już za ~ 900zł.
  Po obejrzeniu starego modułu doszedłem do wniosku że po wyczyszczeniu pewnie by śmigał kolejne 30 tyś. gdyby nie blokada na chipie.
  Otóż wydumałem :idea: że metoda klonowania sprawdzona na chipach od toneru do tych drukarek zapewne dałaby się zastosować także do chipa od bębnów.
  Po sprawdzeniu połączeń okazało się że pomimo że chip bębna ma 6 wyjść(jest szerszy) a nie 4 jak chipy w tonerach to dwa połączenia zewnętrzne są zwarte i w sumie liczą się tylko 4 styki wewnętrzne chipa. Połączone są w ten sam sposób, z takim samym układem 24C02 jak chipy w tonerach.
  Wniosek - można zastosować te same przejściówki, resetery i metodę co do klonowania chipów w tonerach.
  Sprawdziłem - działa.
  Niestety przy sprawdzaniu tej metody, "pochłoneło" mi jedyny chip na którym miałem prawie pełny wsad do unitu z bębnami.

  Przechodzę do sedna:
  Potrzebny mi chip od Imaging Unit Xerox Phaser 6125 z pełnym lub prawie pełnym wsadem, jeżeli ktoś by coś takiego miał to bym z chęcią odkupił.
  Znalazłem na necie że nowy moduł bębnów do Xeroxa 6125, 6128 i 6130 jest uniwersalny i występuje pod trzema nr.: 675K69240, 675K69244 i 676K05360. Nie wiem czym się różnią, bo budową zapewne są identyczne.

  Nie jestem programistą i nie znam jęz. niemieckiego ale na stronie
  http://code.google.com/p/xeroxpatrone/
  znalazłem opis prostej budowy adaptera i metody programowania tychże chipów. Nawet widziałem gdzieś że podany był wsad .bin do napełnienia chipa.
  Gdyby ktoś chciał, znał się na programowaniu i miał możliwości by coś takiego skonstruować to wysłałbym chip do wrzucenia wsadu.
 • Poziom 11  
  PS. Udało mi się sklonować chip bębna z innej maszyny, przy okazji okazało się że można wyzerować "licznik" chipa z poziomu serwisu w drukarce ale tylko gdy jeszcze nie jest on zablokowany.
  TEMAT ZAMYKAM