Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio samochodowe w nietypowym zastosowaniu - wybór modelu

janbofan 24 Jun 2011 15:09 1495 10
    janbofan
    Level 13  
    Witam. Poruszam się na wózku elektrycznym. Zainstalowałem sobie audio. 2 elipsy 6x9 Helix Esprit, mała obudowa do nich zrobiona we własnym zakresie, wzmacniacz SONY 2x55W.

Wszystko jest ok, działa, jak należy. Ma kopa. I tak wkurzam ludzi słuchając rocka i metalu. Rzecz w tym, że 16 GB w telefonie to za mało... A dostałem w prezencie dysk twardy przenośny LG HXD5 500 GB. Pomóżcie coś wymyślić, by to połączyć...

Szukam jak najtańszego rozwiązania - np. radio z USB, które poradzi sobie z twardzielem.

BTW - czy przeprawa po krawężnikach nie zakończy się rychłą awarią twardego? Jak mogę go zamortyzować?

Dalej, chłopaki (i dziewczęta ;D ). Burza mózgów.
    Hucul
    Level 39  
    Ponad trzy tysiące nagrań w MP3, to dla Ciebie za mało :?:
    janbofan
    Level 13  
    Fajnie byłoby mieć przy sobie całą swoją muzykę... Nigdy nie wiadomo, czego przyjdzie ochota posłuchać. :)
    suzuki.gsx
    Level 23  
    Kolego, niestety nie stosowałem nigdy takiego rozwiązana, ale Podziwiam Cię.
    Twój post jest dowodem na słowa "chcieć to móc".
    Pozdrawiam. Szacunek. :D:D:D
    janbofan
    Level 13  
    Haha, dzięki. ;) Jakoś te akumulatory trzeba wykorzystać. :D
    rafbid
    Level 33  
    Z tanich rozwiązań to by był jakiś transmiter tylko nie wiem czy jakiś poradzi sobie z twardzielem. Pozdrawiam i szacunek.
    janbofan
    Level 13  
    Transmiter? Jeśli chodzi Ci o jakiś sposób z użyciem radia (w sensie FM), to raczej odpada. To chyba źle wpłynie na jakość.

Szukamy urządzenia, które ma gniazdo USB i ma wspólny język z plikami mp3, dokonując konwersji danych cyfrowych na analogowy dźwięk - jack, RCAx2, cokolwiek :)
    piotrekhahaha
    Level 13  
    Ja bym radził coś innego: kup używanego iPoda classic, którego pojemności zaczynają się od 30GB do 160GB. I dźwięk będzie lepszy. Może i jest tam zwykły dysk, ale mały, więc nie ma za dużego pola manewrowego. Ja często używam do przyczepionego do ramy roweru - wibracji jest 2 razy więcej, a przez rok nic się nie stało.

BTW - wielki szacunek.
    rafbid
    Level 33  
    Są transmitery co mają jack.
    janbofan
    Level 13  
    Ale wejście, czy wyjście?
    nightrunner
    Level 21  
    Znalazłem informację że np. Alpine CDA 117 rozpoznaje max 20tyś utworów (20 katalogów po 1000 utworów). Co do transmitera to upewnij się czy też przypadkiem nie ma takich ograniczeń, bo podejrzewam że projektowane są one z myślą o penach czy kartach SD wiec powyżej tych 30GB mogą pojawić się problemy.