Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC jako pilot.

cadafi 16 Lut 2003 21:02 1448 4
  • #1 16 Lut 2003 21:02
    cadafi
    Poziom 11  

Wiem, że temat jest oklepany, ale może ktoś szuka bardzo prostego schematu (rezystor, 2 ired i fototranzystor -> LPT) oraz oprogramownia do całości? Po nauczeniu PC komend różnych pilotów mamy do dyspozycji program będący odpowiednikiem timera w magnetowidach. W moim przypadku włączam telewizor, ustawiam odpowiedni kanał, włączam odtwarzacz z możliwością nagrywania (niestety brak tunera TV :( ) i nagrywam audycje z TV późną nocą albo kiedy mnie nie ma w domu. Chętnie dołączę schemat opis i program jeśli będą chętni...

PS chodzi od 486DX100 w95.

• #2 16 Lut 2003 21:17
    Paweł Kuciński
    Poziom 1  

Stary jeżeli ten twój układ sprawi, że będę mógł podłączyć do kompa jakieś 5 urządzeń no załużmy ,że przekaźniki i każdy będę mógł włączyć lub wyłączyć jakąś komendą to mi to przyślij na maila koniecznie

• #3 16 Lut 2003 21:52
    cadafi
    Poziom 11  

Paweł, chyba nie zrozumiałeś zasady działania z opisu. Mój pcPilot uczy się komend pilotów różnych urządzeń, a potem odtwarza je w dowolnej kolejności i o zaprogamowanych godzinach. tyczy to się np komend: włącz TV, ustaw kanał 5, zgłośnij TV, włącz Video, włącz Nagrywanie w Video itp.

Interesujący Cię schemat dotyczy sterowania urządzeń typu radio, lampa czy czajnik w trybie Włącz/Wyłącz. Z pewnością jest coś takiego w elektrodzie.

Z moim programem zadziała tylko jeśli dorobisz intarfejs IRED do swoich urządzeń.

• #4 16 Lut 2003 21:59
    cymbi
    Poziom 27  

Ja bym chciał schemacik i program cymbi(malpa)poczta.onet.pl

• #5 16 Lut 2003 22:02
    LEM
    Poziom 33  

:arrow: cadafi

Ciekawe projekty są zawsze mile widziane. Proponuje abyś wrzucił ten swój projekt na forum Dowolny upload/download dobrze to opisał, aby wiadomo było o co chodzi, a napewno kto będzie chciał i potrzebował to skorzysta z tego.

Temat tutaj zamykam. A wszelkie pytania można kierować na PW autora tego tematu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME