Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik zamka centralnego- zanikajace napięcie sygnału otwarcia klapy.

rafi007121 24 Cze 2011 18:43 979 1
  • #1 24 Cze 2011 18:43
    rafi007121
    Poziom 11  

Witam, podłączałem dziś sterownik zamka centralnego firmy Multi project( firma pisze że to jest ich wyrób, ale jednak na tyle opakowania jest napisane Made in China, także można powiedzieć że sprzęt no-name). Sterownik otwiera i zamyka elegancko wszystkie drzwi, ale mam problem z sygnałem otwarcia klapy, ponieważ po zmierzeniu miernikiem napięcie wynosi około 12 volt przez krótką chwilę( czyli tak jak być powinno) a po podłączeniu sygnału do siłownika slave napiecie wynosi 0,40 v po naciśnięciu klawisza na pilocie. Montowałem również dodatkowy przekaźnik, wg schematu o który pytałem na forum:
    85-masa ze sterownika, wyjście ze sterownika na klapę
    86- plus (z jakiegoś bezpiecznika)
    30-minus,masa pojazdu
    87- do siłownika klapy
    Przekaźnik działa w tym układzie, sprawdzałem.
    Jednak po podłączeniu go pod sterownik i naciśnięciu klawisza napięcie wynosi również 0,4 v. A gdy odłączę przewód od przekaźnika i bezpośrednio podłącze pod niego miernik to napięcie wynosi około 12 volt. Nie rozumie dlaczego gdy podłączony jest jakiś odbiornik to napięcie spada do takiej niskiej wartości. Muszę zrobić coś, aby napięcie było tak wysokie aby było w stanie otworzyć przekaźnik.
    Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Moderowany przez CameR:

Uzupełnij informację o model i markę samochodu.
    Przeczytaj to, co napisałeś i przeanalizuj, czy wszystko jest zrozumiałe dla odbiorcy.
    Regulamin, pkt.: 3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

0 1
  • #2 25 Cze 2011 11:46
    rafi007121
    Poziom 11  

Jest ktoś w stanie coś pomóc? Doradzić ? :)

0