Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa systemu Windows XP

vieslavo44 24 Cze 2011 18:49 2128 4
  • #1 24 Cze 2011 18:49
    vieslavo44
    Poziom 8  

Witam , moją bolączką jest problem z uruchomieniem windows XP , w komputerze posiadam dwa systemy tj. Windows XP i Windows 7 , po zainstalowaniu na jednej z partycji Windows 7 bez problemu mogłem także używać jako systemu operacyjnego XP-eka. Przez długi czas nie korzystałem z tego starszego systemu i kilka dni postanowiłem zrobić aktualizację i tu moje zdziwienie , system nie odpalił, na monitorze pojawiło się tylko okno startowe i po chwili czarny ekran a po tym ponowny rozruch komputera . Podejrzewam iż jakiś plik startowy został usunięty i moje pytanie brzmi czy jest możliwość naprawy systemu ?

0 4
  • #3 24 Cze 2011 20:21
    vieslavo44
    Poziom 8  

Pabllo a czy konsolę odzyskiwania systemu uruchomię jak system nie jest zalogowany ?

0
  • #4 24 Cze 2011 20:58
    Pabllo 181
    Poziom 13  

Tak przed ładowaniem systemu bodajże klawiszem F8
    Możesz również spróbować naprawić system za pomocą płyty instalacyjnej
    Ale musisz ustawić w biosie żeby startował z CD . I wtedy uruchomi się płyta z możliwością naprawy systemu. Wybierasz naprawę systemu i naciskasz klawisz R

Windows nie może startować: Automatyczny restart

Objawy: Podczas startu komputera w momencie ładowania ekranu logo Windows z migającymi kwadracikami następuje automatyczny restart. Nie pojawia się żaden ekran logowania do Windows. I tak w kółko.
    Przyczyna: Prawdopodobnie jest uszkodzony lub brakuje pliku Kernel32.dll.

1. Startujesz do Konsoli Odzyskiwania
    2. W linii komend wpisujesz następujące polecenia (po każdym ENTER):

cd system32
    ren kernel32.dll kernel32.old
    expand X:\i386\kernel32.dl_

0
  • #5 25 Cze 2011 07:30
    Matuzalem

Poziom 43  

Jakie F8 dla konsoli odzyskiwania? - Ten klawisz dotyczy "ujawnienia" trybów startu systemu.
    Dlaczego akurat ta biblioteka?
    Jeżeli już na expand wskazujesz, to wypada całą ścieżkę polecenia podać, a nie tylko "skąd".

Konsola sama w sobie nie jest złym "pomysłem", ale chyba najpierw bym spróbował ustalić czego w niej użyć. To zaś można zrobić spod F8 - wywołać tryb rejestrowany i sprawdzić utworzony log (Windows 7, jak rozumiem, działa więc dostęp będzie), by zobaczyć czy czegoś sie nie da z jego wpisów wyciągnąć, a tym samym nie operować na ślepo z naprawianiem czy podmianą plików.

vieslavo44 - szczegóły są zarówno w archiwum forum, jak i dostępne w internecie (kwestia zwrotów kluczowych, w obu wypadkach, do użycia).

0