Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xenony i wycieraczki w A3 2006

24 Cze 2011 19:19 8701 16
  • Użytkownik usunął konto  
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    prawda, to samo jest w 407,
    czeste występowanie wyładowań elektrostatycznych mogących, z upływem czasu, spowodować zniszczenie elektronicznych podzespołów, a szczególnie silników wycieraczek szyby, zwlaszcza elektroniki tja1020 (lin transceiver)
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    witam

zmiana w 21 bajcie i nic się nie uszkadza.
  • Poziom 43  
    W golfie V też już tak było.HID-y strasznie sieją co nawet słychać na CB radio.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    colin555 napisał:
    prawda, to samo jest w 407,
    czeste występowanie wyładowań elektrostatycznych mogących, z upływem czasu, spowodować zniszczenie elektronicznych podzespołów, a szczególnie silników wycieraczek szyby, zwlaszcza elektroniki tja1020 (lin transceiver)

Panowie, odświeżam temat. Co zrobić w takiej sytuacji? Co jest uszkodzone?
  • Poziom 10  
    Witaj,
    Kolega colin555 napisał, co dokładnie pada.
    Generalnie padają sterowniki z komunikacją na magistrali LIN np. wycieraczki, czujnik deszczu.

Pozdrawiam.
    Czy te sterowniki w mechanizmie wycieraczek idzie naprawić czy tylko wymiana?
  • Poziom 39  
    Wymiana drivera LIN pomaga.
  • Poziom 40  
    Tak, ale ten driver leci właśnie przez chińskie xenony, nie wiem czy ma to zawiązek z różnicą napięć czy silną indukcją przetwornic.
  • Poziom 39  
    decybel91 napisał:
    Tak, ale ten driver leci właśnie przez chińskie xenony,

Chińskie ksenony trzeba oczywiście zdemontować.
    georgesgr napisał:
    Przepraszam z góry za ton, ale uważam za barbarzyństwo próbę przystosowania porządnego europejskiego samochodu do g...nych chińskich lamp. Sytuacje odwrotna dało by sie jeszcze zaakceptować.

Potwierdzam. Przetwornice miałem zamontowane na światłach długich bo ... leżało mi to g*wno w garażu i żal mi było je wyciepać. Uczę się na błędach. Ten driver oznacza wymianę kpl silnika wycieraczek? Czy jakoś to można pojedynczo naprawić?

PS. Krytyka i ton całkowicie uzasadniony. W swojej branży też tępię bezmyślność.

Dodano po 2 [minuty]:

kybernetes napisał:
    Chińskie ksenony trzeba oczywiście zdemontować.

Tak, już znalazły swoje właściwe miejsce.
  • Poziom 40  
    Oddaj silnik do elektronika powinien sobie poradzić.

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Problem rozwiązano. Zgodnie z opisem wcześniejszym, winowajcą był zestaw xenon hid zamontowany na światłach długich. Co ciekawe zestaw był z wyższej półki. Cena i opis sugerowała że sprzęt jest godny uwagi. Życie to zweryfikowało.
    Wymagało to wymiany silnika wycieraczek wraz z elektroniką silnika. Życzę powodzenia przy samodzielnej wymianie w Audi A3 8P. Zdjęcie podszybia wymaga mega cierpliwości albo pomocy fachowców od wymiany szyb.
  • Poziom 25  
    Dodam swoje.
    Montowanie xenonów na długich to trochę dziwny pomysł. Migając blendą raz że żarniki nie zdąża się nagrzać, dwa dawanie krótkich błyśnięć to faktycznie zabójstwo dla reszty elektroniki.
    Da się uniknąć kłopotów z niszczeniem modułów.
    Oryginalny układ pracuje z obciążeniem rezystancyjnym - włókno żarówki. Układ często przekaźnikowy nie jest przystosowany do pracy indukcyjnej, a taką zaczyna być po włożeniu przetwornicy od xenonów.
    Założenie 1 szt diody za 1 zł rozwiązuje ten problem.
  • Poziom 11  
    Odświeżam temat. Mam identyczny problem w audi klienta. Silnik już zamówiłem. Pytanie jeszcze czy xenon mógł też wpłynąć na moduł abs ponieważ po chwili od zapalenia wywala błąd 1314 i świeci kontrola trakcji. Błąd również związany z komunikacja sterowników.