Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja naziemna antenowa z multiswitch'em, jaki dobrac sprzęt.

24 Cze 2011 19:29 2394 7
  • Poziom 15  
    Witam,

Planuję dokończyć dzieła i do multiswitch'a dołożyć jeszcze zestaw antenowy do odbioru naziemnej telewizji analogowej i cyfrowej oraz sygnał radiowy.

Moja lokalizacja 50°59'6''N, 19°27'32''E czy ktoś ma jakieś pomysły jakie anteny założyć.
    Mam w okolicy nadajniki w Częstochowie, Klepaczce, Radomsku ,Piotrkowie Trybunalskim, Góra Kamieńsk.
    Poczytałem troszkę i widzę że póki roszada kanałami się nie ustabilizuje to może być mały problem z doborem sprzętu aby został już na lata.

Pozdrawiam.

Odległości od nadajników
    Pławno - Częstochowa Błeszno 31.63km
    Pławno - Klepaczka 44.84km
    Pławno - Radomsko Amelin 9.97km
    Pławno - Piotrków Trybunalski 50.32km
    Pławno - Góra Kamieńsk 25.23km
  • Poziom 24  
    Jeśli ma być na lata to ja na Twoim miejscu nie kombinowałbym za bardzo i nie liczył na analogowe programy za bardzo. Masz je rozsiane wkoło i może Cię to kosztować sporo a rezultatu nie będzie. Ja kupiłbym jedną antenę telewizyjną http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_sz...czno_-_periodyczna_log_2-69_digital_A4015.htm i ustawił ją na Błeszno. Z boku będzie Ci bez problemu odbierała MUX-2 z Wręczycy a w listopadzie MUX3 z Błeszna. Do wyłączenia analogu też bez większych problemów powinny odbierać z Błeszna a może i z Wręczycy. Radiowa Yaga 3 elementowa lub jeśli brak miejsca pojedynczy dipol. Przy różnych polaryzacjach dobrze sprawowała mi się http://www.dipol.com.pl/antena_radiowa_dipol_1ruz_pm_b_A0221.htm W teorii antena LP powinna równocześnie odebrać i TV i radio.
  • Poziom 24  
    marcis staram się nie pisać głupot i nie narażać na niepotrzebne koszty. Lepiej teraz zaopatrzyć tv które nie mają dekoderów DVB-T w oddzielne STB niż ładować kasę w niepewny odbiór analogu którego i tak zabraknie w niedługim czasie.
  • Poziom 15  
    Witam,

W Łodzi nadaje MUX-3, jaka jest szansa na poprawny odbiór sygnału w moim położeniu ?

Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Twoja odległość do Łodzi to ~85km.
    Nadajnik 400W z tej odległości jest niemożliwy do odebrania.
  • Poziom 15  
    Witam,
    Temat zamknięty, dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.