Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płytka pralka ładowana od przodu - którą wybrać? Siemens, Bosch...

Gość 123 24 Cze 2011 20:06 4855 3
  • #1 24 Cze 2011 20:06
    Gość 123
    Poziom 8  

Potrzebuje pralki o "zmniejszonej głębokości" i ładowności 4,5 kg. Z tego, co udało mi sie przeczytać na forum, warto chyba brać przede wszystkim Siemensa - bo to tańszy Bosch. Zależy mi na niezawodności i ewentualnym w miarę tanim serwisie ( a pisze się o jakichś plastikowych częściach, łożyskach zintegrowanych z.... bębnem? albo coś w ten deseń :))...

Przejrzałem wiec ofertę i w oczy wpadły mi przede wszystkim dwa modele: WS10F27RPL
    WS10X362PL

Drugi jest droższy i ma teoretycznie bardziej delikatne sensorowe sterowanie, ale tez program szybki oraz teoretycznie ejst cichszy o 2dB :) Nie wiem wiec do końca czy iść w nowy - ale najniższy model - czy w ten pierwszy, chyba starszy, ale jak widać po opiniach na cokupić itp., bardzo popularny...

Zaintrygował mnie też nieco WS10X46APL ( metalowe zamkniecie drzwi i system zraszający ) ale niepokoi mnie, zę niemal bliźniaczy model WS10X462PL ( programy, wykonanie, poza chyba chromowanymi drzwiczkami ) jest, patrząc nawet na ceny uśrednione, aż o 150zł droższy... Czyżby model z A posiadał jakąś pułapkę i był gorszej jakości, choć nie widać tego w specyfikacji?

Ale najbardziej interesują mnie dwa pierwsze... A moze polecicie coś innego?

0 3
  • SterControl
  • #2 25 Cze 2011 15:28
    Gość 123
    Poziom 8  

Ekhm... teraz dopiero zauważyłem, że odpowiednikiem tego drugiego siemensa jest Bosch WLX20362PL. O dziwo to jednak on jest tańszy :)

Będzie wiec obojętne chyba, którą z tych dwóch pralek wybiorę.... tylko czy to dobry wybór?
    Co prawda model bez sensorowego sterowania ma za to dowolne ustawianie temperatury, łącznie z zimna wodą, dla każdego programu, ale czy to się przyda? Pralka w sumie dla mamy, a ona "nie wie i się nie zna" :)... stąd też kręcony programator z temperaturami jest chyba wygodniejszy i prostszy - zawsze mniej wciskania...

0
  • SterControl
  • #3 25 Cze 2011 22:52
    ajus
    Poziom 10  

Siemens i Bosch to ten sam producent -siemens nie jest tańszym boschem, są to podobne jakościowo marki, a cenowo to już zależy od sklepu. Generalnie cenowo też są podobne. Siemens jest produkowany częściej w Niemczech, Hiszpanii, Polsce, Słowenii, a Bosch ma też zakłady w Chinach (drobne AGD).
    Chociaż z tymi zakładami produkcyjnymi teraz to bardzo różnie -teraz mam pralkę candy, którą niedługo zmienię -rozebrałem ją, a tam sterowniki NEC, łożyska "Iskra Kielce", silnik chyba Siemens, ale już nie pamiętam, a cała pralka "Made in Russia".
    Osobiście gdybym brał teraz, to zastanawiałbym się nad pralką Siemens WS10X46APL.

0
  • #4 26 Cze 2011 23:52
    Gość 123
    Poziom 8  

Też o niej myślałem, ale zastanawia mnie jej niska cena w stosunku do posiadającej te same funkcje i programy WS10X462PL... Nie wiem, czy to taka polityka cenowa, okazja, czy jednak lepiej brać albo model z "2", albo ten z "36"...

Ciekawe, co dokładnie oznaczają te numerki :)

A ceny faktycznie - Bosch ma lepsze, ale w Siemensie jest IMHO najbardziej ergonomiczny i przemyślany panel sterowania, wszystko po kolei a nie - tu pokrętło, tam przycisk, siam start...

Swoja drogą widzę też,z e tanie są te LG z DirectDrive - ponoć ciche. Ale czy warto byłoby pchać się w tę akurat firmę?

0