Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp GX-CD75H wciąga kasety i przerywa w głośnikach

24 Cze 2011 21:45 1446 4
  • Poziom 9  
    Witam, podczas wiosennych porządków znalazłem starą wieżę Sharp GX-CD75H. Z tego co wiem miała problemy z odtwarzaniem kaset, czyli je wciągała. Działo się to w dość losowych momentach. Czasami można było przesłuchać prawie całą kasetę, a czasami wciągało taśmę po kilku minutach odtwarzania. Jest też problem z głośnością. Czasem wyłącza się jeden z głośników, a czasem zaczyna grać ciszej i trzeszczeć. Z tego co zauważyłem pomaga ruszanie przełącznikiem kaseta/radio/cd, więc śmiem twierdzić że to on jest winny.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No to trzeba będzie trochę poczyścić i pokonserwować. Skoro przypuszczasz, że przełącznik szwankuje, to należy go najpierw wyczyścić. Brak poprawy oznacza konieczność jego wymiany.
    Paski napędowe do sprawdzenia i do wymiany raczej na pewno. Rolka dociskowa do wyczyszczenia.

GM
  • Poziom 9  
    A jak mam wyczyścić ten przełącznik? Podobny jest do tego
    Sharp GX-CD75H wciąga kasety i przerywa w głośnikach
  • Poziom 36  
    Nierozbieralny, chociaż.... . Możesz wpsiknąć w niego np. środek KONTAKT. Bardzo często pomaga.
  • Poziom 9  
    A może łatwiej będzie kupić nowy?

EDIT: Dziękuję za odblokowanie tematu. Wyczyściłem z kurzu mechanizm magnetofonu i wydaje mi się, że przestał wciągać kasety, bo przesłuchałem dwie kasety i nic się nie działo, a przedtem wciągał taśmę za każdym razem. Teraz tylko muszę znaleźć gdzieś ten płyn KONTAKT, co dzisiaj raczej nie będzie możliwe, bo jedyny sklep w którym takie coś mogłoby być jest już raczej zamknięty, więc będę musiał czekać do poniedziałku.

EDIT 2: Pojawił się kolejny problem. Otóż jedna z 'kieszeni' magnetofonu powinna automatycznie zmieniać kierunek odtwarzania w momencie gdy skończy się taśma, tak aby po odtworzeniu strony A zaczęła odtwarzać się strona B i odwrotnie. Nie mam stu procentowej pewności czy mam rację, ale tak zrozumiałem instrukcję obsługi i potwierdziła to poprzednia właścicielka tej wieży. Teraz w momencie gdy powinna włączyć się druga strona dźwięk milknie i co chwilę słychać stukanie w magnetofonie. nie przyjrzałem się temu dokładnie, ponieważ musiałbym rozmontować cały mechanizm magnetofonu, na co nie miałem dzisiaj czasu, ale znalazłem źródło tego stukania. W momencie gdy taśma się kończy jakaś zębatka porusza kawałek plastiku, który porusza mechanizm, który ukryty jest 'głębiej', więc nie mogłem dzisiaj dokonać dalszej analizy. Postaram się jutro dodać zdjęcia.

EDIT 3: Zgodnie z instrukcją serwisową od prawie identycznego modelu (którą dodałem na forum) ten kawałek plastiku to element nr. 164 na rys.43 (str. 43)