Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wiertarka stołowa czy AD-12 z stojakiem

profesorek_96 24 Jun 2011 22:12 5521 13
    profesorek_96
    Level 16  
    Witam.
    Zamierzam zakupić wiertarkę do pcb? Co lepiej wybrać wiertarkę stołową za ok. 200zł czy może miniwiertarkę z statywem za ok. 80zł? Ktoś już korzystał z takiego statywu? Co o tym myślicie?
    luxus19
    Level 15  
    Ile płytek zamierzasz robić w miesiącu, zawsze wiertarkę stołową możesz wykorzystać do innych prac niż PCB to samo tyczy się mini wiertarki ;)
    profesorek_96
    Level 16  
    Zamierzam robić ok 2 płytek w miesiącu?
    Co tym myślisz?
    Czy zwykła stołowa i wiertła widiowe cnc to dobry wybór? Nie będzie miała za mało obrotów na minutę?
    User removed account
    User removed account  
    eurotips
    Level 38  
    profesorek_96 wrote:
    Zamierzam robić ok 2 płytek w miesiącu?
    Co tym myślisz?
    Czy zwykła stołowa i wiertła widiowe cnc to dobry wybór? Nie będzie miała za mało obrotów na minutę?

jak będziesz robił SMD to wiertarka w ogóle do niczego nie będzie ci potrzebna
    profesorek_96
    Level 16  
    Jakimov: podobno dremel z statywem za mocno naciska i pady odlatują od pcb. Dremel jak na moje oko jest trochę długi i będzie ciężko trafic wiertłem 0,8mm w otwór.
    Eurotpis: Na razie nie zamierzam robić w smd.
    User removed account
    User removed account  
    profesorek_96
    Level 16  
    Z tym nietrafianiem w otwory to z własnego doświadczenia wiem jak zakupiłem miniszlifierkę verto. Wiertła łamały się na potęgę i nie mogłem trafić w otwór Jak to u was jest?
    User removed account
    User removed account  
    profesorek_96
    Level 16  
    Mam dalej dylemat. Zastanawiam się nad dremelem 300 z stojakiem pionowym oraz wiertarką stołową Oxford od sprzedawcy valexpolska ? Co o niej myślicie? Używał bym wierteł widiowych.
    User removed account
    User removed account  
    pawlos105
    Level 17  
    Na 2 płytki w miesiącu starczy ci mała wiertarka stołowa z regulacją obrotów w praktikerze za ok.150zl i do tego wiertło jakieś lepsze ok 10 zł szt
    A wiertarkę możesz wykorzystać do innych celów.
    profesorek_96
    Level 16  
    Skoro dremela polecacie to czy jest możliwość dokupienia uchwytu wiertarskiego tak by można było używać dremela wraz z wiertłami większymi niż 3.2mm?
    drak
    Level 19  
    A ja jednak polecam wiertarkę stołową przyda się do wielu innych zastosowań. Bez statywu wiertła z węglika się łamią. Z takich mini wiertarek to proxxon a dremel to plastik.