Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop asus G1Sn awaria LCD albo GPU

24 Cze 2011 22:40 2109 11
  • Poziom 10  
    witam wszystkich forumowiczow
    Z gory przepraszam za brak polskich znakow ale nie mam zainstalowanej polskiej klawiatury (przebywam a UK)

No wiec tak problem dotyczy laptopa ASUS G1Sn a dokadniej jak w temacie lcd albo grafiki
    wydawalo mi sie ze laptop nie chce sie uruchomic poniewaz przy wlaczaniu ekran byl czarny ale po podlaczeniu do tv przez kabel HDMI udalo mi sie uzyskac obraz na telewizorze Fn + F8 - jak to wyglada mozna zobaczyc na zalaczonym pliku.

https://obrazki.elektroda.pl/3505997200_1308947871.jpg

probowalem odinstalowac i zainstalowac ponownie sterowniki do grafiki nie pomoglo, po kilku probach restartu trybu awaryjnego naprawy systemu itd jakims cudem udalo mi sie odzyskac obraz na laptopie LCD po wejsciu we wlasciowosci grafiki windowsowski menadzer urzadzen uwaza ze wszystko jest ok ale dxdiag albo everest wogole nie widza karty graficznej. przy probie odpalenia gry COD MW2 wywalilo blue screen i restart od tamtej pory nie jestem w stanie odzyskac obrazu na laptopie jedny widoczny obraz jest na TV po podlaczeniu przez HDMI i wyglada tak jak wyglada.

prosze tylko o potwierdzenie mojej opinii ze karta graficzna jest padnieta poniewaz takie jest moje podejrzenie.

Dzieki za jakakolwiek pomoc
    i jezeli zlamalem jakakolwiek zasade tego forum to na swoje usprawiedliwienie dodam ze to jest moj 2 post na elektroda.pl
    pozdrawiam

Ps. jako wyjasnienie to co widac to sa rozowo-czerwone kropki w postaci jakby pionowych linii. nie mam mozliwosci zmienic zadnych ustawien poniewaz sa niedostepne.
    M_A_Z_Z_I
  • Poziom 22  
    to wygląda jak w starych kompach, może to być wina przestawionej rozdzielczośći oraz kolorów, jak i również karty graficznej ale to najgorsza opcja
  • Poziom 10  
    niestety nie ma mozliwosci zmienic rozdzielczosci ani kolorow bo nie sa dostepne. poza tym najwiekszy problem to to ze nie widac nic na laptopie jedynie mozna w takim stanie to ogladac na tv.
  • Poziom 22  
    jeśli z tego stanu nic nie idzie zrobić, to w takim razie może masz jakiegoś znajomego, który zna się na rozbieraniu laptopów oraz posiada kartę graficzną. Wiem, ciężko jest w UK z takimi sprawami sam byłem 3 lata w UK. Możesz sam na własną rękę wymienić kartę, jak nie to tylko serwis. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    niestety nie da rady bo grafika jest zintegrowana na stale na mobo
  • Poziom 22  
    No to masakra, masz może go jeszcze na gwarancji, jeśli tak to jesteś bez lapa 2-3 tygodnie. Jeśli nie to wyślij go do serwisu na ocenę szkód, ale tego koszty będą spore. W UK sprzęt jest tani na tamte zarobki ale do naprawy się nie opłaca wysyłać. Więc nie wiem co będzie lepsze kupić nowego lapa, a tego w Polsce sprzedać gdzieś na części. W takim razie to będzie Twoja decyzja. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    gdyby byl na gwarancji to nie byloby problemu odeslalbym i tyle...

Dodano po 42 [sekundy]:

ogolnie chodzi o to ze potrzebuje dodatkowej opini zeby wiedziec ze to gpu i zczystym sumieniem go wyrzucic :/
  • Poziom 22  
    Może ktoś jeszcze się wypowie, ale ja stawiam na kartę graficzną, z tego lapa można wyciągnąć ramy, dysk, lub sprzedać do jakiegoś sklepu co się zamuje serwisem, ale tylko w PL, ktoś może mieć matrycę uszkodzoną w takim lapie, no wiesz to nie jest pieniądz wyrzucony w błoto, a angole mają zwyczaje wyrzucać do hasioka. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    vogelek23 a miales jakies doswiadczenie w zakresie wspolpracy z ta firma ??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    problem rozwiązany :) laptop sprzedany na części. dziękuje za sugestie.