Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Tonsil FENIX (spalony kondensator przed stabilizatorem napięcia)

kjungst 24 Cze 2011 23:31 2639 3
  • #1 24 Cze 2011 23:31
    kjungst
    Poziom 9  

Witam, stałem się niedawno posiadaczem Subwoofera Tonsil Fenix I 100W. Uszkodzona jest elektronika. Po krótkich oględzinach okazało się że wybuchł kondensator, który prawdopodobnie ma oznaczenie "104" (mały, zółty).

A wygląda to tak:

Jednak nie jestem pewien tego oznaczenia. Takie oznaczenie ma kondensator obok który na płytce opisany jest numerem C112 (do połowy uszkodzony). Dlatego zwracam się z prośbą o ustalenie jaki kondensator wybuchł, abym mógł go wymienić. Swoją drogą zastanawiam się co musiało się stać że aż wypaliło miedzianą ścieżkę na spodzie płytki przy okazji wypalając małą dziurę w laminacie i osmalając trochę części. Bardzo fajnie byłoby gdyby ktoś dysponował schematem tegoż filtra aktywnego. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

0 3
  • Pomocny post
    #2 24 Cze 2011 23:55
    Usunięty
  • Pomocny post
    #3 25 Cze 2011 02:34
    neo_dc
    Poziom 31  

Do wymiany będą też prawdopodobnie scalak TL074, stabilizatory i cała reszta w okolicy tego miejsca. Sprawdziłbym też inne półprzewodniki.

0
  • #4 30 Cze 2011 00:53
    kjungst
    Poziom 9  

Wlutowałem nowe kondensatory ceramiczne w miejsce uszkodzonych. Na wszelki wypadek również elektrolity 100uF. Wypaloną ścieżkę zastąpiłem nową złożoną z odciętych nóżek. Skręciłem i... działa :) Subwoofer bardzo miło uzupełnia ZG-15C, zdecydowanie poszerza tło basowe. Trzeba tylko subtelnie ten bas dozować aby zbytnio nie wybijał się z pasma i jest ok. Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo