Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Dell Latitude D505 - nie działająca karta wifi (wyłączona?)

vintearis 25 Cze 2011 00:03 7261 4
  • Poziom 2  
    Próbuje właśnie uruchomić wifi w Delu Latitude D505. Na pokładzie Windows XP home edition. Drivery ściągam z tąd http://support.dell.com/support/downloads/dri...atid=&impid=&SystemID=LAT_PNT_PM_D505
    Wszystko pięknie. Ściągam najpierw manager do połączeń sieciowych(zakładka "Network") "Pro/Wireless Network Connection", by móc łączyć się z sieciami bezprzewodowymi dzięki zewnętrznemu oprogramowaniu.
    Jednak po instalacji program napisał, że nie wykryto zainstalowanego sterownika karty wifi.
    W takim razie wypróbowałem parę pozycji z tamtej strony, jednak ciągle program nie wykrywał sterownika. Wreszcie się zdenerwowałem i zainstalowałem wszystkie pozycje z tamtej strony.
    Wreszcie napisał mi, że nie wykryto kompatybilnej karty sieciowej wifi.
    Podobnie dzieje się na linuxie (live cd dzięki unetbootinowi). Nawet linux nie wykrywa karty, dosłownie jakby nie była włączona.
    Dodam, że kombinacja klawiszy Fn + F2, czyli teoretyczna kombinacja która powinna włączyć wifi nie działa (dodam, że aplikacja manager którą zainstalowałem ze strony ze sterownikami nie wykrywa karty, a nie połączenia. Więc jeśli jej nie wykrywa to niemożliwe by było żeby ta kombinacja zadziałała :< ).

Czy jest jakiś manualny sposób włączenia karty wifi?
  • Poziom 24  
    Otwórz pokrywkę od spodu i sprawdź, czy jeden z dwóch przewodów na module wi-fi nie wyskoczył z gniazda.
  • Poziom 13  
    a jaka jest właściwa kolejność kabelków w module wi-fi, chodzi o to gdzie biały a gdzie czarny, bo podejrzewam że ma to jakąś różnice
  • Poziom 26  
    Cytat:
    Otwórz pokrywkę od spodu i sprawdź, czy jeden z dwóch przewodów na module wi-fi nie wyskoczył z gniazda.

A co to ma do rzeczy? Koledze nie wykrywa karty a nie sieci bezprzewodowych! Prędzej wypięła się sama karta.

Cytat:
    a jaka jest właściwa kolejność kabelków w module wi-fi, chodzi o to gdzie biały a gdzie czarny, bo podejrzewam że ma to jakąś różnice

Prawdopodobnie żadną, w praktyce te przewody łączą się z antenami (zwykle w pokrywie matrycy), a obie anteny są takie same.

Do autora tematu: sprawdź w menedżerze urządzeń, czy karta Wi-Fi jest prawidłowo wykrywana.
  • Poziom 13  
    Cytat:

Prawdopodobnie żadną, w praktyce te przewody łączą się z antenami (zwykle w pokrywie matrycy), a obie anteny są takie same.

ja wiem, ale jedna jest w kalpie po lewej stronie druga zaś po prawej, miałem na uwadze iż może jakaś polaryzacja i ma to znaczenie jak ma być wpięta