Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Samsung RL44 QEUS błędne wskazanie temperatury, rozmrażanie

ralfikus 25 Jun 2011 10:27 8199 16
    ralfikus
    Level 10  
    Witam
    Mam problem, podobny trochę jak na innych postach dotyczących lodówek samsung jednak nie spotkałem się z tym problemem w moim modelu.
    Lodówka pracuje wskazania ok jednak nie chłodzi i nie mrozi. Po wyłączeniu i włączeniu zasilania wskazuje fatyczne temperatury (najczęściej okazuje się że w zamrażalniku dochodzi do 0 lub juz jest na plusie). Zaraz po włączeniu zasilania słychać jakieś przełączenia jak by chciała wystartować ale agregat nie rusza. Pomaga odczekanie najlepiej na jakiś czas (godzina lub więcej) wyłączenie z gniazdka lodówki i włączenie. Wtedy rusza i pracuje prawidłowo przez jakiś czas (nawet 2-3 tygodnie).
    Utrudnieniem jest obudowa z tylu więc nie mogę sprawdzić czy nie działa grzałka parownika. Choć ogólnie z tylu jest ciepła. jak rusza to uzyskuje zadaną temperaturę szybko. Gwarancja skończyła się pół roku temu. Jak czytałem forum i biorę pod uwagę cenę i klasę lodówki dla mnie porażka, miała być lodówka na lata a wychodzi na dwa lata i koniec.Poza tym serwis samsunga nie odbiera telefonów, a inne nie chcą podjąć sie naprawy samsunga.
    Miał ktoś podobny problem, można go rozwiązać samodzielnie? jakiś schemat, instrukcja porada? Ewentualnie namiar na niedrogi serwis Łódź?

Pozdrawiam Rafał
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    ralfikus
    Level 10  
    adrianarktos12 wrote:
    W tych modelach lubią zacierać się sprężarki .Mogło paść sterowanie lub grzałka odszraniania . Długo można by gdybać. Ale niestety kolega podał za mało danych aby móc stwierdzić co faktycznie się stało . Proponuję zadzwonić do autoryzowanego serwisu Samsunga .Ps jeśli kolegę było stać na taką lodówkę to co tam ceny autoryzowanego serwisu :)

Witam Jakie dodatkowe informacje podać? Serwis jak podałem nie odbiera telefonów (po zakupie przez tydzień dzwoniłem w celu zmiany kierunku otwierania drzwi - tydzień dzwonienia nic nie dało), poza tym z opinii wiem że i drogo i różnie z fachowością. Co do tego czy stać czy nie są jeszcze prezenty od rodziny i promocje. Czasami ktoś wyda 30-50 % wiecej na sprzet droższy ale mający służyć dłużej. W tym przypadku samsung jak widac nie stosuje tej polityki.
    User removed account
    User removed account  
    ralfikus
    Level 10  
    tak, na drzwiach i na półkach w chłodziarce jest żywność (nawet nie połowa pojemności) w zamrażalniku <25%
    User removed account
    User removed account  
    ralfikus
    Level 10  
    Dziś wieczorem jak zastrajkowała, rozmroziła się (za szybko jak choćby przy braku zasilania, uzyskała temperatury 16 góra i 10 zamrażalnik). na kilka godzin odłączyłem od zasilania. Po włączeniu po 7ej od razu ruszyla spreżarka i w ciągu krótkiego czasu uzyskała zadane -20 na dole i 4 na górze. W zamrazalniku mam termometr od kilku tygodni i faktycznie temperatura -20 - -22 jest w zamrażalniku, a w chłodziarce czuć zimno. Czy mimo takich działań dokonać rozmrażania ponownego?
    User removed account
    User removed account  
    ralfikus
    Level 10  
    dziś rano tak. Kilka godzin odłączona od prądu, po podłączeniu od razu zaskoczyła.
    User removed account
    User removed account  
    ralfikus
    Level 10  
    mam nadzieje ze w dobrym miejscu sprawdzam, nie widze i nie wyczuwam lodu, wiatraczek pracuje, szron sie nie osadza, choć przy sprawdzaaniu wyłaczyłem teraz lodowke i po właczeniu jakos z kopyta szybko nie ruszyła i powoli temperatura spada
    atmwawa
    Level 2  
    Mam podobny problem. Lodówka została odłączona od prądu na ok. 24 godz. Po włączeniu zaczęła pracować, temperatura spadać. A po jednym dniu znów nie chłodzi i nie mrozi. Agregat pracuje.
    Rafikus, napisz co z Twoją lodówką?
    ralfikus
    Level 10  
    Witam
    Dawno nie zaglądałem nie odpisywałem ale ochłonąłem i na spokojnie mogę opisać :)
    A wiec tak:
    1. Lodówka padła a dokładniej kompresor
    2. Padł kompresor z powodu niemal braku czynnika chłodzącego w układzie
    3. Nieszczelność gdzieś za nierozbieralną częścią na plecach lodówki.
    4. Można nowy kompresor nabić i czekać az powoli ucieknie chłodziwo i kompresor sie zatrze i tak co 2-3 lata 600 PLN :)
    5. Ogólnie złom, producent nie przyjmuje do wiadomści wady konstrukcyjnej (projekt zabudowy rurek odporwadzajacych ciepło i brak nadzoru nad ich szczelnością po montazu.
    6. Jak obserwowałem to pomysł na lodówki samsunga zabudowane ładnie z tyłu jednorazówki.
    7. Polecam nasłuchiwać w czasie gwarancji po zakupie czy nie wydluza sie praca lodówki (mniej chłodziwa - dłuzej pracuje), moze choc przed koncem gwarancji nabija instalacje lub nawet wymienia kompresor to choc wydłuży żywot w razie nieszczelnosci :)
    8. Generalnie wyleczyłem sie z tej firmy jako producenta lodówek lokówek itd :) a takze z systemu no-frost choc u mnie co ciekawe grzałka parownika przezyła kompresor.
    Pozdrawiam
    atmwawa
    Level 2  
    Zleciłem naprawę lodówki serwisowi niefirmowemu. Stwierdził zepsuty kompresor. W sumie 700 zł za robotę, nowy kompresor i nabicie czynnika.
    User removed account
    User removed account  
    atmwawa
    Level 2  
    A w jaki sposób mogę sprawdzić czy układ jest szczelny?
    Jest na to jakiś "domowy" sposób?
    div3rs
    Level 11  
    Co w przypadku gdy po ponownym podłączeniu do sieci kompresor nie włącza się? Temepratura na wyświetlaczu jest inna niż w rzeczywistości.