Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RL44 QEUS błędne wskazanie temperatury, rozmrażanie

25 Cze 2011 10:27 7611 16
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem, podobny trochę jak na innych postach dotyczących lodówek samsung jednak nie spotkałem się z tym problemem w moim modelu.
    Lodówka pracuje wskazania ok jednak nie chłodzi i nie mrozi. Po wyłączeniu i włączeniu zasilania wskazuje fatyczne temperatury (najczęściej okazuje się że w zamrażalniku dochodzi do 0 lub juz jest na plusie). Zaraz po włączeniu zasilania słychać jakieś przełączenia jak by chciała wystartować ale agregat nie rusza. Pomaga odczekanie najlepiej na jakiś czas (godzina lub więcej) wyłączenie z gniazdka lodówki i włączenie. Wtedy rusza i pracuje prawidłowo przez jakiś czas (nawet 2-3 tygodnie).
    Utrudnieniem jest obudowa z tylu więc nie mogę sprawdzić czy nie działa grzałka parownika. Choć ogólnie z tylu jest ciepła. jak rusza to uzyskuje zadaną temperaturę szybko. Gwarancja skończyła się pół roku temu. Jak czytałem forum i biorę pod uwagę cenę i klasę lodówki dla mnie porażka, miała być lodówka na lata a wychodzi na dwa lata i koniec.Poza tym serwis samsunga nie odbiera telefonów, a inne nie chcą podjąć sie naprawy samsunga.
    Miał ktoś podobny problem, można go rozwiązać samodzielnie? jakiś schemat, instrukcja porada? Ewentualnie namiar na niedrogi serwis Łódź?

Pozdrawiam Rafał
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    adrianarktos12 napisał:
    W tych modelach lubią zacierać się sprężarki .Mogło paść sterowanie lub grzałka odszraniania . Długo można by gdybać. Ale niestety kolega podał za mało danych aby móc stwierdzić co faktycznie się stało . Proponuję zadzwonić do autoryzowanego serwisu Samsunga .Ps jeśli kolegę było stać na taką lodówkę to co tam ceny autoryzowanego serwisu :)

Witam Jakie dodatkowe informacje podać? Serwis jak podałem nie odbiera telefonów (po zakupie przez tydzień dzwoniłem w celu zmiany kierunku otwierania drzwi - tydzień dzwonienia nic nie dało), poza tym z opinii wiem że i drogo i różnie z fachowością. Co do tego czy stać czy nie są jeszcze prezenty od rodziny i promocje. Czasami ktoś wyda 30-50 % wiecej na sprzet droższy ale mający służyć dłużej. W tym przypadku samsung jak widac nie stosuje tej polityki.
  • Poziom 9  
    tak, na drzwiach i na półkach w chłodziarce jest żywność (nawet nie połowa pojemności) w zamrażalniku <25%
  • Poziom 9  
    Dziś wieczorem jak zastrajkowała, rozmroziła się (za szybko jak choćby przy braku zasilania, uzyskała temperatury 16 góra i 10 zamrażalnik). na kilka godzin odłączyłem od zasilania. Po włączeniu po 7ej od razu ruszyla spreżarka i w ciągu krótkiego czasu uzyskała zadane -20 na dole i 4 na górze. W zamrazalniku mam termometr od kilku tygodni i faktycznie temperatura -20 - -22 jest w zamrażalniku, a w chłodziarce czuć zimno. Czy mimo takich działań dokonać rozmrażania ponownego?
  • Poziom 9  
    dziś rano tak. Kilka godzin odłączona od prądu, po podłączeniu od razu zaskoczyła.
  • Poziom 9  
    mam nadzieje ze w dobrym miejscu sprawdzam, nie widze i nie wyczuwam lodu, wiatraczek pracuje, szron sie nie osadza, choć przy sprawdzaaniu wyłaczyłem teraz lodowke i po właczeniu jakos z kopyta szybko nie ruszyła i powoli temperatura spada
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem. Lodówka została odłączona od prądu na ok. 24 godz. Po włączeniu zaczęła pracować, temperatura spadać. A po jednym dniu znów nie chłodzi i nie mrozi. Agregat pracuje.
    Rafikus, napisz co z Twoją lodówką?
  • Poziom 9  
    Witam
    Dawno nie zaglądałem nie odpisywałem ale ochłonąłem i na spokojnie mogę opisać :)
    A wiec tak:
    1. Lodówka padła a dokładniej kompresor
    2. Padł kompresor z powodu niemal braku czynnika chłodzącego w układzie
    3. Nieszczelność gdzieś za nierozbieralną częścią na plecach lodówki.
    4. Można nowy kompresor nabić i czekać az powoli ucieknie chłodziwo i kompresor sie zatrze i tak co 2-3 lata 600 PLN :)
    5. Ogólnie złom, producent nie przyjmuje do wiadomści wady konstrukcyjnej (projekt zabudowy rurek odporwadzajacych ciepło i brak nadzoru nad ich szczelnością po montazu.
    6. Jak obserwowałem to pomysł na lodówki samsunga zabudowane ładnie z tyłu jednorazówki.
    7. Polecam nasłuchiwać w czasie gwarancji po zakupie czy nie wydluza sie praca lodówki (mniej chłodziwa - dłuzej pracuje), moze choc przed koncem gwarancji nabija instalacje lub nawet wymienia kompresor to choc wydłuży żywot w razie nieszczelnosci :)
    8. Generalnie wyleczyłem sie z tej firmy jako producenta lodówek lokówek itd :) a takze z systemu no-frost choc u mnie co ciekawe grzałka parownika przezyła kompresor.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Zleciłem naprawę lodówki serwisowi niefirmowemu. Stwierdził zepsuty kompresor. W sumie 700 zł za robotę, nowy kompresor i nabicie czynnika.
  • Poziom 2  
    A w jaki sposób mogę sprawdzić czy układ jest szczelny?
    Jest na to jakiś "domowy" sposób?
  • Poziom 10  
    Co w przypadku gdy po ponownym podłączeniu do sieci kompresor nie włącza się? Temepratura na wyświetlaczu jest inna niż w rzeczywistości.