Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysyłanie poczty ze strony

fotosing 25 Cze 2011 13:39 2092 8
  • #1 25 Cze 2011 13:39
    fotosing
    Poziom 10  

Witam

Mam gotowy szablon (html - kilka podstron) z wbudowanym już formularzem do wysyłania e-maili ze strony. Stronka "stoi" na płatnym serwerze z obsługą poczty.

Mam problem bo nie wiem jak zrobić lub co zrobić by z formularza szła poczta, gdyż po za formularzem nie ma żadnego pliku typu: mailer.php lub sendmail.php.
    Co mam zrobić lub co wgrać na stronę by poczta działała, bo w zakładce "KONTAKT" wyświetla mi sie sam formularz ale...nie dział nic.

Podaję część skryptu zakładki "KONTAKT" (plik contactus.html):

<h2>Napisz do Nas</h2>
    <form method="post" action="#" id="frmcontact">
    <!-- error message
    <div class="errordiv">
    Podaj adres e-mail.
    </div>
    -->
    <!-- correct message
    <div class="correctdiv">
    Dziękuję za wiadomość.
    </div>
    -->
    <ul>
    <li><input type="text" name="name" class="textboxcontact" value="Your Name" onblur="if(this.value.length == 0) this.value='Your Name';" onclick="if(this.value == 'Your Name') this.value='';" /></li>
    <li><input type="text" name="email" class="textboxcontact" value="Email Address" onblur="if(this.value.length == 0) this.value='Email Address';" onclick="if(this.value == 'Email Address') this.value='';" /></li>
    <li><input type="text" name="phone" class="textboxcontact" value="Phone Number" onblur="if(this.value.length == 0) this.value='Phone Number';" onclick="if(this.value == 'Phone Number') this.value='';" /></li>
    <li><textarea cols="20" rows="10" name="message" class="textareacontact" onblur="if(this.value.length == 0) this.value='Type your message';" onclick="if(this.value == 'Type your message') this.value='';">Type your message</textarea></li>
    <li><input type="submit" name="submitcontact" class="submitcontact" value="Send Message" /></li>
    </ul>
    </form>
    </div>

0 8
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 25 Cze 2011 19:00
    korzo123
    Poziom 12  

Radzi ci nauczyć się PHP na początek.
    Podpowiedz: Musisz zrobić plik php w który odbiera email, od kogo i zawartość emaila. Po czym go wysyła.

Kurs php: http://kursphp.com/lekcja_1.php
    Z tym kursem podstaw nauczysz się w kilka dni.
    @edit
    Kod umieść w Code i ustaw listing kodu na HTML.

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 25 Cze 2011 19:43
    Dragas
    Poziom 26  

W php jest taka fajna funkcja mail(). Zwraca ona true jeśli mail został wysłany lub false jeśli wystąpił jakiś problem.
    Sposób użycia:

Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #4 25 Cze 2011 20:54
    korzo123
    Poziom 12  

Tu masz plik formularza i wysyłania w php. Robiłem na szybkiego, powinno działać.
    Plik formularza html.
    Index.html

Kod: html

Plik PHP.
    wyslij.php

Można oczywiście jak kolega wyżej podał użyć if, do sprawdzenia czy udało się wysłać email czy nie. Można jeszcze dodać, by nie można było wysyłać wiadomości z wulgaryzmami.
    Myślę, że pomogłem.

0
  • #5 25 Cze 2011 21:27
    Dragas
    Poziom 26  

To powinno rozwiązać sprawę.

PS: @korzo123: z tego co wiem, to w PHP nie ma funkcji email() :D , jak już to mail().

0
  • #6 25 Cze 2011 21:47
    korzo123
    Poziom 12  

Przepraszam mój błąd. Poprawiłem.

0
  • #7 26 Cze 2011 11:09
    fotosing
    Poziom 10  

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi ale....nie zostałem zrozumiany a to co mi proponujecie to nie jest to, gdyz nie zadzała na 100% w tej formie.

Otóż jeszcze raz.

To nie jest o taki szablonik. Kupiłem go i składa się on z:
    katalogi: images, script, style
    pliki: 5 plików w html w tym ten co posiada formularz contactus.html

Jego krótki opis to:
    "* Valid XHTML 1 .0 Strict & CSS 2 .1
    * 6 Pages (Homepage, Location, Our Menus, Chef, About Us and Contact Us)
    * jQuery
    * jQuery Cycle Plugin, malsup.com/jquery/cycle/
    * jQuery Lightbox Plugin, leandrovieira.com/projects/jquery/lightbox/
    * IE6 PNG Transparent Fix, DD_belatedPNG
    * Fix hover for IE6
    * Fonts: Georgia, GrilledCheese (text for the logo)
    * Compatible with: IE6 , IE7, IE8 , Firefox, Safari, Chrome and Opera"

Otóz z tego co wiem, w katalogu script trzeba umieścić plik o rozszerzeniu php o nazwie conact (lub w głównym) względnie zrobić katalog js z tym plikiem, gdyz zawiera on wszelkie dane i odpowieda za wysyłkę.

Mam juz stronę z podobnym szablonem i posiada on juz gotowce w katalogach js i scripts w których sa: contact.js i conact.php i inne a w pliku contactus.html takie coś:

Cytat:
    <div id="contactFormArea">
    <form action="scripts/contact.php" method="post" id="cForm">
    <fieldset>

a tutaj nikt nie zwrócił uwagi na to , że :
    Cytat:
    action=#.

I tu właśnie chodzi o to że to miejsce: action= nie może nyć puste ani z krzyżykiem i że trzeba do szablonu dograć pliki php (jakie w tym wypadku?) do katalogo scripts bo katalogu js ten szablon nie posiada. W katalogu scripts jest tylko biblioteka jquery.js i lightbox.js oraz bubblepopup.js i jquery_cycle.js

A może by tak przekopiował z 2 giego szablonu contact.php i contact.js zrobił katalog js i w miejsce tego:
    Cytat:
    wstawił to:
    Cytat:
    <form action="scripts/contact.php" method="post" id="cForm">
    ????

Myślę, że lepszego rozwiązania chyba nie ma po za "ręcznym" kombinowaniem, gdyż to wszystko co mi do tej pory (po za naukami php...) to zwykłe proste rozwiązania dla zwykłych prostych stronek w html...i nie nadaje się.

0
  • #9 26 Cze 2011 12:00
    korzo123
    Poziom 12  

Jeśli jest taka możliwość możesz dodać szablon w załącznik lub wysłać komuś na pw żeby ci zrobił. Będzie to łatwiejsze niż pomaganie ci na "ślepo".

0