Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Studia - Elektrotechnika czy Informatyka?

tallib666 25 Jun 2011 15:40 6039 9
    tallib666
    Level 10  
    Witam wszystkich,
    Jestem uczniem 4 klasy technikum informatcznego i nadchodzi okres w którym trzeba zadecydować co dalej.
    Do wyboru jest jak narazie Informatyka Stosowana na wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej na AHG lub Politechnika Świętokrzyska Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki kierunek Elektotechnika.
    (Elektra na AGH troche za trudna myśle ponieważ jest na wydziale EAiE).
    Jeśli chodzi o oceny to przedmioty zawodowe, matma - 4 na koniec, a fizyka niestety 3. średnia sie waha w okolicy 4,0. Lubie matme i niektóre przedmioty zawodowe np programowanie c++ takie proste rzeczy potrafie zrobić ale szału nie ma (największy wynalazek to gra snake taka najbanalniejsza). Lecz nie do końca widzę sie na kierunku Informatyki. No i mature chciałbym zdawać z roszerzonej matmy reszta standard:)

Co myślicie o tych dwóch kierunkach i o uczelniach? Może ktoś poradzi inną uczelnie (lepszą) do tych kierunków?

Jakie są mniej więcej przedmioty? Czego jest dużo (matma, fiza, ew. chemia) na tych dwóch powyższych kierunkach?

Który kierunek jest trudniejszy, który bardziej opłacalny? Jednym słowem co waszym zdaniem WARTO WYBRAĆ?

I wiele innych pytań ale na początek to wystarczy
    prosze o pomoc
    Konrad65
    Level 14  
    Na ten temat było już wiele razy pisane na forum !
    tallib666
    Level 10  
    każda taka sprawa jest wyjątkowa:D
    Konrad65
    Level 14  
    Tak jednym słowem czym się interesujesz praktycznie ?
    gilus1
    Level 28  
    Średnia ocen to nie wszystko, trzeba dobrze zdać maturę i to się liczy. Szkoły mają różne poziomy kształcenia. Ja z 2 z matmy w 3 klasie LO zdałem matmę rozszerzoną na 78% a w sąsiedniej szkole ludzie mieli 5 z matmy i na maturze polegli.
    Jeśli chodzi o wybór to musisz zadecydować sam, idź tam gdzie będziesz się uczył tego co lubisz robić.
    Na informatyce jest programowanie, programowanie i programowanie. Na elektrotechnice jest tego mniej, ale też trzeba coś umieć aby zaliczyć przedmiot związany z programowaniem.
    tallib666
    Level 10  
    a no właśnie konkretnie o to mi chodzi. na infie wiem czego sie spodziewać a na elektrotechnice nie tak znowu bardzo... programowanie też tam chyba jest? jakies inne przedmioty? czy jest dużo fizy/matmy?
    chce coś szerzej wiedzieć o tym kierunku
    manio978
    Level 12  
    1-szy semestr spoko bo praktycznie poza analiza matematyczną, algebra i fizyką mało przedmiotów zawodowych
    2-gi semestr standard czyli Analiza matematyczna z wektorową , Fizyka i Elektra,teoria obwodów( liczby zespolone ).
    3-sem i dalej to przedmioty zawodowe ale na bazie zadań wzorów i obliczeń, statystyka,teoria pola

Co do opanowania z matmy na studiach:
    wyznaczniki, rząd, odwracanie, mnożenie, dodawanie, transponowanie, diagonalizacja macierzy, wartości i wektory własne, przestrzenie i przekształcenia liniowe, macierze hermitowskie, unitarne, idempotentne, samosprzężone, rozkład Jordana, niezależność liniowa wektorów, bazy przestrzeni, izomorfizmy
    - granice ciągów, funkcji, pochodna, szereg Taylora ( Maclaurina , de l'Hospital
    - całki nieoznaczone, oznaczone, niewłaściwe, podwójne, potrójne (+ przechodzenie do innych układów współrzednych-> jakobian), krzywoliniowe, powierzchniowe
    - metoda residuów, przekształcenie i szereg Fouriera (funkcji ciągłych i dyskretnych- czyli jeszcze DFT i FFT), transformacja Laplace'a.
    tallib666
    Level 10  
    czyli ciężko jednym słowem;D
    Morfeusz1991
    Level 15  
    Ja też uderzam na Elektrotechnikę EAIiE, przeanalizowałem ten kierunek - jeden z trudniejszych :) Jak tam Twoja matura z matematyki tallib666?
    tallib666
    Level 10  
    matura z matmy pytasz?:D coś koło 60% będzie.