Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód zdalnie sterowany - wyścigowy. Jak zbudować od podstaw?

25 Cze 2011 16:43 6896 6
  • Poziom 7  
    Witam.
    Chciał bym zbudować samochód zdalnie sterowany - wyścigowy.
    I mam pytanie z czego wykonać podwozie oraz jakie części powinny się znaleźć w tym podwoziu?
    Proszę pamiętać, że to ma być samochód wyścigowy, więc podwozie musi być szersze niż przy buggy.
    I czy ktoś wie może jak się robi napęd 4x4 przy samochodach zdalnie sterowanych? Proszę o pomoc oraz o zdjęcia podwozia.
  • Poziom 35  
    Może zacznij od kupienia gotowego zestawu, złóż go, a potem rób na nim przeróbki?
    Zrobienie dobrego modelu od zera nie jest łatwe i jak od tego zaczniesz to się zniechęcisz. Koszty zresztą też będą dużo większe niż koszt gotowego zestawu.

PS. Mówię o zestawie modelarskim za kilkaset zł, a nie o zabawce za 20zł ;)
    Więcej info znajdziesz na http://rcauto.pl/
  • Poziom 7  
    Wiem. Miałem już pare aut ponieważ kupywałem auta do driftingu specjalnie. Fajna była zabawa ale teraz mam wielki zapał do zrobienia własnego auta zdalnie sterowanego.A niestety autka moje sprzedałem kuzynowi bo mnie już tak nie kręciło a teraz znowu ;)
    A wie ktoś może czy można w internecie kupić podwozie do samochodu rc ale samo podwozie.
  • Poziom 23  
    Miałeś kilka aut do driftingu a nie wiesz czy są same podwozia? Trudno sprawdzić w sieci?

Po pierwsze allegro, dział modelarstwo i słowo "podwozie"
    Po drugie google i "podwozie + typ + skala"
    Po trzecie słyszałeś kiedyś o czymś takim jak KIT? To właśnie powinno cię interesować..
  • Poziom 17  
    Ja bym najpierw polecił ci zrobić jakieś wolniejsze autko zdalnie sterowane (najpierw wykonać sterowane na kablu) i pobawić się im trochę i dopiero później stworzyć wyścigówkę od podstaw.
  • Poziom 15  
    Jeśli wchodzi w grę tylko zrobienie modelu to można wzorować się na jakimś i zrobieniu podobnych części z aluminium i metalu głównie. A jeśli to jest za dużo to lepiej na początek kupić jakiś model i tu zależy jaki budżet tak samo jak przy budowie.Lub spróbować zrobić jakiś pojazd na wzór robotów typu line follower i zamiast czujników linii zastosować jakieś zdalne sterowanie.I jeszcze co oznacza że chcesz "zbudować samochód zdalnie sterowany - wyścigowy" ? Jakie masz oczekiwania do tego? I jakiej wielkości ? A jeśli chodzi o jakie części powinny być się znaleźć w podwoziu to w modelach za kilka set złotych a nie w zabawkach za kilkanaście zł. Potrzebna jest aparatura i odbiornik do sterowania regulator obrotów do silnika i serwo do skręcania.
  • Moderator Robotyka
    Modele wyczynowe to przede wszystkim płyty podłogowe.
    Takie rzeczy jak karoseria, to dodatki kosmetyczne.

Podstawą jest dobra płyta podłogowa, podatna na konfigurację i modyfikacje.

Jeżeli nie jesteś inżynierem i nie znasz się bardzo dobrze na projektowaniu pojazdów, to zaprojektowanie samodzielnie i wykonanie dobrej płyty podłogowej będzie praktycznie niemożliwe.

Sugeruję wejść na specjalistyczne forum, poświęcone wyczynowym modelom samochodów RC i tam - poczytać działa dla początkujących. Poczytać dział o typie modeli jaki cię interesuje. Po zdobyciu podstawowej wiedzy i zasięgnięciu opinii - kupno w inszym dziale Giełdy, używanej płyty i następnie wg wiedzy, wskazówek i wytycznych - dopasowanie jej do konkretnego zadania.

Wydaje mi się, że miałeś do czynienia głównie z zabawkami marketowymi, udającymi modele. Kierowałeś się głównie ich wyglądem.

Modele klasy treningowej, dla początkujących są na tle innych modeli słabe i powolne, ale i tak zostawiają za sobą takie zabawki daleko w tyle.

Na płycie podłogowej montujesz wszystko, co praktycznie występuje w prawdziwym samochodzie i tak samo konfiguruje się model pod konkretne zadanie.
    inne zawieszenie do driftu, inne koła, czy przekładnia, a co innego do modelu wyścigowego, a jeszcze co innego do dragstera. Nawet rzeźba bieżnika czy gatunek gumy mają już znaczenie.

To nie są zabawki i nie jest to tania rozrywka.
    Jeżeli chcesz kupić model RC do wyścigów - to 600zł trzeba szykować minimum na samą podstawę i jej wyposażenie. Do tego aparatura i karoseria oraz coś do jej pomalowania.

Karoserie kupuje się najczęściej jako wytłoczki z bezbarwnego Leksanu i maluje indywidualnie. To już dodatek raczej kosmetyczny i osłonowy.