Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie szukać bezpiecznika od alarmu w samochodzie?

16 Lis 2004 16:26 6789 4
  • Poziom 10  
    Alarm w samochodzie przestał mi działać :(
    Po prostu nie reaguje na pilota. (bateria w pilocie jest dobra)
    Pstrykam i nic tylko dioda miga w pilocie.

Chiałem w pierwszej kolejności sprawdzić bezpiecznik od alarmu, tylko nie wiem gdzie go szukać.

Poradźcie gdzie zajrzeć.
  • Poziom 39  
    Bardzo róznie w każdej instalacji
    na początek obejrzyj okolice akumulatora czy nie ma tam jakieś wiszącej na kablu oprawki bezpiecznikowej.Kabel zasilający powinien byc zabezpieczony na początku. Ale uważaj może to być też bezpiecznik od radia, instalacji gazowej itp. Bezpiecznik może być rurkowy ( radiowy), okrągły samochodowy ( jak kiedyś w maluchach) i płaski nożowy. Oprawka może być skutecznie zaizolowana oryginalnie lub zataśmowana.
    Czasem instalatorzy podłączają alarm z bezpiecznika radia oryginalnego w instalacji samochodu( ale wtedy radio też by nie grało).
    Pozdr. J.
  • Poziom 18  
    Idz po czerwonym kablu od centralki alarmu w strone podlaczenia go do zasilania, tam powinienes go znalesc (chyba ze nie byl on wcale zakladany)
  • Poziom 12  
    Po co szukać bezpiecznika. Za pomocą zwykłego próbnika z żarówką lub prostego miernika sprawdź czy na którymkolwiek kablu dochodzącymdo centralki najczęściej czerwonym czy jest stałe napięcie 12V niezależne od położenia stacyjki. jeśli jest to masz ten problem z głowy. Proponuję spróbować odłączyć akumulator od instalacji lub jeśli już dotrzesz do centralki alarmu odłączyć wiązki kablowe celem wyresetowania go. Czasami to wystarcza.
  • Spec od samochodów
    napisz jaki to alarm moze niemusisz dostawac sie do bezpiecznika