Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amilo Pro V2035 - nie włącza się, świeci dioda od ładowania

25 Cze 2011 22:03 3102 11
  • Poziom 8  
    Witam! Potrzebuje Waszej pomocy:
    Mam już trochę wiekowego laptopa HP Amilo Pro V2035 i dzisiaj zdarzyła mi się taka nieprzyjemna przygoda: po wyciągnięciu laptopa z torby i podłączeniu zasilacza laptop normalnie się włączył (był przy włączaniu podpięty modem usb od Play Online). Gdzieś po minutce od włączenia wyciągnąłem z usb modem od Play'a i w tym momencie cały laptop się wyłączył (chociaż mógł to być zbieg okoliczności) i przez chwilkę było słychać cichutki pisk, jakieś 5 sekund. Od tego momentu laptop się nie włącza, po podłączeniu baterii ładowarki zapala się dioda ładowania, jak się próbuje włączyć laptopa (przytrzyma przycisk power) to dioda dość szybko mruga.

Próbowałem szukać na forum już istniejących tematów, ale odniosłem porażkę - mam nadzieję że ktoś mi pomoże, bo aktualnie nie stać mnie na zakup nowego laptopa ;)
  • Użytkownik obserwowany
    HP? :D Oni takich .... nie produkowali. Rozbiórka i szukaj na płycie fizycznych uszkodzeń na początek.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Ano przepraszam, w pracy mam hp i pomyliło mi się. Oczywiście Fujitsu-Siemens ;)
    Laptopa mam rozebranego, nie widze nic konkretnego.
    Co do samego złącza: laptop nie był przenoszony z wpiętym modemem - wpiołem go przed włączeniem laptopa, a wypiołem go, bo pokazywał zerowy zasięg (później zobaczyłem, że miał racje, bo nie miałem zasięgu też w telefonie z Play), więc raczej fizyczne uszkodzenie USB odpada. Oczywiście przeglądnąłem jeszcze raz i nie widziałem nic niepokojącego.
  • Poziom 8  
    Nie jestem, jednak po oględzinach wygląda identycznie jak slot obok niego. Z chęcią wysłuchałbym porady w obu przypadkach. Będę bardzo wdzięczny.
  • Poziom 8  
    Nie oto mi chodziło. Napisałeś, że jeśli jestem pewny, że USB jest nieuszkodzone, to należy wymienić most. Z przyczyn które napisałeś (brak i stacji lutowania i doświadczenia) sam sobie z tym nie poradzę i nawet nie myślałem, żeby samemu się za to zabierać.

Mogę też błędnie diagnozować złącze jako nieuszkodzone (zdjęcia zrobię jutro), a jak sam piszesz, nie byłbyś wcale pewny, czy złącze jest sprawne. I właśnie o tą poradę proszę: co dalej działać z laptopem w przypadku uszkodzonego złącza USB. Przepraszam, jeśli wyraziłem się poprzednio niejasno.
  • Poziom 8  
    Czyli jeśli dobrze rozumiem to uszkodzony port USB może powodować to, że laptop sie nie włącza.
    Czy w grę wchodzi tylko wymiana? Czy usunięcie samego portu może wystarczyć?
  • Poziom 8  
    Dzięki wielkie za czas, rady i cierpliwość. Najprawdopodbniej podziałam z laptopem dopiero w poniedziałek, ale poinformuję o postępach.
    Jeszcze raz dzięki!