Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Virtex-5 block ram i rejestry wejściowe

26 Cze 2011 11:18 1334 6
 • Poziom 22  
  Witam. Jestem w trakcie realizacji projektu pod technologię ASIC, jednak obecnie potrzebuję przetestować projekt na Virtexie-5. Problem mam jednak z układami pamięci. W projekcie zastosowałem pamięci które dostają adres z układu rejestrowego, więc nie potrzebują rejestrów na wejściu. Mają tylko rejestry na wyjściu. Natomiast z tego co zauważyłem w block-ramie w Virtexie-5 jedyną opcją na rejestry na wyjściu. Trudno byłoby mi też pobrać adres sprzed mojego rejestru.
  Ma ktoś może pomysł jak w Virtexie-5 zrealizować pamięć bez rejestrów wejściowych?
 • Poziom 22  
  I dałoby się zrobić pamięć 256kB w taki sposób?
 • Poziom 30  
  kafka napisał:
  I dałoby się zrobić pamięć 256kB w taki sposób?

  Virtex-5 Family Overview, pierwsza tabelka Max Distributed RAM. Tylko uszczupli cię to o sporo zasobów logicznych. Możesz zawsze dołączyć później RAM jako osobny blok razem z Twoim projektem, pewnie korzystasz z jakiś narzędzi pokroju Cadence ?

  BTW. Można wiedzieć co to za ASIC, że potrzeba tyle w budowanej pamięci ? Do jakiegoś video/audio processingu?
 • Poziom 22  
  No nie jest to zbyt optymalne rozwiązanie. Jakby te rejestry wejściowe dało się na latche zamienić albo przynajmniej jakby było wejście enable do nich...
 • Poziom 20  
  tymon_x napisał:
  To chyba lepiej podać się Block RAM'owi niż z nim walczyć ?


  Jakie opóźnienie chcesz mieć między zapisem a odczytem tej samej komórki pamięci? Czy w projekcie jest konieczność czytania w cyklu N wartości zapisanej w cyklu N-1? Jeśli nie, to wydaje mi się, że nie powinno mieć znaczenia czy pamięć ma rejestry od strony wejścia czy wyjścia, opóźnienie w obydwu przypadkach będzie takie same.

  Pzdr
  TW